• (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi`nin, Pamuklar Mahallesi`ne kazandırdığı sağlık ocağı ve kapalı pazar yeri açılış için gün sayıyor.Pamuklar Pazar Yeri ve Sağlık Ocağı AçılıyorBölgedeki önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan her iki tesis, 28 Mayıs Pazar günü hizmete giriyor.2 bin metrekare alan üzerine inşa edilen 205 tezgah kapasiteli, kapalı pazar yerinde, 430 metrekarelik hizmet alanı, zabıta noktası, ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Avrupa basketbolunun en büyüğünün belirlendiği Fenerbahçe-Olympiakos maçını Yenimahalleliler, Yenimahalle Belediyesi`nin Batıkent Meydan AVM önüne kurduğu dev ekranda izledi.Batıkent Sarı-Laciverte BoyandıBinlerce kişinin nefeslerini tutarak izlediği maçın ardından Batıkent, sarı-laciverte boyandı.Fenerbahçe tarih yazdı, kutlamalar sokağa taştıTHY Avrupa Ligi Dörtlü Finali‘nde Olympiakos‘u 80-64 ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırabilmek için önemli projelerle gündeme gelen Yenimahalle Belediyesi, bu kez de Yakacık Mesir Alanı`nda Engelsiz Spor Şenliği`ne imza attı.Yenimahalleliler "Engelsiz Spor Şenliği`nde BuluştuŞenlik öncesi alanı hınca hınç dolduran engelli vatandaşlar ve ailelerini Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi`nin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ilçede gün boyu çeşitli etkinliklerle devam etti.Bayram Çoşkusu Selçuk Balcı`yla Tavan YaptıYenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun katıldığı 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü‘ne katılarak Anıtkabir‘e kadar gençlere eşlik etti. Gençlerin ilgisiyle karşılaşan Yaşar, ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   735 kilometre koşarak, 54 saatte geldiler735 Kilometre Koşarak, 54 Saatte GeldilerSelanik`ten getirdikleri Türk Bayrağı`na sarılı toprağı Kartal`a teslim eden 70 atlet, İpsala`dan Ankara`ya 735 kilometre koşarak, 54 saatte geldi.Koşu 30 yıldır devam ediyor30 yıldır düzenlenen etkinlikle, İpsala Sınır Kapısı`ndan teslim aldıkları toprak ile Ankara Çiftlik Kavşağına gelen sporcular, Gazi Mustafa ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ile birlikte otomotiv, ticaret ve yaşam merkezi Otonomi`yi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.Yaşar, "Tüm Ankaralıları OTONOMİ`ye Davet Ediyorum"Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç ve yönetim kurulu üyeleri ile Erkoç`un makamındaki görüşen Başkan ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   7 yıldır Yenimahalle halkına Ramazan Ayı`nı dolu dolu yaşatan Yenimahalle Belediyesi, bu yıl da vatandaşlara Ramazan coşkusunu yaşatmak için hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.Yenimahalle`de Ramazan Bir BaşkaBelediye, Yenimahalle`nin dört bir yanında düzenlenecek olan mahalle iftarları ve geleneksel hale gelen Ramazan eğlenceleri ile vatandaşlara eğlenceli ve huzurlu bir Ramazan Ayı ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi`nin Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi içerisinde Ankaralı çocuklara hediye ettiği Evrensel Değerler Çocuk Müzesi çocukların akınına uğruyor.Rezervasyon Yaptırmayı Unutmayın!Türkiye`nin ilk çocuk müzesi olma özelliğini elinde bulunduran ve açıldığı günden bu yana 430 çocuk ağırlayan müzede, minikleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da yalnız bırakmadı. Müzede ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Türkiye Özel Sporcular Federasyonu ve Spor Eğitim Daire Başkanlığı işbirliğiyle Türkiye`de ilk defa verilen 2`inci kademe özel sporcular (down sendromlu, mental ve otizmli sporcular) antrenörlük kursu, Yenimahalle Belediyesi`nin ev sahipliğinde Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi`nde başladı.Antrenör Adayları Yenimahalle`de Ter DöküyorMilli antrenörlerden kapsamlı eğitimYenimahalle ... (devamı)

 • (YENİMAHALLE BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları geleneksel yıl sonu sergisi AnkaMall AVM`de düzenlenen törenle görücüye çıktı.El Emeği, Göz Nuru SergisiKursiyerlerin bir yıl boyunca yaptığı el emeği, göz nuru yüzlerce ürünün tanıtıldığı sergininin açılışına ev sahibi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar`ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.