• (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   2017`nin ilk 5 ayında 996 işyerine denetim yapan Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ilçe genelindeki tatlı, börek şeker ve lokum imalathanelerini mercek altına aldı.Tatlı ve Şeker İmalathanelerine Çat KapıBayramların vazgeçilmez ikramları vitrinlerdeki yerlerini alırken Yenimahallelilerin hijyenik şartlarda üretilmiş ürünleri satın almaları için belediye ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve yönetimini makamında ağırladı.Yaşar, "Onkoloji`den Gelen Mektuplar Bana Yetiyor"Yenimahalle`de esnaf-belediye ilişkisini bir sisteme oturttuklarından bahseden Yaşar, "Ben esnaf kökenli bir yerel yöneticiyim. Esnafın, ticaret ile uğraşanın halini bilirim. Belediye başkanı olduktan sonra da ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahallelilere bereketli ve huzurlu bir Ramazan yaşatmak için kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi, bu kez de Demetevler sakinlerini iftar sofrasında buluşturdu.Demetevler Sakinleri, İftar Sofrasında BuluştuMimar Sinan Ortaokulu bahçesinde Fazlı Çoban ve Esat Aydoğan`ın okuduğu ilahi, dua ve Kuran Tilavetleri ile başlayan iftar programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi vergi mükelleflerine ödeme kolaylığı sağlamak için Garanti Bankası ile Tahsilat Protokolü imzaladı.Yenimahalleliler Ödemelerini Garanti`den Yapabilecekİmza törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcısı Hüseyin Boran, Garanti Yenimahalle Şube Müdürü Ece Ulucan ve banka yetkilileri katıldı.Emlak, ilan ve reklam, iş yerlerinden alınan çevre temizlik ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi, personelini düzenli aralıklarla olası yangınlara nasıl müdahale etmeleri gerektiği konusunda bilinçlendiriyor.350 Personel Yangın Konusunda Bilinçlendi.Bu kez belediyenin baş şoförlük ve makine parkında yangın tatbikatı düzenledi. Gerçeğini aratmayan tatbikatta yaklaşık 350 personel, yangın türleri ve yangına ilk müdahalenin önemini öğrendi.Yenimahalle Belediyesi Sivil ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi TUBİL Gençlik ve Çocuk Halk Dansları Topluluğu`nda eğitim alarak dans etmeyi öğrenen Yenimahalleli minikler, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi`nde gerçekleştirdikleri "Halk Oyunları ve Bale Gösterisi" ile izleyenleri büyüledi.Yenimahalle`li Minikler TUBİL`le Dans ÖğreniyorHalk oyunları ve balede hünerlerini sergilemek için Yıldız Kenter Salonu`na gelen küçük ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

  Çevreye bilinçsizce dökülen bitkisel atık yağların doğaya verdiği zararlarının önüne geçmek amacıyla ilçenin pek çok farklı noktasına atık yağ toplama bidonları bırakan Yenimahalle Belediyesi, temiz çevre, sağlıklı yarınlar için mücadele ediyor.Geleceğinizi Kirletmeyin!2017 yılının başından bugüne 85 ton bitkisel atık yağ toplayan Yenimahalle Belediyesi, hem atık yağlardan kaynaklı çevre ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

  Yenimahalle Belediyesi ile Ankara Giyim Sanayicileri Derneği(AGSD), istihdamı arttırmaya dönük AB projeleri kapsamında birlikte işbirliği protokolü imzaladı.Yenimahalle Belediyesi ve Giyim Sanayicilerinden İşbirliğiProtokol kapsamında, eğitimlerini tamamlayan yüzlerce vatandaş konfeksiyon alanında istihdam edilecek.Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar`ın makamında gerçekleşen imza töreninde, ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Son üç sezona iki şampiyonluk, iki Türkiye Kupası iki de süper kupa sığdıran Yenimahalle Belediyesi Bayan Hentbol takımı transfer sezonundaki suskunluğunu yaptığı flaş transferlerle bozdu.Yenimahalle Belediyesi`nde Yıldız YağmuruAvrupa ve Türkiye`de şampiyonluğa oynayacak takımı kurmak için kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi, kadrosunda köklü değişiklikler yaptı. Yurt içi ve yurt dışından ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

  Yenimahalle Belediyesi`nin Demetevler pazar yeri yanına kurduğu iftar çadırında Türk Sanayici ve İş adamları Vakfı (TÜSİAV) ihtiyaç sahibi aileler için iftar verdi.Yaşar ve Sarıtoprak Vatandaşlarla İftar Yaptıİftara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak birlikte ev sahipliği yaptı.Bin 600 kişi aynı sofradaYenimahalle Belediyesi, bu Ramazan`da da bütün ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.