TERME BELEDİYESİ


ŞENOL KUL
Terme
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   (362) 876 10 02
Faks:  (362) 876 11 68

www.terme.bel.tr


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2015

71.910

36.422

35.488

2014

72.599

36.826

35.773

2013

73615

37216

36399

2012

31.163

15.735

15.428

2011

30.866

15.628

15.238

2010

30262

15320

14942

2009

30.184

15.205

14.979

2008

29693

2007

28411

2000

25052

1990

20381


 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, yapımına başlanan Hüseyinmescit mahallesindeki beton yol çalışmalarında incelemelerde bulundu. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Ak Parti Terme ilçe başkanı Ali Kılıç ve parti üyeleri ile birlikte Hüseyinmescit mahallesindeki beton yol çalışmalarında incelemelerde bulundu. Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kul, yapılacak çalışmalara ilişkin bilgiler ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Diyanet-Sen Terme ilçe Başkanı Selim Güneysu, yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Batur ve Hasbi Altun Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret etti. Diyanet-Sen Terme ilçe Başkanı Selim Güneysu, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Batur ve Hasbi Altun Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen tarafından Terme ilçesinde gerçekleştirilen etkinliklere katkılarından ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi temizlik ekipleri ilkbaharın gelmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandırdı. Belediye, "Daha temiz bir Terme" sloganı ile ilçedeki çöp toplama konteynerlerini yenileme çalışmalarına devam ediyor. Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir Terme için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye eskiyen çöp konteynerlerini yeniliyor. Belediye Başkanı Şenol Kul, belediye ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi‘nin destekleri ile Barbaros ilkokulu öğrencileri yaptıkları kuş yuvalarını Okul bahçesinde bulunan ağaçlara astı. Terme İlçesi‘nde, ilkokul öğrencileri kuşlar için yaptıkları yuvaları okul bahçesindeki ağaçlara astı. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "Doğal yaşamı korumak ve çevremize sahip çıkmak hepimizin öncelikli görevleri arasındadır." dedi. Doğa, hayvan sevgisi ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Terme Meslek Yüksek Okulu Kampüsünde düzenlenen şenlik ile kutlandı. Terme Meslek Yüksek Okulu baharın müjdecisi Olan Nevruz Bayramı‘nı Ateş Yakıp Halay Çekerek Kutladı. Üniversite bahçesinde düzenlenen Nevruz Bayramı kutlamalarında üniversite öğrencileri okullarının bahçesinde Nevruz ateşi yaktı. Programa Terme ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme`de Samsun Büyükşehir Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında `Dur Yolcu` isimli lirik dans gösterisi sundu. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesi işbirliği ile 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında `Dur Yolcu` isimli lirik dans gösterisi Terme Belediyesi Kültür merkezinde sahnelendi. Programa, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesi ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi çalışanlarına iş güvenliği uzmanları tarafından ‘iş sağlığı ve güvenliği eğitimi` verildi, iş ortamında meydana gelebilecek kazalar ve korunma yöntemleri ele alındı. Terme Belediyesi hizmet içi seminerlerini aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personel iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirildi. Atakum ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, referandum çalışmaları kapsamında mahalleleri ziyaret ederek, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatmaya devam ediyor. 16 Nisan`da yapılacak olan halk oylaması öncesi çalışmalarını hızlandıran Belediye Başkanı Şenol Kul, parti teşkilatı ve belediye meclis üyeleri ile birlikte vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Toplumun her kesimi ile bir araya gelmeye ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  İŞKUR tarafından Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Terme Belediyesi bünyesinde çalıştırılacak olan işçilerin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı. Terme Belediyesi tarafından, Samsun Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde çeşitli birimlerinde değerlendirmek üzere istihdam edilecek 69 personel, noter huzurunda yapılan kura ile belirlendi. ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "Derneklerimizin çalışmalarını takip ediyor, kendilerini takdir ediyorum. Derneklerimizin birlik ve beraberlik duygusunu sağlama çabalarının yanı sıra, dirliğimizin simgesi oldukları için yöneticilerine teşekkür ediyorum. Derneklerimiz birliğimizin simgesidir" dedi. SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, Genel Sekreter Ahmet Yıldız ve İstanbul 3. Bölge Başkanı Sait ... (devamı)

TERME BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

YÖREMİZ (Fotoğraf Sayısı: 17)
Seçim Sonuçları

2014 Yılı

Kazanan Parti: (AKPARTİ)

Seçmen Sayısı: 

54.860

Katılım: 

%89.12

  Parti Oy %

AKPARTİ

22.995

49.81 

BBP

254

0.55 

BTP

148

0.32 

CHP

5.946

12.88 

DP

321

0.70 

MHP

5.454

11.81 

SAADET

11.044

23.92 

Diğer

0

0.00 


 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Terme Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.