• (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Yaptığı hizmetlerde sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışını benimseyen Sincan Belediyesi, bu ilkesinden taviz vermiyor. Popülist yaklaşımlar yerine rotasını halkın isteklerine göre belirleyen Sincan Belediyesi, bu defa da konakların kullanımı için vatandaşa danışıyor. İstasyon Mahallesinde düzenlenecek geniş katılımlı anket ile mahalleli iki konaktan hangisinin ‘Hanımlar` hangisinin ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan`da yapılacak olan eğitim yatırımları için Ankara Valisi Ercan Topaca ve Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna bir araya geldi.  Topaca`nın başkanlık ettiği toplantıda Sincan`ın okul ihtiyaçları masaya yatırıldı. Sincan`daki eğitimin enine boyuna masaya yatırıldığı görüşmelerin ardından Sincan`a 1087 ek yeni derslik yapımına karar verildi.   Ankara Valisi Ercan Topaca, ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi`ne şampiyonlardan anlamlı ziyaret. Sühendan Kürklü Ortaokulu öğrencileri Serbest Güreş dalındaki başarılarını Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile paylaştı. Ankara Şampiyonasında isimlerini ikinci sıraya yazan sporcular, güreşe olan desteği nedeniyle madalya ve kupalarını Başkan Tuna`ya sundu. "Sincan`ımızda bu başarılara şahit olmak bize büyük gurur ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Başarılı çalışmaları ile Sincan`da değişimin mimarı olan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Ankara`da adını zirveye yazdırdı. "Gezici Araştırma Şirketi" tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen, bağımsız anket çalışmasında Başkan Tuna, Ankara`da 2016 yılının en başarılı ilçe belediye başkanı oldu. Tuna, Türkiye genelindeki listede ise 7`nci sırada yer aldı. "Gezici ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Geri dönüşümde yapmış olduğu çalışmalarla öncü olan Sincan Belediyesi`ne bir ödül daha geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkili kuruluşu Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği (TAP) Sincan Belediyesine başarılı dönüşüm çalışmaları nedeniyle ödül verdi. Ödülü alan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna "Geri dönüşüm projelerini sonuna kadar destekliyoruz. Gelecek ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa TUNA, 10 Ocak İdareciler Günü vesilesiyle Sincan`daki idareciler ile bir araya geldi. İdareciliğin zorlu yanları bulunan bir görev olduğunu ifade eden Başkan Tuna " ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın` ilkesiyle hareket etmeye çalışmalıyız. Biliyoruz ki bu görevin zorluğu kadar sevab-ı ecriyesi de var. Ne mutlu bizlere ki böyle aziz bir millete hizmet ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Sincan`a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Sincan Belediyesi`ne gelen Bakan Elvan, Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile görüştü. Başkan Tuna bu yıl Sincan`a yapılacak kamu yatırımları için Bakan Elvan`a bilgiler verdi. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Sincan`a sürpriz bir ziyarette bulundu… Bakan Elvan, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile bir araya ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Türk Kızılayı`nın kan stoklarının yetersiz olduğu çağrısına Sincan`dan yanıt geldi. Sincan Belediyesi personeli Kızılay`a kan bağışında bulundu. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna "Unutulmamalıdır ki kana bir gün hepimiz ihtiyaç duyabiliriz. Verdiğimiz kan, bir canın kurtulmasına vesile olabilir" diyerek kan bağışına destek verdi. Türk Kızılayı`nın kan stoklarında azalma ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Çetin geçen kıştan insanlar olduğu kadar hayvanlarda etkileniyor. Bitki örtüsü kar altında kalınca birçok hayvan yem ve yiyecek bulmakta zorlanıyor. Sincan Belediyesi bu konuda duyarsız kalmadı. Sincan`da yabani ve sokak hayvanlarının ulaşabilecekleri noktalara beslenme alanları oluşturuldu. Sincan Belediyesi hayvanlara şefkat elini uzattı. Yoğun kar yağışı nedeniyle kentin bembeyaz örtüyle ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Başbakan Binali Yıldırım Sincan`ı ziyaret etti. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile bir araya gelen Başbakan Yıldırım, Sincan Belediyesi Güngörmüşler Konağında vatandaşlarla buluştu. Sincan`ın her zaman gönlünde farklı bir yeri olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, 4 saat boyunca Sincanlılarla sohbet etti, evlerine davet eden vatandaşları da geri çevirmedi.. Başbakan Binali ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.