TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARININ HİZMET KAPASİTESİNİN ARTIRILMASINA YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI TAMAMLANDI

Yayına Giriş Tarihi: 29.11.2015
Güncellenme Zamanı: 30.11.2015 20:25:10

 

Güncellenme Zamanı: 30.11.2015 16:58:34

 

Kalkınma Bakanlığı`nın finansmanında, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Yerel Yönetimler Merkezi tarafından yürütülen ‘Yerel Yönetimler Personeli`nin Hizmet Kapasitesinin Artırılması Eğitim Projesi` kapsamında "Bölgesel Tekirdağ Eğitim Programı" 23-27 Kasım 2015 tarihleri arasında tamamlanmıştır. Açılış konuşmaları Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK ve TODAİE Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Aslı AKAY tarafından yapıldıktan sonra "Halkla İlişkiler ve Resmi Yazışma", "Afet Yönetimi ve  "İmar Hizmetleri ve Coğrafi-Kent Bilgi Sistemleri" eğitim programları başlatılmıştır. 

 

Halkla İlişkiler ve Resmi Yazışma Eğitim Programında; 

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslı Yağmurlu ve Kamu Yönetimi Uzmanı Ali Çakıroğlu tarafından 71 personele toplam 18 saat, 

 

Afet Yönetimi Eğitim Programında; 

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Başkanı Ejder Kaya, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Dr. Yavuz Selim Akkoç, TODAİE Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Akay, Dr. Bülent Özmen, Dr. Levent Kenar ve Dr. Muhittin Demirkasımoğlu tarafından 40 personele toplam 30 saat, 

 

İmar Hizmetleri Yönetimi ve Coğrafi Kent Bilgi Sistemleri Eğitim Programında; 

Prof. Dr. Ruşen Keleş, Prof. Dr. Aslı Akay, Dr. Yavuz Selim Akkoç, ODTÜ Öğretim Görevlisi Feridun Duyguluer, Anadolu Üniversitesi Uzay ve Uydu Bilimleri Enstitüsü`nden Prof. Dr. Alper Çabuk ve Yrd. Doç. Dr. Uğur Avdan tarafından 55 personele toplam 30 saat eğitim verilmiştir. Eğitim Programı sonunda, eğitime katılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına birer katılım sertifikası verildi.

 

Bağlantılar:
www.tekirdag.bel.tr/haber/6064#haber
 
 


Tümü


Bu Gündem 29.11.2015 gününden itibaren 4681 defa okunmuştur.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.