TERME BELEDİYESİ


ŞENOL KUL
Terme
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   (362) 876 10 02
Faks:  (362) 876 11 68

www.terme.bel.tr


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2015

71.910

36.422

35.488

2014

72.599

36.826

35.773

2013

73615

37216

36399

2012

31.163

15.735

15.428

2011

30.866

15.628

15.238

2010

30262

15320

14942

2009

30.184

15.205

14.979

2008

29693

2007

28411

2000

25052

1990

20381


 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi, ilçe halkına kaliteli ve hızlı hizmeti sunmak noktasında teknolojiyi de en iyi şekilde kullanmaya devam ediyor. Belediye, ‘‘akıllı kent‘‘ olma yolunda hızla ilerliyor. Terme Belediyesi teknolojinin her imkanından yararlanarak belediye hizmetlerine vatandaşın daha çabuk ve kolay ulaşmasını sağlayacak ilk adımı attı ve "belediye yönetim bilgi sistemleri" ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`un davetlisi olarak Terme ilçesine gelen Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) temsilcileri Mehtap Sağsen ve Aziz İşbakan Başkan Kul`u makamında ziyaret etti. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`un daveti üzerine, HAYTAP Temsilcileri Mehtap Sağsen ve Aziz İşbakan, HAYTAP gönüllüsü Hamdi Sağsen, Terme`li hayvan sever Nurten Candan ve Veteriner Hekim Burçin Bağ Keleş ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye başkanı Şenol Kul ve Terme Genç İş Adamları Derneği Başkanı Mustafa Çelebi Termespor kampını ziyaret ederek teknik heyet ve futbolcular ile bir araya geldi. Termespor‘a her zaman maddi ve manevi destek olan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Genç İş Adamları Derneği Başkanı Mustafa Çelebi ile birlikteTermespor Kalibya Otel Hazırlık Kampını ziyaret ederek Teknik heyet ve ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret etti. Ak Parti Alaçam ilçe başkanı Av. Ali Şengül ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Dursun Uz ve Sebahittin Tural`ın bulunduğu ziyarette belediyecilik faaliyetleri üzerine sohbet edildi. Ziyaretin sonunda Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar`a nazik ziyaretlerinden ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Beşir Derneği ve Semerkand Vakfı öncülüğünde hayata geçirilen ‘Halep İçin Uzat Elini‘ Kampanyası kapsamında, hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilen yardımlar, Halepli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor. Terme`de, Beşir Derneği ve Semerkant Vakfı işbirliğinde "Halep İçin Uzat Elini" sloganıyla Halepliler için toplanan 1 TIR yardım dolusu yardım malzemesi Terme ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Ortaya koyduğu projelerle sosyal belediyecilik anlamında önemli çalışmalara imza atan Terme Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin de yüzünü güldürmeye devam ediyor. Terme`yi daha iyi yarınlara taşımak, vatandaşın yaşam kalitesini ve mutluluğunu artıran birlik ve beraberliği güçlendiren hizmetlerle çalışmalarını yoğun tempo sürdüren Terme Belediyesi, halkın memnuniyetini sağlamak adına hizmet ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle basın mensuplarına bir kahvaltı verdi. Terme`de görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile çalışanları, Terme Belediyesi tarafından 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Terme Mekselina restoran da verilen kahvaltıya Terme Belediye Başkanı Şenol ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Uluslararası Wushu Kungfu Avrupa şampiyonaları Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret etti. Kayseri`de 23-24-25 Aralık 2016 tarihlerinde yapılan Uluslararası Wushu Kungfu Avrupa şampiyonasında birinci olan Hatice Akman ve Hatice Türer, İkinci olan Kerem Yavuz Yiğit ve Gülbahar Yavuz, Antrenörleri Yusuf Demircan ve Zarif Durgut ile Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri, cadde ve sokaklara deniz suyu dökerek yolları açıyor. Terme Belediyesi ekipleri, buzla mücadele ve yolların kardan temizlenmesi için tuz dökmek yerine denizden çektikleri suyu belediye araçlarıyla cadde ve sokaklara püskürterek temizleme çalışması yaptı. Deniz suyunun, caddelere tuz dökmekten daha etkili ve kolaylık olduğunu anlatan ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yaparak, tüm basın çalışanlarının gününü kutladı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, gazeteciliğin demokratik ülkelerin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olduğunu söyleyerek, doğru ve ilkeli gazetecilik yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan ... (devamı)

TERME BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

YÖREMİZ (Fotoğraf Sayısı: 17)
Seçim Sonuçları

2014 Yılı

Kazanan Parti: (AKPARTİ)

Seçmen Sayısı: 

54.860

Katılım: 

%89.12

  Parti Oy %

AKPARTİ

22.995

49.81 

BBP

254

0.55 

BTP

148

0.32 

CHP

5.946

12.88 

DP

321

0.70 

MHP

5.454

11.81 

SAADET

11.044

23.92 

Diğer

0

0.00 


 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Terme Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.