• (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Diyanet-Sen Terme ilçe Başkanı Selim Güneysu, yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Batur ve Hasbi Altun Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret etti. Diyanet-Sen Terme ilçe Başkanı Selim Güneysu, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Batur ve Hasbi Altun Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen tarafından Terme ilçesinde gerçekleştirilen etkinliklere katkılarından ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi temizlik ekipleri ilkbaharın gelmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandırdı. Belediye, "Daha temiz bir Terme" sloganı ile ilçedeki çöp toplama konteynerlerini yenileme çalışmalarına devam ediyor. Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir Terme için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye eskiyen çöp konteynerlerini yeniliyor. Belediye Başkanı Şenol Kul, ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi‘nin destekleri ile Barbaros ilkokulu öğrencileri yaptıkları kuş yuvalarını Okul bahçesinde bulunan ağaçlara astı. Terme İlçesi‘nde, ilkokul öğrencileri kuşlar için yaptıkları yuvaları okul bahçesindeki ağaçlara astı. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "Doğal yaşamı korumak ve çevremize sahip çıkmak hepimizin öncelikli görevleri arasındadır." dedi. ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Terme Meslek Yüksek Okulu Kampüsünde düzenlenen şenlik ile kutlandı. Terme Meslek Yüksek Okulu baharın müjdecisi Olan Nevruz Bayramı‘nı Ateş Yakıp Halay Çekerek Kutladı. Üniversite bahçesinde düzenlenen Nevruz Bayramı kutlamalarında üniversite öğrencileri okullarının bahçesinde Nevruz ateşi yaktı. Programa Terme ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme`de Samsun Büyükşehir Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında `Dur Yolcu` isimli lirik dans gösterisi sundu. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesi işbirliği ile 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında `Dur Yolcu` isimli lirik dans gösterisi Terme Belediyesi Kültür merkezinde sahnelendi. Programa, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesi ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi çalışanlarına iş güvenliği uzmanları tarafından ‘iş sağlığı ve güvenliği eğitimi` verildi, iş ortamında meydana gelebilecek kazalar ve korunma yöntemleri ele alındı. Terme Belediyesi hizmet içi seminerlerini aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personel iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirildi. ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, referandum çalışmaları kapsamında mahalleleri ziyaret ederek, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatmaya devam ediyor. 16 Nisan`da yapılacak olan halk oylaması öncesi çalışmalarını hızlandıran Belediye Başkanı Şenol Kul, parti teşkilatı ve belediye meclis üyeleri ile birlikte vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Toplumun her kesimi ile bir araya gelmeye ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  İŞKUR tarafından Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Terme Belediyesi bünyesinde çalıştırılacak olan işçilerin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı. Terme Belediyesi tarafından, Samsun Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde çeşitli birimlerinde değerlendirmek üzere istihdam edilecek 69 personel, noter huzurunda yapılan kura ile belirlendi. ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "Derneklerimizin çalışmalarını takip ediyor, kendilerini takdir ediyorum. Derneklerimizin birlik ve beraberlik duygusunu sağlama çabalarının yanı sıra, dirliğimizin simgesi oldukları için yöneticilerine teşekkür ediyorum. Derneklerimiz birliğimizin simgesidir" dedi. SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, Genel Sekreter Ahmet Yıldız ve İstanbul 3. Bölge ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti Salıpazarı ilçe başkanı İsmail Yaman ile birlikte Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret etti. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Ak Parti Salıpazarı ilçe başkanı İsmail Yaman, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, her iki ilçenin komşuluk ilişkilerinin yanı sıra sorunları da konuşuldu. ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.