• (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Başkent`te güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte Yenimahalle Belediyesi parklarda harekete geçti.Yenimahalle`de Park Sayısı 390`a Yükseldi2 milyon metrekare yeşil alanıyla Ankara`nın en yeşil ilçesi olmaya devam eden Yenimahalle`de park sayısı 390`a yükseldi. Yenimahallelilerin sıcak yaz günlerinde aileleriyle birlikte rahat vakit geçirebilmesi için tadilat gerektiren tüm parklarda çalışmalarına ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Serebral Palsili çocukların eğitim ve sağlık alanında sahip oldukları haklardan maksimum düzeyde faydalanmaları için 2002 yılında kurulan Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Ersoy ve beraberindeki dernek yöneticileri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar`ı ziyaret ederek destek istedi.Yaşar: "Faydalı Her Projeye Açığım""Yeter ki yetkim ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi`yle İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) arasında inşaatlarda çalışanların mesleki yeterliliğini artırmaya yönelik işbirliği protokolü imzalandı.Yenimahalle İş Kazalarına El KoyuyorDört Mevsim Tiyatro Salonu`nda düzenlenen protokol törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi ile Halk Müziği ve Oyunları Araştırma Eğitim Derneği (HAMOY) Türk Halk Müziği Kadınlar Korosu tarafından ortaklaşa düzenlenen "Ninniler" adlı konser, Şef Abdullah Gündüz yönetiminde, Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi‘nde gerçekleşti.Yenimahalleliler "Ninniler" Konserinde BuluştuVatandaşlar tarafından büyük ilgi gören programa ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi, engelli vatandaşları ve ailelerini 50`inci Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu`nda "Engelli Ailelerine İlk Destek, Yaşam Boyu Destek" Semineri`nde buluşturdu.Engelliler ve Aileleri Seminerde BuluştuYenimahalle Belediyesi Engelliler Birim Sorumlusu Sosyolog Emrullah Yılmaz ve Psikolog Kübra İlkay`ın sunum yaptığı seminerde, katılımcılara Engelli Çocukları Olan Aileler ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi çetin geçen kış sezonunun ardından havaların düzelmesiyle beraber ilçeyi abluka altına aldı.Belediye Ekipleri Her YerdeYenimahalle`nin hemen her sokağında bakım, onarım çalışmaları yapılırken Fen İşleri Müdürlüğü`ne bağlı 260 kişilik ekip, bozulan, hasara uğrayan yol, kaldırım, bordür ve tretuvarlar için seferber oldu.Yenimahalle`de yaza hazırlık tam gaz başladı. Belediye ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi tarafından yürütülen, Ankara Kalkınma Ajansı 2016 Teknik Destek Programı tarafından desteklenen "Avrupa Gönüllü Elçisi Yenimahalle" projesi gerçekleşti.Belediye Personeli Eğitimden GeçtiProje kapsamında Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi`nde eğitim alan ilgili bölümlerde görevli belediye personeline, 15 gün süresince 52 saat Avrupa Gönüllü Hizmeti(AGH) ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sadri Alışık Kültür Merkezi (SAKM) tarafından düzenlenen "Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri" her yıl olduğu gibi bu yıl da Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi`nde yapıldı.Farklı Kategorilerde 11 Ödül DağıtıldıSahnelerin ve beyaz perdenin unutulmaz ismi, Usta Oyuncu Sadri Alışık anısına bu yıl 7`ncisi düzenlenen  törene; Yenimahalle Belediye Başkanı ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi`nin Ekim 2016`da startını verdiği "Sizin İçin Çalışıyor Birlikte Yönetiyoruz" projesi, vatandaşın yönetime katılmasını sağlarken Yenimahallelilerin belediye hizmetlerine olan memnuniyetini de gözler önüne serdi.5 Ayda 50 Bin Hane Ziyaret EdildiYenimahalle`de vatandaş memnuniyeti yüzde 90Bugüne kadar 50 bin kapıyı çalan 30 kişilik proje ekibinin yaptığı hane ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi`nin yeni doğum yapmış ya da yapacak anne adaylarına destek olmak ve dünyaya gözlerine açan bebeği güzelliklerle karşılamak için Eylül 2015`te hayata geçirdiği "Merhaba Bebek" projesi, bugüne kadar 2 bin 50 aileyi sevindirdi."Merhaba Bebek" Yenimahallelileri Sevindirmeye Devam EdiyorÇam sakızı çoban armağanıMaddi durumu iyi olsun olmasın Yenimahalle ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.