• (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Ağrı`nın Doğubayazıt İlçesi Tendürek Dağı Bölgesi`nde terör örgütü PKK`ya yönelik yapılan operasyon sırasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Özdemir`in şehit berat ve onur belgesi, Terme ilçesinde yaşayan ailesine teslim edildi. Yaklaşık 1 ay önce Ağrı`nın Doğubayazıt İlçesi Tendürek Dağı Bölgesi`nde terör örgütü PKK`ya yönelik yapılan operasyon sırasında çıkan çatışmada ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Kaymakamlığı ve Terme Belediyesinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu bayramlaşma programı Terme Belediyesi hizmet binası önündeki açık alanda yapıldı. Terme Kaymakamlığı ve Terme Belediyesinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu bayramlaşma programı Terme Belediyesi önünde yapıldı. Bayramlaşma Programına Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Belediye Başkanı Şenol Kul, Ak parti ilçe Başkanı Ali Kılıç, Terme ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme İş Adamları Derneği, (TİAD) Terme`li siyasetçi, akademisyen, iş adamı, yazar, sanatçı ve sporcularla üyelerini iftar yemeğinde buluşturdu. Programa katılan Başkan Kul, "Terme`de değişim başladı ve bunun hızlanması niçin sizlere ve fikirlerinize ihtiyacımız var. İlçemizi el birliği gönül birliği ile hep birlikte hak ettiği yere taşıyacağız" dedi. Terme İş Adamları Derneği, Ramazan ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "Komşuluk, bizim kültürümüzde kardeşliktir, paylaşmaktır, dayanışmadır. Sakarlı mahallesinde yapılan yol çalışmalarına verdiği destek ve katkılardan dolayı İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt`e teşekkür ederim" dedi. Terme Belediyesi, vatandaşların daha güvenli ve konforlu seyahat edebilmeleri için ilçenin muhtelif kesimlerinde yol bakım ve onarım ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme İlçesi‘nde gelenek olan ‘Arife Bayramı‘ renkli görüntülere sahne oldu. Sakarlı Cumhuriyet Mahallesinde toplanan vatandaşlar birbirlerinin bayramını kutlayıp dua etti. Programa katılarak şeker dağıtan Kul, "En büyük gücümüz birliğimiz" dedi. Terme İlçesi, Sakarlı Cumhuriyet Mahallesinde düzenlenen ‘Arife Bayramı‘ etkinliğine bu yıl ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi, engelli araçları için ilk şarj istasyonunu kurdu. Başkan Kul, "Belediye olarak engelleri ortadan kaldırmak, hayatı engelli vatandaşlarımız için daha engelsiz hale getirmek için çalışmalarımız devam ediyor" dedi. "Engelsiz Kent Terme" olma yolunda Türkiye genelinde örnek projeleri hayata geçiren Terme Belediyesi, akülü sandalye kullanıcılarının şarj sorununu ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Ramazan Bayramı`nın hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerden olduğunu bildirdi. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak Terme`lilerin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı. Mesajında, Ramazan ayının insanları birbirlerine daha çok yakınlaştırdığını, dargınlıkların, ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi Terme genelindeki camilerin temizliği Terme Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler tarafından gerçekleştirildi. Terme Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, ilçede bulunan camilerde detaylı temizlik çalışmaları devam ediyor. İlçe genelindeki mevcut 245 tane caminin şu ana kadar 177 tanesi temizlendi. Kalan 68 ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğü görevine yeni atanan Nazmi Koçak`ı makamında ziyaret ederek "hayırlı olsun" dileğinde bulundu. Ziyarette Başkan Kul, DSİ`nin son yıllarda Terme`ye ve bölgeye taşkın koruma, dere ıslah çalışmaları ve birçok alanda önemli projelere imza attıklarını vurgulayarak, Müdür Koçak`a yeni görevinde başarılar ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun`un Terme ilçesinde, belediyenin park sayısını artırma projesi kapsamında onlarca park hizmete girerken, mahalle muhtarları ve parklardan yararlanan çocuklar Başkan Kul`a teşekkür etti. Terme Belediyesi son olarak ilçenin Dutluk mahallesine yeni bir park kazandırıyor. Yapılan parkın mahalleliye sevinç yaşattığını belirten Muhtar Cemil Dürümlü mahalledeki çocuklarla birlikte Belediye ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.