• (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Ankara`nın Çubuk İlçesinin Belediye Başkanı Tuncay Acehan Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınlandı.Gazze`de yaşanan insanlık dışı olaylar nedeni ile bu bayram buruk bir sevinç yaşadıklarını belirten Başkan Acehan, ``Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, her türlü dayanışmanın, birlik ve beraberliğimizin daha fazla yaşandığı, ... (devamı)

 • (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Çubuk`ta İsrail`in saldırıları nedeniyle ateş altında kalan Filistin halkının maruz kaldığı baskıya dikkat çekmek amacıyla simit ve ayranla iftar yapıldı. Atatürk Parkı`ndaki iftar programına Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş`da katılarak destek verdi. İHH İnsani Yardım Vakfı ve Çubuk Kuran Gençliği tarafından düzenlenen organizasyona çeşitli sivil ... (devamı)

 • (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, eşi Müberra Acehan ile Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) Onursal Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek`in eşi Nevin Gökçek, ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek gıda ve yardım paketleri dağıttı.Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından daha önceden tespit edilen ailelerinin evlerine konuk olan Büyükşehir Belediye ... (devamı)

 • (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Çubuk`ta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılacak olan 32 derslikli ortaokulun temeli düzenlenen törenle atıldı.Yavuz Selim Mahallesi`nde bulunan ve geçtiğimiz yıl kapatılarak yıkılan eski cezaevinin yerine ortaokul yapılıyor. Yapıldığında Yavuz Selim Ortaokulu olarak eğitim ve öğretim faaliyetinde bulunacak okulun temel atma törenine Kaymakam Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, ... (devamı)

 • (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü sorumluluk alanlarında bulunan temizlik çalışmalarını her zaman aynı kararlılıkla ve titizlikle sürdürüyor.Temizlik İşleri Müdürlüğü, bünyesinde bulunan 12 araç ve 70 personel ile ilçe genelinde belirli bir program dahilinde çalışmalar sürdürülüyor. Çarşı merkezi ile Cumhuriyet, Yavuz Selim, Yıldırım, Atatürk ve Barbaros mahallelerinde her gün akşam saat ... (devamı)

 • (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Türkiye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) ve Çubuk Belediyesi işbirliğinde mesleki eğitim kursları kapsamında Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı kurs açıldı.Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü`ne bağlı Kurbantepe Gençlik Merkezi`nde, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı kursu açıldığı bildirildi. Çubuk Belediyesi`nin İŞKUR`a verdiği proje kapsamında açılan Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı kursuna 50 bayan ... (devamı)

 • (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Çubuk ilçesine suçluların kabusu olan MOBESE sistemi kurulması için çalışmalar başladığı bildirildi. Çubuk ilçesinde güvenlik, ilçe merkezini ve giriş çıkışlarını kontrol edecek MOBESE kameraları ile sağlanacak. İlçenin 15 noktasına kamera monte edilecek. İlçe girişi, Ankara Bulvarı ve Atatürk Caddesi başta olmak üzere 15 kavşak ve kritik bölgeye toplam 60 kamera takılacağı belirtildi. Kameralar, ... (devamı)

 • (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Çubuk Belediyesi, ilçede bulunan büyük parkların kamera sistemi ile donatılması kararı aldı. Belediye, ilk etapta 4 parkı IP kamera sistemi ile 24 saat izleyecek.Çubuk Belediyesi ilçede bulunan büyük parklarda güvenlik önlemlerini arttırmak amacıyla parkları güvenlik kamerası ile gözlem altına alıyor. Zaman zaman baş gösteren şikayet konularına anında müdahale olanağı verecek olan IP kamera ... (devamı)

 • (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Meliha Hasanali Bostan Çubuk Anadolu Öğretmen Lisesi`nin `Fen Lisesi` olduğu bildirildi.Milli eğitim Bakanlığı`nın liselerle ilgili olarak yaptığı yeni düzenlemede, Öğretmen Liselerinin şartlarına uygun olduğu yerlerde Fen Liselerine, uygun olmayan yerlerde ise Anadolu Liselerine dönüştürülmesi söz konusuydu. Daha önce Fen Liselerine dönüştürülen Öğretmen Liselerine son günde Meliha Hasanali ... (devamı)

 • (ÇUBUK BELEDİYESİ|ANKARA)

  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Parkı`nda düzenlenen halk iftarına binlerce Çubuklu katılarak, birlikte iftar yapmanın sevincini yaşadı. Çubuk`ta düzenlenen `Halk İftarına` katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çubukluların her seçimde kendilerine destek verdiğini söyledi.Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Çubuk`ta düzenlen halk iftarına yaklaşık 5 bin ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.