• (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  MEHMET AKİF ERSOY PARKI AÇILDI Altındağ Belediyesi`nin genç nesilleri kurtuluş mücadelesi tarihimizle yakınlaştırmak ve istiklal şairimiz Akif`in anısını yaşatmak için hayata geçirdiği Mehmet Akif Ersoy Kültür Parkı, İstiklal Marşımızın kabulünün 87. yıldönümünde büyük bir törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Kültür ve Turizm ... (devamı)

 • (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  BAŞKAN TİRYAKİ YÖNETİCİLERİYLE KIZILCAHAMAM'DA TOPLANDI Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çalışanların katılımıyla 4 - 6 Ocak tarihleri arasında Kızılcaham`da bir istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda her birim müdürü 2007 yılı faaliyetlerini ve 2008 yılı hedeflerini diğer müdürlerle paylaştı. Birimlerce bu yıl içinde yürütülen ... (devamı)

 • (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  ALTINDAĞ BELEDİYESİ'NDE BAYRAMLAŞMA Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki belediyede düzenlenen bir törende Ak Parti İlçe Teşkilatı, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar belediye personeli ve halkla bayramlaştı. Bayramlaşma törenine Ak Parti Altındağ İlçe Teşkilatı Başkanı İdris Atalay ile eski Bakan ve Ankara Kalesi Derneği yönetim kurulu üyesi Şevket Bülent Yahnici`nin yanı sıra Belediye ... (devamı)

 • (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  EĞİTİME %100 DESTEK PROJESİ ÇERÇEVESİ'NDE VALİLİKLE İŞBİRLİĞİ PROTOLÜ İMZALANDI Türkiye`de, bütçesiyle orantılı olarak, mili eğitim camiasına en çok katkıda bulunan yerel yönetimlerden biri olan Altındağ Belediyesi, `Eğitime % 100 Destek Projesi` çerçevesinde Ankara Valiliği ile bir protokole daha imza attı. İmzalanan protokolle Altındağ Belediyesi, Evliya Çelebi İlköğretim Okulu`nun bahçesine ... (devamı)

 • (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  NAMAĞLUP ŞAMPİYONLARDAN BAŞKAN'A ZİYARET Altındağ Kaymakamlığı ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Okulları Arası Minikler Futbol Turnuvası`nda namağlup şampiyon olan Battalgazi İlköğretim Okulu Futbol takımı, Beden Eğitimi Öğretmenleri Fuat Göçer ve Takım Antrenörü Gazi Kaya eşliğinde dün Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki`yi makamında ziyaret etti. ... (devamı)

 • (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  ANKARA'NIN ŞAMPİYONLARI ALTINDAĞ BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ Altındağlı öğrenciler her alanda başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. 2007 Ankara Okullar arası judo, boks ve tekvando turnuvalarında Atatürk Endüstri Meslek Liseli 9 öğrenci dereceye girerek branşlarında Türkiye şampiyonalarında Ankara`yı temsil etmeye hak kazandı. Desteklerinden dolayı Altındağ Belediyesi`ni ziyaret eden ... (devamı)

 • (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  İNÖNÜ LİSESİ'NDEN BAŞKAN TİRYAKİ'YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ İnönü Lisesi Okul Aile Birliği ve Okul Müdürü Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki`ye ilçede eğitime yaptıkları katkı ve okullarına verdiği destek nedeniyle teşekkür plaketi sundu. Ziyarette okul aile birliği yöneticileriyle uzun süre sohbet eden Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak okulların tüm sorunlarıyla yakından ... (devamı)

 • (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  BAŞKAN TİRYAKİ VALİ ÖNAL'I HAMAMÖNÜ'NDE AĞIRLADI Ankara Valisi Kemal Önal, Altındağ Belediyesi tarafından yürütülen restorasyon projesi ile eski günlerine dönen Hamamönü Bölgesi`ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile İnci ve Dutlu sokakları gezen ve restore edilen tarihi evleri inceleyen Vali Önal, inşaatı son aşamaya gelen Mehmet Akif ... (devamı)

 • (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  ALTINDAĞ ŞİİRLE DOLDU TAŞTI Altındağ Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen `Altındağ`da Şiir Akşamları` hem ilçe sakinlerinden hem de başkentlilerden büyük ilgi gördü. Ankaralı şiirseverler Yunus Emre Kültür Merkezi`ni tamamen doldururken, yoğun ilgi nedeniyle kültür merkezinin giriş salonuna sinevizyon kurularak salonda yer bulamayan katılımcıların etkinliği canlı olarak izlenmesi ... (devamı)

 • (ALTINDAĞ BELEDİYESİ|ANKARA)

  İŞBİRLİĞİ PROJESİ'NDE YENİ ADIMLAR ATILDI Altındağ Belediyesi`nin İsveç`in Umea, Bursa`nın Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım belediyeleri ve Eskişehir`in Tepebaşı Belediyesi ile ortaklık çalışması yürüttüğü TUSENET Projesi`nin Ankara Çalıştayı bu hafta Altındağ Belediyesi`nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Proje ortağı belediyelerden toplam 11 temsilcinin katılımıyla gerçekleştirilen ve dört ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.