• (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi Gaziler Gününde ilçede yaşayan kahramanlarımıza özel bir program düzenledi. Vatanın sarsılmaz bütünlüğü için canını siper eden kahraman gaziler ile bir araya gelen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna "Siz bizim baş tacımızsınız" dedi.Sincan Belediyesi bu topraklar için korkusuzca mücadele eden gazilerimizi unutmuyor.  Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi, Arakanda zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimiz için harekete geçti. İHH ve Sincan STK Platformuyla beraber yardım kampanyası başlatan Sincan Belediyesi vatandaşları da bu kampanyaya dahil ediyor. Lale Meydanında kurulan stantlarda vatandaşlar Arakan`a maddi destekte bulunabiliyor. Burma hükümetine bağlı silahlı güçler ile Budist rahipler tarafından Arakan`daki Müslümanlara ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan`da öğrenciler temiz sınıflara girsin diye Sincan Belediyesi kolları sıvadı. Bir süredir okullarda temizlik seferberliği başlatan Sincan Belediyesi, yeni eğitim yılı için okulların iç ve dış temizliğini yaptı; okul koridoruna geri dönüşüm kutuları yerleştirdi. Yeni Eğitim-Öğretim yılı 18 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Öğrencilerin okullarına kavuşması öncesinde Sincan Belediyesi ekipleri, ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi`nin ilçede başlattığı "Hoş geldin Bebek" projesi büyük ilgi görüyor. Çocuğu olan ailelere yönelik bebek giyim, bakım ve temizlik malzemelerinden oluşan "Hoş geldin Bebek Seti", ailelere ulaştırılmaya başlandı. Çocuklarının ilk hediyelerini Sincan Belediyesinden alan aileler durumdan oldukça memnun... Sincan Belediyesinin "Hoş Geldin Bebek" kısa ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi, ilkokul 1. sınıfa başlayan öğrencilerin uyum haftasında, ailelerini de unutmuyor. Belediye uzmanları, öğrenci velilerine; çocuklarla iletişim, ders çalışma ve teknoloji gibi konularda eğitim veriyor. Seminerlere katılan anne ve babalar ise uygulamadan oldukça memnun...  Milli Eğitim Bakanlığının 10 yıldır sürdürdüğü okula uyum süreci bu yıl da birinci, beşinci ve dokuzuncu ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan`a sonbahar bakımı… Özellikle yeşil alanlarda sonbahar bakımını yoğunlaştıran Sincan Belediyesi ekipleri, cadde ve sokakları da sarı yapraklardan temizliyor. Sonbahar bakımı kapsamında mevsime uygun bitkiler de toprakla buluşuyor. Sincan Belediyesi Temizlik İşleri ile Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, havaların yavaş yavaş soğuyup, sonbaharın kendini hissettirdiği bu günlerde çalışmalarını ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi, ilçe sakinlerinin zor günlerinde de yanında olmaya devam ediyor. Özveri ve hassasiyetle çalışan Sincan Belediyesi, bütün cenaze işlemlerini kısa sürede tamamladığı gibi sonrasında da acılı ailelerin evlerinde Kur`an-ı Kerim okutuyor. Taziye evine; çadır, sandalye, masa, çay ocağı ve ses sistemi gibi malzemeleri vatandaşa ücretsiz temin eden Sincan Belediyesi ayrıca su böreği, ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan`da dünyaya gelen bebeklere ilk hediyeleri Sincan Belediyesi`nden… "Sosyal Belediyecilik" anlayışıyla hareket eden Sincan Belediyesi, bebek sahibi olan ailelere bazı ihtiyaçlarının karşılandığı bir set hediye ediyor. Böylelikle Sincan Belediyesi hem ailelerin mutluğuna ortak oluyor hem de bütçelerine katkı sağlıyor. Sincan Belediyesi, yaşamın her alanında kolaylık sağlayacak ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan`ı sağlıklı ve huzurlu bir geleceğe emin adımlarla ulaştıran Sincan Belediyesi, ilçenin güvenliğine de büyük önem veriyor. Bu nedenle kentin dört bir yanına yerleştirilen güvenlik kameraları Sincan`ı 7 gün 24 saat kayıt altına alıyor. İnternet üzerinden de takip edilebilen Sincan şehir kameralarını emniyet güçleri de sürekli takip edebiliyor. Sincan Belediyesi, vatandaşların huzurunu ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi, vatandaşın istek ve arzularını yerine getirmeye devam ediyor. Halkın koşu yolu ve halı saha isteği üzerine belediye ekipleri, 4 halı saha ve 5 koşu yolunu daha Sincan`a kazandırıyor. Ayrıca 2009 yılından bu yana ilçeye 258 park kazandıran Sincan Belediyesi, 2 parkı daha en geç 2 ay içinde vatandaşın hizmetine sunmayı planlıyor. Sincanlıların, aileleri ile birlikte hoş vakit ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.