• (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi Miraç Kandili`ne özel bir program düzenledi. Kötülüklerden arınma ve insanın özüne dönüşün temsili olan bu günde Konya Başvaizi Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü Sincanlılara manevi yolculuğun kapılarını araladı.  Miraç Kandili`nin faziletinden konuşulduğu programa Sincanlılar yoğun ilgi gösterdi. Sincan Belediyesi Aleme rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed`in tüm ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna koltuğunu 23 Nisan nedeniyle Sincan Koç İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Canan Naz İşleyen`e devretti. Başkan Tuna, İşleyen`e vatandaşa hizmet ederken  "dürüstlük, şeffaflık ve adaleti"  düstur olarak almasını tavsiye etti. Sincan`da Başkan koltuğu çocukların… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile ülkenin her yerinde yönetimi ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında ünlü Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu`nu ağırladı. "Tarihimizden Yaşanmış Öyküler" konulu söyleşiye yüzlerce Sincanlı katıldı. Tarihimizin şanlı sayfalarından hikâyeleri anlatan Tarihçi-Yazar Bahadıroğlu Sincanlılarla tarihin kapılarını araladı. Sincan Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri hızla devam ediyor. Sincan`da ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi Gönüllerin Sultanı Kutlu Nebinin doğum gününe özel program düzenledi. Salavat ve duaların bir an bile eksik olmadığı programda Sincanlıların Peygamber aşkı Sincan Kapalı Spor Salonunu doldurdu. Vatandaşlar Necmettin Nursaçan ve Serdar Tuncer`in sohbetiyle manevi iklimi en derinden soludular. Peygamber efendimizin dünyaya teşrif ederek yeryüzünü şereflendirdiği o kutlu gün ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna oyunu Sincan Türkoğlu İlkokulunda kullandı. Eşi ile birlikte sabah saatlerinde sandık başına gelen Başkan Tuna, vatandaştan büyük ilgi gördü. Sandıktan daha güçlü bir Türkiye çıkmasını temenni ettiğini ifade eden Tuna, "Milletimiz her şeyin en doğrusunu bilir, onun vereceği karar en doğrusudur " dedi. 

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Katılımcı yönetim anlayışıyla hareket eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Sincanlı gençlerle buluştu. Samimi bir ortamda gerçekleşen programda Başkan Tuna gençlerin sorularını yanıtladı. Gençlerin katılımından memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Tuna "Gençliği anlayamadığımız an, dünyadaki işimiz bitmiş demektir" dedi. Yaptığı istişareler ile belediyecilik alanında ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi Sincanlı öğrencilere staj imkânı sağlıyor.  10 Nisan`da başlayan başvurular 9 Mayıs tarihinde sona erecek. Adil ve şeffaf yönetimi ilke edinen Sincan Belediyesi, her sene olduğu gibi bu sene de sonuçları noter huzurunda kura ile belirleyecek. Adaletin temel felsefesi olduğunu ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna "Kimseye ayrıcalıklı davranarak ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi kardeş belediyelerine bir yenisini daha ekledi. Moğolistan`ın Bayan Olgii Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzalayan Sincan Belediyesi Sincan`ı Dünya`ya tanıtmaya ve kardeşlik bağlarını güçlendirmeye devam ediyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan`ı hem Türkiye`ye hem de dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir köşesinden temsilcilerin ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi tabiatın güzelliğine farklı bir renk katıyor… Kasım ayında ekimi gerçekleşen laleler sarıdan kırmızıya, mordan beyaza her renkte ilçeyi süslemek için çiçek açmaya başladı. Şehrin çeşitli noktalarında toprakla buluşan milyonlarca lale soğanı baharın gelmesiyle yapraklandı ve ilk çiçekler yüzünü gösterdi. Zarafet ve güzelliğin temsili olan laleler ile Sincan, bahara ‘merhaba` ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Sincan` ı ziyaret etti. Tüm gününü Sincan` a ayıran Bozdağ, ilçenin dört bir yanında coşkuyla karşılandı. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile bir araya gelen Bakan Bozdağ önce Sincan Belediyesi Lale Güngörmüşler Konağı`nda vatandaşlarla bir araya geldi. Daha sonra Bakan Bozdağ Sincanlı Avukatlar ve Sincan`da yaşayan Yozgatlılarla buluştu. Adalet Bakanı ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.