• (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan`ın her köşesi "kadife" gibi… Modern ve çağdaş görünümü ile Ankara`nın gözde ilçelerinin başında gelen Sincan`ın güzelliğine, kadife çiçekleri eşlik ediyor. Bahar başında laleler yaz başında ise güller ile donatılan ilçe bu kez de kadife çiçekleri ile bezendi. Başta Lale Meydanı olmak üzere Sincan`daki parklara, bahçelere, yol kenarlarına ve kavşaklara dikilen çiçekler, ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincanlılar, modern ve güvenli sosyal yaşam alanlarıyla buluşmaya devam ediyor. Sincan`da yeşil alan seferberliği başlatan Sincan Belediyesi 3 yeni parkı daha Sincanlıların hizmetine sunuyor. Park sayısını 370`e çıkaran Sincan Belediyesi ilçeyi adeta yeşile boyuyor. Yaz mevsimin gelmesiyle birlikte Sincan Belediyesi parkları, 7`den 70`e her yaş grubundan vatandaşın nefes alma mekânı ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  15 Temmuz`un anma etkinlikleri kapsamında Sincan Belediyesi gazilere ve gazi ailelerine özel program düzenledi. Vatanımız için korkusuzca mücadele eden gazilerimiz ve aileleri Sincan Kültür Evinde bir araya geldi. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna`nın ev sahipliğini yaptığı programa AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan da katıldı.Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen ve ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen ve hafta boyunca sürecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri devam ediyor. Her akşam Lale Meydanında demokrasi nöbetine devam eden Sincanlılar Lale Meydanında bulunan Milli İradenin Yükselişi isimli sergiye de yoğun ilgi gösteriyor. 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında çekilen fotoğrafların yanı sıra Sincan Belediyesi Umudun ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   15 Temmuz`un anma etkinlikleri kapsamında Sincan Belediyesi şehit ailelerine özel program düzenledi. Vatan uğruna canını hiçe sayan şehit aileleri ve yakınları Sincan`da bir araya geldi. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna`nın ev sahipliği yaptığı programa Ak Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek de katıldı. Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen ve hafta boyunca sürecek olan 15 ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi`nin düzenlediği 15 Temmuz`u anma programları şehitlerimizin kabirleri başında anılmasıyla başladı. Vatan uğruna canını hiçe sayan kahramanlarımızı anma törenine yüzlerce vatandaş ile birlikte Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de katıldı. Akşam ise Sincan`da demokrasi nöbeti vardı.Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen ve 5 gün boyunca devam edecek 15 Temmuz Demokrasi ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi`nden 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününe özel program… Demokrasi zaferinin yazıldığı o kutlu gün biri diğerinden özel etkinliklerle hatırlanacak. Milli iradenin idamesi için hayatını feda eden aziz şehitler yâd edilecek. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna "Sincanlılar, o geceyi, mücadele verdiği noktalarda yeniden anacak. O gecenin ruhunu yaşayacak ve ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Yağlı Güreşleri dokuzuncu yılında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Sincan Şehir Stadyumu 20`si başpehlivan, 340 yağlı güreşçinin kıran kırana mücadelelerine sahne oldu. Finalde Ünal Kahraman rakibi Faruk Akkoyun`u yenerek Sincan Yağlı Güreşleri`nin başpehlivanı oldu. Sincan Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Sincan Yağlı Güreşleri, 340 yağlı güreşçinin kıran kırana ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Bu sene 9.su düzenlenen Sincan Yağlı Güreşleri büyük bir heyecanla başladı. 300`ü aşkın sporcunun kıran kırana mücadelesine sahne olan güreşleri binlerce vatandaş heyecanla takip etti. Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi son sınavını veren sporcular baş pehlivanlık için kol bağladı. Türkiye`nin dört bir yanından gelen sporcuların buluştuğu Sincan Yağlı Güreşleri başladı. Sincan Belediyesi ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Bu sene dokuzuncusu düzenlenecek olan Sincan Yağlı Güreşlerinde geri sayım başladı.  Başpehlivanları er meydanında buluşturacak olan Sincan Belediyesi bu sene de büyük bir organizasyona imza atacak.  340 sporcunun katılacağı Sincan Yağlı Güreşleri 8 Temmuz Cumartesi günü Sincan Şehir Stadyumunda gerçekleşecek.  Saat 10.00`da başlayacak olan etkinlik gün boyu Sincanlı sporseverlere heyecan dolu ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.