• (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Binlerce Sincanlının başvurduğu Kültür Gezileri için kura çekimi gerçekleşti. Sincan Belediyesi adil yönetim anlayışına taviz vermeden geziye katılacakları noter huzurunda belirledi. 16 bin kişinin başvuru yaptığı Bursa, Çanakkale ve Konya gezilerine, 4 bin vatandaş katılmaya hak kazandı. Sincan Belediyesi bu yıl da binlerce vatandaşı kültür gezileriyle buluşturuyor. Vatandaşlara ülkemizin ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediyesi kardeş belediyelerine bir yenisini daha ekledi. Senegal`in MBour Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzalayan Sincan Belediyesi, Sincan`ı dünyaya tanıtmaya ve kardeşlik bağlarını güçlendirmeye devam ediyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan`ı hem Türkiye`ye hem de dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Moğolistan`dan,  Kıbrıs`a, Bosna`dan Gazze`ye uzanan kardeşlik ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç`tan Sincan`a çıkarma… Sincan Belediyesi`nin ve Ak Parti Sincan İlçe Teşkilatı`nın düzenlediği çeşitli programlara katılan Bakan Kılıç`ı yüzlerce Sincanlı karşıladı. Özellikle gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan Kılıç, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ve Sincanlılara teşekkür etti.Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Sincanlı ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Kahraman Mehmetçiğin 102 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı "Çanakkale Destanı" nın gururu Sincan`da yaşandı. Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen programda, şehit olan sayısız vatan evladı yâd edildi. Bahri Özüpek`in sunduğu programda İbrahim Sadri, şiirleriyle salonu dolduran binlerce Sincanlıya duygu dolu anlar yaşattı.   18 Mart Çanakkale ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Uluslararası ilişkiye önem veren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Türk-Japon Dostluk Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Sincan Kültür Evi`ndeki programa Japonya`nın Ankara Büyükelçisinin eşi Rieko Oka da katıldı. Sincan`da Türk Japon dostluğu rüzgârı esti... Sincan Kültür Evi`nde Türk- Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği`ni ağırlayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sincanlılarla bir araya geldi. Sincan Belediyesi`nin ve Ak Parti Sincan İlçe Teşkilatı`nın düzenlediği çeşitli programlara katılan Bakan Soylu`yu binlerce vatandaş karşıladı. Gördüğü ilgiden son derece memnun kalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ve Sincanlılara teşekkür etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sincan ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi şanlı Çanakkale Zaferinin 102. yılında kahramanlarımız için özel bir program düzenleyecek. Çanakkale Destanının yüzyılı aşkın haklı gururu Sincan Kapalı Spor Salonunda bir kez daha yaşanacak. 18 Mart Cumartesi günü Şair İbrahim Sadri, Eski İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül ve TV programcısı Bahri Özüpek`in Sincanlılarla buluşacağı programda şehitler dualarla anılacak.  Kahraman ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  İstiklal Marşı`mızın kabulünün 96. yıldönümü Sincan`da coşkuyla kutlandı. Sincan Belediyesi tarafından hazırlanan programa Sincanlı öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Lale Meydanı Konferans Salonunda düzenlenen törende Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve kahraman askerlerimiz rahmetle anıldı. Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı`nın da katıldığı programda öğrenciler duygu dolu anlar yaşadı.Sincan ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

   Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna esnafla istişarelerine devam ediyor. Her fırsatta Sincan`ın dört bir yanında esnaf ve vatandaşla istişarelerde bulunan Başkan Tuna`yı vatandaş yoğun ilgiyle karşılıyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna esnaf ve mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Göreve geldiği günden bu yana katılımcı yönetim anlayışıyla hareket eden Tuna, her fırsatta ... (devamı)

 • (SİNCAN BELEDİYESİ|ANKARA)

  Sincan Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Yazar Sinan Yağmur`u ağırladı. "Tarihimi Çok Seviyorum" isimli konferansa Sincanlılar yoğun ilgi gösterdi.  Yağmur, tarihi hikâyeler ve şiir dinletisiyle vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı. Sincan Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri hızla devam ediyor. Sincan`da birbirinden önemli akademisyen, uzman ve yazarları ağırlayan ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.