• (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi, vatandaşlara çağdaş, hızlı ve konforlu bir hizmet sunabilmek için ilçe genelindeki farklı mahallelere belediye semt birimleri kurarak, hizmeti vatandaşın ayağına götürüyor.Yaşar`ın Kapısı Herkese AçıkBatıkent, Gazi, Şentepe, Karşıyaka ve Susuz Semt Birimi olmak üzere 5 ayrı bölgede kurulan belediye binaları, mahalle sakinlerinin belediyeye gitmesine gerek kalmadan tüm ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Ankara‘nın kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi şimdi de çocukları bağrına basıyor.Nazım Hikmet‘in Kapıları Çocuklar İçin AçılıyorYenimahalle Belediyesi‘nin bin 600 metrekare alan üzerinde inşaatına başladığı Evrensel Değerler Eğitim ve Bilim Merkezi‘nde sona gelindi. Açılış için gün sayan müze, Yenimahalleli çocukların ilgi odağı olacak. ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Kent Konseyi tarafından düzenlenen ve daha yaşanabilir bir kent için ortak akıl oluşturmayı amaçlayan "Gündem Yenimahalle" konulu periyodik toplantının 3‘üncüsü, Batıkent Meydan AVM Tiyatro Salonu‘nda gerçekleştirildi.4 Yüzme Havuzu Olan Tek İlçe YenimahalleYenimahalle Kent Konseyi Başkanı Atila Çınar ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Yenimahalle Belediye Başkanı ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi,Lions üçüncü bölge ve Acıbadem Ankara Hastanesi iş birliği ile Tepe Kule İkinci Bahar Yaşlı Dayanışma Merkezi‘nde Yenimahalleli kadınlara kadın hastalıkları konusunda seminer düzenlendi.Kız Çocuklarına Verilebilecek En Güzel Hediye HPV AşısıSeminerde; Acıbadem Ankara Hastanesi Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Rana Karayalçın rahim ağzı kanserini önlemede ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi Buz Pateni sporcularından Naz Arıcı, Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Yetişkinler Türkiye Şampiyonası‘nda Türkiye 1‘incisi, Neslihan Özşahin ise Türkiye 2‘incisi oldu.İlk İki Sıra Yenimahalle‘ninDiğer taraftan Senkronize Buz Pateni Türkiye Şampiyonası‘nda da Yenimahalle Belediyesi Buz Pateni Takımı Türkiye 3‘üncüsü oldu. BELPA Buz Pisti‘nde düzenlenen ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi‘nin Acıbadem Hastanesi ve Lions Kulübü ile ortaklaşa düzenlediği "Bel-Boyun Ağrıları ve Tedavisi" adlı eğitim semineri Batıkent Meydan‘da gerçekleşti.Bel Ve Boyun Ağrılarına DikkatUzman Fizyoterapist Elif Özkaleli Vardar‘ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde, vatandaşlar salonu tıklım tıklım doldurdu.Hareketsiz yaşam, bel ve boyun ağrısına davetiye ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Sokak Hayvanlarını Yaşatma Derneği (SOHAYDER) işbirliğinde Yenimahalle‘deki sokak hayvanları için harekete geçildi.Belediye Ekiplerinden Yardım EliBelediye ekipleri ve dernek gönülleri tarafından yüzlerce kilo kuru mama hayvanlara ulaştırıldı. Yenimahalle‘de ilçe genelinde sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelere kedi ve köpek maması götüren ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Science on Stage Türkiye Temsilcisi Nilgün Erentay, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar`ı ziyaret ederek geçtiğimiz yıl Ulusal Bilim Festivali`ne ev sahipliğinden dolayı Science on Stage Europe Yönetim Kurulu Başkanı Stefanie Schlunk`un teşekkür mektubunu ve bu yıl Macaristan`da gerçekleşecek olan Avrupa Bilim Festivali`nin açılış töreni davetiyesini iletti.Yaşar, "Geleceğimiz İçin ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Eylül Fuarcılık tarafından bu yıl 11`incisi düzenlenen Ankara Kitap Fuarı`nın açılışına katıldı.Yaşar "Barış, sevgi, birlik, kardeşlik kitaptan gelecek"Stantları gezen Yaşar "Kitap tabiatı, çevreyi sevdirir. Bizlere sevgiyi, barışı, özgürlüğü aşılar. Şartlar ne olursa olsun okumalı ve okumaya teşvik etmeliyiz" dedi. Hikayeler bize ruh ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi ilçe genelinde devam eden projeleri bir an önce vatandaşların hizmetine sunmak için yeni yılda da durmaksızın çalışmaya devam ediyor.Demetevler Hizmete Doyacakİlçenin dört bir köşesini şantiye alanına çeviren belediye, Demetevler için de düğmeye bastı. Demetevler‘eprestij kazandıracak, bölgeyi sosyal kültürel yönden canlandıracak projeler hızla yükseliyor.Hem gençlik hem ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.