• (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, esnaflarla kahvaltıda bir araya geldi. Kul "Güçlü Terme`nin yolu güçlü ekonomiden geçiyor. Esnaf kentin can damarıdır" dedi. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Barış Aktepe tarafından tertiplenen kahvaltı programına katılarak Terme`li fotoğrafçı esnafı ile bir araya geldi. Terme Esnaf ve ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme`de ateşli silahla ciddi şekilde yaralanan sokak köpeğine Terme belediyesi sahip çıktı. Terme Belediyesi, tüfekle vurularak yaralanmış sokak köpeğine sahip çıktı. Belediye ekipleri tarafından alınan yaralı köpek, Büyükşehir Belediyesi`ne ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi`ne götürüldü. Belediyeye yapılan ihbar üzerine harekete geçen ekipler, Bazlamaç Mahallesi‘nde ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, mübarek Miraç Kandili`nin bütün dünyada barışa, huzura ve kardeşliğe vesile olmasını diledi. Belediye Başkanı Şenol Kul, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, Kandilin tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olması temennisinde bulundu. Komşuluk, akrabalık, dostluk ve dayanışma duygularını arttıran kandillerin, ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, makam koltuğunu Terme Ahmet Ersoy İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Muhammet Enes Özen`e devretti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle öğrencilerin makam ziyaretleri gerçekleşti. Ahmet Ersoy İlkokulu Müdürü Münir Yüksel Başkanlığında, Sınıf öğretmeni Ergün Esen ve okul öğrencilerinden Muhammet Enes ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun`un Terme ilçesine bağlı Bağsaray mahallesinde taşkın koruma amacıyla istinat duvarı çekiliyor. Terme ilçesi`nin birçok mahallesinde alt yapı, yol, kanalizasyon ve spor ve park yatırımları devam ederken bazı mahallelerin köklü sorunları da çözülüyor. Bu çerçevede Bağsaray mahallesi halkının her yağmur yağmasında korkulu rüyası haline gelen taşkın sorunu, Devlet Su İşleri (DSİ) Samsun 7. ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi mahallelere yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Şenol Kul, yeni yapılan parklarda çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi. Terme Belediyesi tarafından yaptırılan parklar havaların ısınmaya başlamasıyla büyük ilgi gördü. Belediye Başkan Şenol Kul, Belediye meclis üyesi İsa Baş ve park ve bahçeler müdürü Ertan Keleş ile yeni yapılan parklara giderek çocuklar ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme ilçesi Gölyazı mahallesinde başlayan beton yol yapım çalışmalarını inceledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Meclis Üyesi Nihat Soğuk, Samsun Büyükşehir ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme İlçe Müftüsü Recep Apaydın, makamında ziyaret ettiği Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u, düzenleyecekleri Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine davet etti. Terme Müftüsü Recep Apaydın, beraberindeki heyetle Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret etti. İlçe Müftüsü Apaydın, Başkan Kul`a 19 Nisan Çarşamba günü saat 20:00`de Terme kapalı spor salonunda çeşitli etkinliklerle ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Kurban kesip şükür ettiler! Samsun‘un Terme İlçesi‘nde özellikle kırsal alandaki yol yapım çalışmaları vatandaşı memnun etti. Bağsaray Mahallesi sakinleri, yeni yapılan yolları için kurban keserek belediyeye teşekkür etti. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "vatandaşın gözünü boyayacak değil, nesiller boyu devam edecek kalıcı hizmetler üretiyoruz" dedi. Terme ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun`un Terme ilçesinde doğalgaz çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Aksa Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Doğan Gürler, Terme‘de 6 bin 500 daireye doğal gaz ulaştırdıklarını açıkladı. Aksa Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Doğan Gürler ve Terme şube sorumlusu Özgür Cihan Gül Belediye başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret etti. Ziyarette Terme Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ozan Savaş`ta ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.