TERME BELEDİYESİ


ŞENOL KUL
Terme
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   (362) 876 10 02
Faks:  (362) 876 11 68

www.terme.bel.tr


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2015

71.910

36.422

35.488

2014

72.599

36.826

35.773

2013

73615

37216

36399

2012

31.163

15.735

15.428

2011

30.866

15.628

15.238

2010

30262

15320

14942

2009

30.184

15.205

14.979

2008

29693

2007

28411

2000

25052

1990

20381


 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, eğitim kurumlarına yaptığı ziyaretlerine Terme Ahmet Ersoy ilkokulu ile devam etti. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, eğitim kurumlarına yaptığı ziyaretlerine devam ediyor. Okul eksiklerini yerinde gözlemleyen, okul müdürleri ve aile birliği yönetimleri ile eğitim hizmetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Kul, Terme Ahmet Ersoy ilkokulunu ziyaret ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Devlet Hastanesini ziyaret ederek hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun temennisinde bulundu, istek ve ihtiyaçlarını sordu. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Devlet Hastanesini ziyaret ederek hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun temennisinde bulundu. Hastane çalışanlarına, görevlerinde kolaylık ve başarı diledi. Hasta, hasta yakını ve ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ilçenin merkez mahallelerinde binaların üst katlarına çıkmayan su sorununun çözümüne sayılı günler kaldığını belirterek, Terme`ye verilen hizmetlerden dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz`a teşekkür etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), Terme ilçesinde yıllardır devam eden içme suyu sorununa ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun`un Terme ilçesinde ipek böceği yetiştiriciliği yapılması amacı ile Terme Belediyesi Kültür merkezinde eğitim programı düzenlendi. Programda konuşan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "Milletimizden aldığımız destekle ekonomimizin daha da büyüyüp güçlenmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi. Terme ilçesinde, ipek böceği yetiştiriciliği yapılması için projenin ilk adımı atıldı. ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "İlçede devam eden çalışmalar ile Terme geleceğe koşuyor. Terme`de büyük bir değişimi ve dönüşümü gerçekleştiriyoruz. "dedi. Farklı meslek gruplarıyla gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantılarının yanı sıra, esnaf ziyaretleriyle de esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul son olarak ilçenin sanayi sitesi esnafını ziyaret ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesinin çalışmalarından memnun olan Akçaykaracalı mahallesi muhtarı Musa Şen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ederek hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme`de yaptığı başarılı hizmetlerle toplumun her kesiminden beğeni kazanıyor. İlçenin Akçaykaracalı mahallesi muhtarı Musa Şen, Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun Terme`deki sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar sürdüren Terme Belediyesi 2016 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına 1118 sokak hayvanını götürerek sağlıklaştırılmasını sağladı. Terme Belediyesi hem halk sağlığını korumada hem de çevre sağlığının temininde bilinçli bir şekilde hayvan sevgisini inşa etmek ve sahipsiz hayvanları korumak için 2016 yılında Geçici hayvan ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Gölcük Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Reşat Akın, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ederek düzenleyecekleri tirit gecesine davet etti. Gölcük Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Reşat Akın, dernek üyeleri Selim Kargı, Muttalip Bülbül ve Mehmet Donbay ile birlikte Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ederek düzenleyecekleri tirit ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Arama Kurtarma Ekibi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Dernek ekibi tarafından ilçedeki okullarda bir dizi eğitim programları verilecek. Terme`de TAKE tarafından örnek bir proje daha hayata geçiyor. " Çünkü insan hayatına gönüllüyüz" sloganı ile yapılacak olan proje kapsamında "ilk hedef" olarak Terme`de eğitim gören 2500 öğrenciye ulaşılarak eğitim verilecek. "ÇALIŞKAN BİLGİ ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme`de hastalara belediye yetişti!!Terme`de kar dolayısıyla yolu kapanan Ambartepe mahallesinde rahatsızlanan hastalar, Terme Belediyesi ve Samsun Büyükşehir belediyesi ekiplerince yapılan kar temizleme çalışmalarının ardından ambulansla hastaneye götürüldü. Yoğun kar yağışı Terme`de yüksek kesimleri etkilerken ilçenin bazı mahallelerinde kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı. Ambartepe mahallesi, ... (devamı)

TERME BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

YÖREMİZ (Fotoğraf Sayısı: 17)
Seçim Sonuçları

2014 Yılı

Kazanan Parti: (AKPARTİ)

Seçmen Sayısı: 

54.860

Katılım: 

%89.12

  Parti Oy %

AKPARTİ

22.995

49.81 

BBP

254

0.55 

BTP

148

0.32 

CHP

5.946

12.88 

DP

321

0.70 

MHP

5.454

11.81 

SAADET

11.044

23.92 

Diğer

0

0.00 


 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Terme Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.