• (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   ETİMESGUT BELEDİYESİ‘NDEN MANEVİ DÜNYAMIZA 4 BÜYÜK ESEROnlarca sosyal donatıyı hizmete açan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, kentin manevi değerlerini de ihya etmek için kolları sıvadı. Belediye, örnek bir Müftülük Binası ile Etimesgut‘un manevi sahipleri Ahi Elvan, Ahi Emiryaman ve Ahi Mesud‘un mezarlarını dönemin mimari ve estetik özelliklerine göre yeniden yapmak için çalışma ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   14. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali hazırlıkları başladı11-20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 14. Uluslararası Anadolu Günleri Festivali, Türk kültür ve sanatına ev sahipliği yapacak, Türk‘e ait ne varsa Türk Beyleri Kent Meydanı‘nda sergilenecek. Her akşam ünlü bir sanatçı konser verecek. Etimesgut Belediyesi tarafından bu yıl 14.‘sü düzenlenecek Uluslararası ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Etimesgut Belediye Başkanı Demirel, vatandaşlara iftarlık dağıttıBAŞKAN‘DAN BOL KEPÇE İFTARLIKEtimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye iftar çadırında iftarlık dağıttı. Önlüğünü giyip eldivenlerini takan Demirel, yemek kazanının başına geçti. İftarını evinde açmak isteyen vatandaşların tencerelerini dolduran Demirel, daha sonra çadırda iftar açanların iftarlıklarını dağıttı. Önceliğin ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Başkentin yıldızları Etimesgut‘tan yetişecekETİMESGUT BELEDİYESİ BASKETBOL OKULU KURDUFutbolda 2. lig, judoda süper lig, masa tenisinde 1. Ligde mücadele eden Etimesgut Belediyespor, basketbol branşında da kulüp kurdu, basketbol okulu açtı. Etimesgut Belediyesi Ülkü Spor Tesisleri‘nde çalışmalarına başlayan basketbol kulübünde geleceğin yıldız basketbolcuları yetişecek. Yıl içerisinde kulübün ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   SİHİRLİ PARMAKLAR SAHNEDEEtimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) bünyesinde keman ve piyano öğrenen kursiyerler, verdikleri konserle tam not aldılar. Kent Konseyi‘nde düzenlenen Keman ve Piyano Dinletisi büyük ilgi gördü. Keman ve piyanoyla türkü ve şarkılara ritim veren kursiyerler, başarılı performanslarıyla alkış aldılar.etiSEM kurslarına gelerek müzik eğitmenleri ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Kent Konseyi‘ndeki toplantıyı Kırım Tatarları Derneği düzenlediKAYMAKAM GÜREL VE BAŞKAN DEMİREL STK‘LARLA BULUŞTUEtimesgut Belediyesi Kent Konseyi‘nde faaliyetlerini yürüten sivil toplum kuruluşlarının buluşmasının 5.‘sini Etimesgut Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği düzenledi. Kent Konseyi toplantı salonunda düzenlenen programa Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediye Başkanı ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Türk Beyleri Kent Meydanı‘nda hediyeli eşya ve yöresel ürünler fuarı açıldıDEMİREL FUARI ZİYARET ETTİEtimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanı‘nda Anneler Günü Hediyelik Eşya El sanatları ve Yöresel Ürünler Günleri başladı. 14 Mayıs‘a kadar açık kalacak fuarda Türkiye‘nin dört bir yanına ait yöresel ürünlerle, el emeği göz nuru ortaya yapılmış birçok hediyelik eşya yer alıyor. Fuarda, ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Açılış yönetici, siyasetçi, bürokrat ve sektör temsilcilerini bir araya getirdiETİMESGUT‘TA YAPI BAZAAR AÇILDIYapı, emlak ve inşaat sektörünün kalbi 7 Mayıs tarihine kadar Etimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanı‘nda atacak. Etimesgut Belediyesi, Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİMFED) Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ile Etimesgut İnşaat Müteahhitler Derneği ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Muhtarları dinledi, Belediye‘nin hizmetlerini ve projelerini anlattıDEMİREL MUHTARLARLA BULUŞTUEtimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, mahalle muhtarları ile bilgilendirme ve istişare toplantısı yaptı. Atakent Sosyal Tesisleri‘nde düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarının yanı sıra belediye bürokratları da hazır bulundu. Demirel, muhtarlara tek tek söz vererek  istek, öneri ve şikayetlerini ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Türk Beyleri Kent Meydanı‘nda Yapı Bazaar ve hediyelik eşya fuarı açılacakETİMESGUT‘TA ÇİFTE FUAREtimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanı Mayıs ayı içinde iki etkinliğe birden ev sahipliği yapacak. Meydanda 4-7 Mayıs tarihleri arasında 2. Yapı Malzemeleri İnşaat Dekorasyon ve Emlak Günleri düzenlenecek. 5-14 Mayıs tarihleri arasında da Anneler Günü Hediyelik Eşya El sanatları ve Yöresel ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.