• (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi, hayata geçirdiği prestij projelerle ilçeyi Ankara`nın kültür-sanat başkenti yapıyor.Yenimahalle`den Dev YatırımlarYenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediyenin spor, kültür-sanat ve eğitim alanında yaptığı dev yatırımları yerinde inceledi.Minikler, Barış Abileriyle buluşacakBaşkan Yaşar`ın yatırımları denetlediği turunda ilk durağı Ergazi Mahallesi`nde yapımı ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi`nin hizmete sunduğu Ankara`nın en modern, en büyük kurban satış ve kesim alanlarından biri olan Yakacık`ta, Kurban Bayramı telaşı başladı.Kurbanlıklar Alana Giriş YaptıTürkiye`nin dört bir yanından gelen kurban satıcıları, çadırlarını kurmaya devam ederken ilk kurbanlıklar da alana giriş yaptı.4 bin 700 kurbanlık alana giriş yaptı330 çadır kapasiteli Yakacık`ta bu yıl ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Her yıl binlerce Yenimahallelinin hayatına dokunarak meslek ve hobi eğitimi veren Yenimahalle Belediyesi YENİMEK kurslarında yeni kayıt dönemi başladı.YENİMEK Yeni Döneme Merhaba Diyor101 branşla yeni döneme merhaba diyecek olan YENİMEK, bu yıl 20 bin kursiyere eğitim vermeyi hedefliyor.101 branşta eğitim verecekYENİMEK, el sanatları, ahşap teknolojisi, kuyumculuk teknolojisi, müzik ve gösteri ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi`nin Karşıyaka Mahallesi`ne değer katacak projesi Karşıyaka Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi hızla yükseliyor.Yenimahalle Tarihinin En Büyük Bütçeli Projesiİnşaat alanında denetimlerde bulunan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Yenimahalle tarihinin en büyük bütçeli projesi olan Karşıyaka Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisi, tamamlandıktan sonra bölgenin ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 3 Ağustos`ta Hurdacılar Sitesi‘nde çıkan yangının ardından olayın yaşandığı iş yerini ziyaret etti ve incelemelerde bulundu.Başkan Yaşar, Yangının Yaşandığı İşyerindeAlanı iş yeri sahibi, Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya ve S.S Ankara Umum Hurdacılar Sitesi esnafı ile inceleyen Yaşar, iş yeri sahibine geçmiş olsun dileklerini ileterek, ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2017`nin Haziran ayında hayata gözlerine yuman OSTİM kurucularından ve önceki dönem başkanlarından Turan Çiğdem`i anma törenine katıldı.Başkan Yaşar, Turan Çiğdem`i AndıOSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın`ın ev sahipliğinde OSTİM Yönetim Binası`nda gerçekleşen anma yemeğine Yaşar`ın yanı sıra, Turan Çiğdem`in ailesi, CHP Ankara İl Başkanı Adnan ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

  Uzman kadrosu, tam donanımlı yapısıyla çağdaş ve kaliteli eğitimin adresi olan Yenimahalle Belediyesi Anaokulları ve Gündüz Bakımevleri 2017-2018 eğitim-öğretim dönemine hazır.Minikler Ders Başı YapıyorKurban Bayramı tatilinin hemen ardından minikler için kapılarını açacak olan anaokulları ve gündüz bakımevleri, eğlence ve eğitimi iç içe sunacak.7 anaokulu, 750 minikYenimahalle Belediyesi, yeni ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi, 30 yıldır davranış bozuklukları üzerine çalışan Uzman Psikolog Gökhan Şahin`i Yenimahallelilerle buluşturdu.Toplumsal Yalnızlık Çağın SorunuŞahin`in katılımcılarla tek tek ilgilendiği seminer, terapi etkisi yarattı.Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü "Etkili iletişim" başlıklı bir seminer düzenledi. Yenimahallelilerin ve belediye personelinin ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

  4 yaşındayken Yenimahalle Belediyesi`nin açmış olduğu bir yüzme kursuna yazılan Merve Tuncel`in hayatı yeteneğinin keşfedilmesiyle değişti.Yenimahalle`nin Altın Kulacı8 yıl önce yüzme öğrenmek için Yenimahalle Belediyesi`nin kapısını çalan Tuncel, bugün belediyenin şampiyon yüzücüsü oldu.Kendini Yenimahalle Belediyesi`nin havuzlarında 4 yaşından bu yana yetiştiren 12 yaşında ki Tuncel, 11-12 yaş ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

  Yenimahalle Belediyesi ile Ankara Giyim Sanayicileri Derneği iş birliğinde 18-35 yaş arası vatandaşlara iş garantili konfeksiyon eğitimi verecek olan YENİMEK Tasarım ve Üretim Atölyesi hazırlıklarını tamamladı.YENİMEK Tasarım ve Üretim Atölyesi Faaliyete GeçiyorYenimahalle Belediyesi`nin Şentepe`ye kazandırdığı Tepekule`de açılan atölyeye, eğitimde kullanılacak 12 sanayi tipi dikiş makinası, 2 ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.