• (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Hain terör örgütü FETÖ`nün çatı davası Ankara Sincan`da görülüyor. Sincan Belediyesi bu davayı takip etmek isteyen şehit yakınları, gaziler ve basın mensuplarını yalnız bırakmıyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna`nın talimatıyla Sincan Cezaevi Yerleşkesinin önüne stantlar kuruldu. Kurulan stantlarda Sincan Belediye çalışanları çeşitli ikramlar ile de vatandaşlara destek veriyor. ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Halk Eğitim Merkezi`nde eğitim gören yüzlerce kursiyerin sergi heyecanına ortak oldu. Yıl boyunca yapılan el emeği, göz nuru eserleri dikkatle inceleyen Başkan Tuna "Hobi, beceri ve meslek edindirme kurslarımız toplumun geniş kesimlerine eğitimin ulaşmasında çok önemli bir etkiye sahip" dedi. Sincan`da el emeği göz nuru eserler görücüye ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan`da kültür sanat çalışmaları devam ediyor. Her hafta yeni bir konuğu ağırlayan Sincan Belediyesi bu defa Yazar- TV Programcısı Dr. Senai Demirci`yi vatandaşlarla buluşturdu. Sincanlıların yoğun ilgi gösterdiği programda Demirci "Hepimiz kadınlara karşı özenli davranmalıyız. Bu özenli tavır güzel ahlakın emaresidir" dedi. Sincan Belediyesi vatandaşları ünlü isimlerle ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi Engelliler Haftasında da engelli vatandaşları yalnız bırakmadı. Engelli ve aileleriyle bir araya gelen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, onlarla tek tek ilgilendi. Vatandaşların isteklerini de dinleyen Başkan Tuna engellilerin yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması adına herkesi sorumluluk almaya ve daha duyarlı olmaya davet etti. Engelliler Haftası Sincan`da ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincanlı öğrencilerin büyük bir merakla beklediği stajyer öğrenci alımı sonuçları belli oldu. Sincan Belediyesi`nin temel prensibi olan "adil şeffaf ve dürüst" yönetim anlayışı stajyer alımında da kendini gösterdi. Sonuçlar noter huzurunda kurayla belirlendi. Bu kapsamda 23 öğrenci Sincan Belediyesi`nde staj yapmaya hak kazandı. Sincan`da yaklaşık bir ay süren staj başvuruları sona ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında iki usta ismi Sincanlılarla buluşturdu. Mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer sohbetiyle maneviyatın kapılarını aralarken Şair ve TV Programcısı Serdar Tuncer, Sincanlılara unutulmaz dakikalar yaşattı. Sincan`da kültür sanat rüzgârı esmeye devam ediyor. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hareket eden Sincan Belediyesi, alanında uzman kişileri ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi ramazan hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. On bir ayın sultanı Ramazan`ın gelmesine sayılı günler kala Sincan Belediyesi`nin yaptığı hazırlıklar sadece Sincan`la sınırlı kalmıyor.  Yurtdışında bulunan Kardeş Belediyelere iftar yemeği için çadır kuran Sincan Belediyesi yaklaşık 14 bin kişiye iftar vermeyi hedefliyor. Kosova, Makedonya ve Bosna Hersek` de hazırlanan iftar ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi, aileleri bilinçlendirmeye devam ediyor. Aile Haftası için özel bir program düzenleyen Sincan Belediyesi "Çocuğun başarısında ailenin önemi" konulu bir program gerçekleştirdi. Yüzlerce Sincanlının katıldığı programa Eğitimci- Yazar Ahmet Maraşlı da eşlik etti.  Ailelere altın değerinde öğütler veren Maraşlı " Aile bir toplumun mihenk taşıdır" dedi. Sincan ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi`nin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile başlattığı "Saraycık Kentsel Yenileme Projesi" kapsamında ihaleler gerçekleştirilmeye devam ediyor. 9 Mayıs`da Saraycık`ın genel altyapı ihalesi yapılacak. Mayıs ortasında ise 2. bölge 2. Etapta yer alan 891 konut, 3 ticaret merkezi, bir ibadethane ve otopark ihalesi gerçekleştirilecek. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı`nın ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sevgi ve hoşgörünün mimarı Yunus Emre, Sincan`da anıldı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Sincan Belediyesi anlamlı bir program düzenledi. Sincanlı vatandaşlarla buluşan Eğitimci- Yazar Ali Dursun Taşçı sohbetiyle Yunus Emre`nin hayatını anlattı. Sincan Belediyesi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında büyük Türk mutasavvıfı, halk ozanı Yunus ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.