• (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  ÇAY DA CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI 84. sünü kutladığımız Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Çay Dörtyol meydanında saat 10:00 başlayan törende İlçe Kaymakamı Bilal BOZDEMİR Garnizon Komutanı Cengiz YANIK ve Belediye Başkanı Ali YAKUT tüm okulların ve Çay halkının Cumhuriyet Bayramını kutladılar. İstiklal marşının okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe ... (devamı)

 • (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  İNÖNÜ CADDESİ YENİLENİYOR İlçemiz eski Afyon yolu olarak bilinen PTT önünden başlayıp, eski sanayi sitesinde son bulan İnönü Caddesindeki 6778 m2 lik asfalt yol Belediye Başkanımızın yaptığı tetkikler sonucunda bozuk ve kullanılamaz hale geldiği tespit edilmiş olup, bozuk olan asfaltın söküm çalışmaları başlatılmış, gerekli çevre düzenlemeleri yapılmış, söküm çalışmalarının tamamlanmasının ... (devamı)

 • (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  PLAZA DA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR Belediye Başkanımız Ali Yakut`un büyük yatırımlarından olan İş merkezi ve hizmet binası inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz ay kolon betonları atılan iş merkezi inşaatında C blok 1.kısmın kalıbı çakılarak tabliye betonu atılmıştı, şuan da ise C.blok II kısmın kalıbı çakılmakta olup çalışmalar titizlikle devam etmektedir.

 • (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  YOL DÜZENLEMELERİ DEVAM EDİYOR İlçemiz mahalle ve sokaklarının büyük bölümünde bordür çalışmaları başlatılmış olup, Memiş sokak, ok sokak, kirazlı sokak, bakkal sokak, alakavak sokak, menekşe sokak` ta bordür çalışmaları bitirilmiş Mehmet Arslan sokakta ise bordür çalışmaları devam etmektedir. Bordür yapımı biten sokaklarda yol düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmalarla ilgili olarak ... (devamı)

 • (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  BELEDİYEMİZDE BAYRAMLAŞMA Mübarek Ramazan Bayramı nedeniyle saat 10: 00` da Kaymakamlık` ta başlayan bayramlaşma İlçe Jandarma Komutanlığı, Emniyet amirliği ziyareti ve saat 14.30` da Çay Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı. Belediyemizdeki bayramlaşma Tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki daire amirleri, Sivil toplum örgütleri, Siyasi parti temsilcileri, İlçe ... (devamı)

 • (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  İLÇEMİZE YENİ İTFAİYE ARACI VE AMBULANS Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından bütün ilçelere 18 adet itfaiye aracı ve 17 adet tam donanımlı ambulans dağıtıldı.Afyonkarahisar Fuar Alanında saat 10:30`da başlayan itfaiye ve ambulans dağıtım töreninde Belediyemize il özel idaresi tarafından 1 adet itfaiye aracı ve Devlet Hastanemize 1 adet ambulans verildi.Dağıtım törenine Çevre ve Orman Bakanı ... (devamı)

 • (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  VİŞNEMİZ ARTIK MARKALI İlçemizdeki vişneyi diğerlerinden ayıran özellikler yapısında bulunan mineral maddelerin yoğunluğu ve şıra randımanının yaklaşık %62 gibi yüksek bir değerde olması, Meyve asidinin düşük olması nedeniyle Çay Vişnesi hem meyve olarak hem de meyve suyu olarak piyasaya sunulmaktadır. İlçemizin Coğrafi yapısının bir avantajı olan mikro klima etkisi, vişnemize rengi,tadı,aromayı ... (devamı)

 • (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  BARAJ İÇİN ETÜD ÇALIŞMALARI BAŞLADI Yıllardır özlemi çekilen ilçemize yapılacak olan baraj inşaatı için çalışmalar hızlandırılmış olup,baraj gövdesinin yapılacağı zemin tespit edilmiş bulunmaktadır.Devlet Su İşleri Müdürlüğünden gelen 15 kişilik ekip baraj gövde yeri ve su birikecek olan havzanın topoğrafik ve hali hazır durumunun etütlerinin yapılmasına başlamış bulunmaktadırlar.

 • (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  BELEDİYE ASRİ MEZARLIĞI TEMİZLENDİ Belediyemize ait asri mezarlık Ramazan Bayramının yaklaşması münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yılda çevre düzenlemesi yapılarak temizlendi. Özellikle Arife Günü ve Bayram Sabahı halkımızın yoğun ilgi gösterdiği kabir ziyaretleri dolayısıyla vatandaşlarımızın düzenli bir ortamda ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için asri mezarlıkta tüm adalarda ve geçiş ... (devamı)

 • (ÇAY BELEDİYESİ|AFYONKARAHİSAR)

  BELEDİYE ÇALIŞANLARINA GIDA YARDIMI YAPTI Çay Belediyesi Ramazan ayı nedeniyle belediye çalışanlarına 18 lt'lik sıvıyağ ve 50 kg'lık undan oluşan gıda yardımı yaptı.Ramazan ayının bolluk,bereket ve insanların yardımlaşması için büyük bir fırsat olduğunu belirten Belediye Başkanı Ali YAKUT bu yardım sayesinde bir nebze de olsa belediye çalışanlarına katkıda bulunduklarını belirtmiştir.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.