• (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun`un Terme ilçesinde ipek böceği yetiştiriciliği yapılması amacı ile Terme Belediyesi Kültür merkezinde eğitim programı düzenlendi. Programda konuşan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "Milletimizden aldığımız destekle ekonomimizin daha da büyüyüp güçlenmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi. Terme ilçesinde, ipek böceği yetiştiriciliği yapılması için projenin ilk ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "İlçede devam eden çalışmalar ile Terme geleceğe koşuyor. Terme`de büyük bir değişimi ve dönüşümü gerçekleştiriyoruz. "dedi. Farklı meslek gruplarıyla gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantılarının yanı sıra, esnaf ziyaretleriyle de esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul son olarak ilçenin sanayi sitesi esnafını ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesinin çalışmalarından memnun olan Akçaykaracalı mahallesi muhtarı Musa Şen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ederek hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme`de yaptığı başarılı hizmetlerle toplumun her kesiminden beğeni kazanıyor. İlçenin Akçaykaracalı mahallesi muhtarı Musa Şen, Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun Terme`deki sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar sürdüren Terme Belediyesi 2016 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına 1118 sokak hayvanını götürerek sağlıklaştırılmasını sağladı. Terme Belediyesi hem halk sağlığını korumada hem de çevre sağlığının temininde bilinçli bir şekilde hayvan sevgisini inşa etmek ve sahipsiz hayvanları korumak için 2016 yılında Geçici hayvan ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Gölcük Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Reşat Akın, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ederek düzenleyecekleri tirit gecesine davet etti. Gölcük Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Reşat Akın, dernek üyeleri Selim Kargı, Muttalip Bülbül ve Mehmet Donbay ile birlikte Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret ederek düzenleyecekleri tirit ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Arama Kurtarma Ekibi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Dernek ekibi tarafından ilçedeki okullarda bir dizi eğitim programları verilecek. Terme`de TAKE tarafından örnek bir proje daha hayata geçiyor. " Çünkü insan hayatına gönüllüyüz" sloganı ile yapılacak olan proje kapsamında "ilk hedef" olarak Terme`de eğitim gören 2500 öğrenciye ulaşılarak eğitim verilecek. ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme`de hastalara belediye yetişti!!Terme`de kar dolayısıyla yolu kapanan Ambartepe mahallesinde rahatsızlanan hastalar, Terme Belediyesi ve Samsun Büyükşehir belediyesi ekiplerince yapılan kar temizleme çalışmalarının ardından ambulansla hastaneye götürüldü. Yoğun kar yağışı Terme`de yüksek kesimleri etkilerken ilçenin bazı mahallelerinde kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı. Ambartepe mahallesi, ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme ilçesinde 5 gündür aralıksız devam eden kar yağışı şehri beyaz örtüye bürüdü. İlçede etkili olan yoğun kar yağışına rağmen çalışmalarıyla ilçe halkını mağdur etmeyen Terme Belediyesi ekipleri, vatandaştan tam not aldı. Terme`de yoğun kar yağışı sürerken, Terme Belediyesi‘ne bağlı karla mücadele ekiplerinin yaptığı çalışmalar sayesinde ilçede sıkıntı yaşamayan vatandaşlar ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Kaymakamı Emin Alıcı, ilçe merkezindeki vatandaşlar ve muhtarlarla Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda Terme halkı ve muhtarlar ile mahallelerin ihtiyaç ve sorunlarını dile getirildi. Toplantıya Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, kamu kurum amir ve müdürleri, YEDAŞ İşletme Şefi Elmas Çağlayan, SASKİ Terme Şube ... (devamı)

 • (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi, dün başlayan ve Samsun`u etkisi altına alan yoğun kar yağışından vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Terme`de etkili olan kar yağışı ile birlikte sürdürülen karla mücadele çalışmaları, yoğun şekilde devam ediyor. Terme Belediyesi Karla Mücadele ekipleri, ilçe merkezi ile mahallelerde yaya ve araç trafiğinin rahat bir şekilde ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.