• (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   500 kursiyer, bilişim teknolojileri alanında mesleki eğitim alıyorETİMESGUT‘TA ÜCRETSİZ BİLİŞİM KURSLARIEtimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) bünyesinde açılan bilgisayar kursları, vatandaşlara kişisel gelişim ve meslek imkanı sunuyor. Yaklaşık 500 kursiyer, bilişim teknolojileri ana branşında açılan etiSEM kurslarından ücretsiz yararlanıyor.Kursiyerler arasında ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Etimesgut‘un okul sorunu masaya yatırıldı, çözüm önerileri ele alındıANKARA VALİSİ ERCAN TOPACA BAŞKAN DEMİREL‘İ ZİYARET ETTİAnkara Valisi Ercan Topaca, Kaymakam Fuat Gürel ve Belediye Başkanı Enver Demirel ile milli eğitim müdürlüğü yetkilileriyle biraraya geldi, Etimesgut‘un derslik sorununu görüştü. Topaca, kısa sürede ilçedeki tekli eğitime geçilecek fiziki altyapıyı uygun hâle getirmek ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   etiSEM Müzik ve Gösteri Sanatları dalında 42 farklı kurs açıldıGELECEĞİN MÜZİSYENLERİ ETİMESGUT`TA YETİŞİYOREtimesgut Belediyesi, yaygın eğitim projesi etiSEM kapsamında bağlama, keman, piyano, ney, gitar, tiyatro, drama ve halk oyunları eğitimi veriyor. Başkan Demirel, "5 bin kişiye meslek ve beceri kursu veriyoruz. Sadece müzik ve gösteri sanatları alanında bine yakın kursiyerimiz var. ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Etimesgut Kaymakamı Gürel, Başkan Demirel‘e iade-i ziyarette bulunduKAYMAKAM GÜREL VE BAŞKAN DEMİREL YILIN İLK MESAİSİNİ BİRLİKTE YAPTILAREtimesgut Kaymakamı Fuat Gürel ve Belediye Başkanı Enver Demirel, 2017`nin ilk iş gününde bir araya geldiler. Kaymakam Gürel, Başkan Demirel‘i ziyaret ederek belediye hizmetleri ile ilgili bilgi aldı ve görüş alışverişinde bulundu. Etimesgut kaymakamlığı ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Futbol, basketbol, voleybol, tenis, fitness, koşu, oyun aynı çatı altında buluştuETİMESGUT‘UN EN KAPSAMLI SPOR TESİSİ TAMAMLANDIEtimesgut Belediyesi Şehit Osman Avcı Mahallesi‘ndeki spor kompleksini tamamladı. 15 bin m² alan üzerine kurulan biri kapalı 6 saha 5 tribünün yer aldığı tesis, ilçenin en kapsamlı spor kompleksi olma özelliğini taşıyor. Tesiste kapalı basketbol ve voleybol sahası, ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Başkan Demirel ‘Altın Arı Belediyecilik‘ ödülüne layık görüldüANADOLU GÜNLERİ`NE BELEDİYECİLİK ÖDÜLÜ Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali nedeniyle Türk Kültürü‘ne katkılarından dolayı; Kent ve Yerel Yönetimler Stratejik Araştırmalar Merkezi (KEYSAM) tarafından ‘Altın Arı Belediyecilik‘ ödülüne layık görüldü. Başkan Demirel‘in ödülünü ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Başkent Üniversitesi akademisyenleri, etiSEM derslik, laboratuvar ve atölyelerini gezdilerAKADEMİSYENLER etiSEM‘İ İNCELEDİBaşkent Üniversitesi‘nden gelen akademik heyet, meslek ve beceri kurslarının düzenlendiği Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) birimlerinde incelemelerde bulundular.Meslek eğitmenlerinde oluşan heyet, etiSEM derslik, atölye ve laboratuvarlarını ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Ankara, Nevşehir ve Konya‘nın tarihi turistik yerlerini gezdiler, Türk eğitim sistemi hakkında bilgi aldılarDEMİREL, KAZAK ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADIKazakistan‘ın Güney Kazakistan vilayetinde görevli öğretmenler, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel‘in davetlisi olarak Türkiye‘yi ziyaret ettiler. Kazakistan‘ın başarılı öğretmenlerinden oluşan 50 kişilik heyet, bir haftalık ziyaretlerinde ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   BAŞKAN DEMİREL, KAYMAKAM GÜLER‘E BAŞARI DİLEDİEtimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut‘un yeni kaymakamı Fuat Güler‘i ziyaret etti. Demirel, Güler‘e ‘Hayırlı olsun‘ temennisinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi. Etimesgut‘un gelişimi ve yaşam kalitesinin daha da artması noktasında belediye-kaymakamlık işbirliğiyle güzel hizmetler yapacaklarına olan inancını dile getiren ... (devamı)

 • (ETİMESGUT BELEDİYESİ|ANKARA)

   Belediye Tıp Merkezi yılda 100 bin hastaya hizmet veriyorETİMESGUT`UN SAĞLIK MERKEZİEtimesgut Belediyesi Tıp Merkezi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olarak 9 uzman, 6 pratisyen hekim, 8 hemşire, 7 laborant, 3 radyoloji uzmanı ile günlük yaklaşık 400 hastaya hizmet veriyor. Kış aylarıyla birlikte talebin arttığı merkez ilçedeki sağlık hizmeti açığını kapatmaya çalışıyor.24 saat hizmet ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.