• ( DAVUTLAR BELEDİYESİ|KUŞADASI|AYDIN)

  DAVUTLAR BELEDİYESİ VE DAVUTLAR EKSPRES GAZETESİ İŞBİRLİĞİ İLE BELEDİYE DÜĞÜN SALONUNDA 16.04.2005 CUMARTESİ GÜNÜ İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ.BUGÜNE KADAR İLK KEZ ORGANİZE EDİLEN VE ÜÇ İLKÖĞRETİM OKULUNUN KATILDIĞI YARIŞMAYI KAZIM DİRİK İLKÖĞRETİM OKULU KAZANDI. YARIŞMA SONRASI BİR KONUŞMA YAPAN DAVUTLAR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN TUNCAY UYSAL SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ EĞİTİME ... (devamı)

 • ( DAVUTLAR BELEDİYESİ|KUŞADASI|AYDIN)

  DAVUTLAR BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY UYSAL ; DAVUTLAR MERKEZ ve SAHİL SİTELERİNDEKİ İÇME SUYU VE VİDANJÖR HİZMETLERİNİN ÜCRETLERİYLE İLGİLİ YENİDEN TESPİT YAPILARAK ÜCRETLERİN DÜŞÜRÜLECEĞİNİ ve SULAMA SUYUNDAN YARARLANILAMAYAN ARAZİLERE GEREKLİ ŞEBEKENİN DÖŞENEREK SULAMA İMKANINA KAVUŞTURULACAKLARI AYRIYETEN SULAMA SUYU ÜCRETLERİNİNDE DÜŞÜRÜLECEĞİ KONUSUNDA ÇALIŞMALARIN SONUÇLANDIĞINI BİLDİRMİŞTİR.

 • ( DAVUTLAR BELEDİYESİ|KUŞADASI|AYDIN)

  DAVUTLAR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN TUNCAY UYSAL ; SINIRLARIMIZ İÇERİSİNDE BULUNAN KURŞUNLU MANASTIRI VE FINDIKLI KALENİN TURİZM VE ORMAN BAKANLIĞI İLE YAPILACAK GÖRÜŞMELER SONUCU RESTORE EDİLMESİNİ SAĞLAYARAK BÖLGE TURİZMİNE KATKIDA BULUNMAYI AMAÇLADIKLARINI BİLDİRDİ.

 • ( DAVUTLAR BELEDİYESİ|KUŞADASI|AYDIN)

  DAVUTLAR DA ÖĞRENCİ YEMEKHANESİ HİZMETE GİRDİ. DAVUTLAR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN TUNCAY UYSAL YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ YÖNETİME GELMELERİ HALİNDE ÖĞRENCİLERİN YOL VE YEMEK MASRAFLARININ BELEDİYECE KARŞILANACAĞINI BİLDİRMİŞTİ. BAŞKAN UYSAL ; DAHA ÖNCEKİ YÖNETİM TARAFINDAN YAPILMAKTA OLAN ÖĞRENCİLERİN ÜCRETSİZ TAŞINMASI HİZMETİ GELİŞTİRİLEREK DEVAM ETMEKTEDİR BUNA EK OLARAK SAHİL SİTELERİNDE ... (devamı)

 • ( DAVUTLAR BELEDİYESİ|KUŞADASI|AYDIN)

  DAVUTLAR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN TUNCAY UYSAL ; BELEDİYEDE YENİ YÖNETİMLE BİRLİKTE YEREL YÖNETİMDE TEK ADAM ANLAYIŞINA SON VERİLEREK ALTI AYDA BİR HALK TOPLANTILARI YAPILARAK SORUNLARIN DİNLENECEĞİNİ, BUNA GÖRE ÇÖZÜM ÜRETİLECEĞİNİ VE HALK İLE İÇİÇE ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞININ HAKİM KILINACAĞINI AÇIKLAMIŞTIR.

 • ( DAVUTLAR BELEDİYESİ|KUŞADASI|AYDIN)

  DAVUTLAR PTT ŞUBESİ OTOMASYONA GEÇTİ...... Davutlar da hizmet vermekte olan PTT Şubesi 16.03.2005 tarihi itibariyle On-Line olarak hizmet vermeye başladı. Konuyla ilgili olarak edinilen bilgide Davutlar ve Güzelçamlı Beldeleri ile sahil sitelerinde oturan vatandaşlarımızın sabit telefon ile tüm cep telefonu faturalarının yanı sıra havale kredi kartı ödeme ve daha birçok işlemi PTT On-Line ... (devamı)

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.