KAPAKLI BELEDİYESİ


İRFAN MANDALI
Kapaklı
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   444 8 059
Faks:  (282) 717 11 16

www.kapakli.bel.trİl Merkezine: 75 km   


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2015

97.700

46.866

50.834

2014

92.003

44.128

47.875

2013

85898

41158

44740

2012

65.863

31.608

34.255

2011

60.877

29.271

31.606

2010

55431

26652

28779

2009

50.644

24.295

26.349

2008

46760

2007

41956

2000

19160

1990

6142


 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

    Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Müftüsü Bayram Şahin ve Kapaklı’da görev yapan din görevlilerini makamında ağırladı.   Müftü Bayram Şahin ve din görevlileri ile yaklaşmakta olan Kutlu Doğum Haftası kapsamında organize edilecek program hakkında fikir alışverişinde bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bizim için okullarımız ne denli önemli ise ... (devamı)

 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, önceki gün iki engelli vatandaşı evinde ziyaret ederek, kendilerine akülü tekerlekli sandalye hediye etti.    Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ilk olarak Cumhuriyet Mahallesi Yeni Cami Caddesi Numara 37’de ikamet eden 10 yaşındaki Damla Zihni’yi evinde ziyaret etti. Doğuştan engelli olan Damla Zihni, omuriliğindeki zedelenmeden ... (devamı)

 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

  Çerkezköy Balkan Türkleri Derneği Başkanı Turgut İleri dün Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.   Bugüne kadar Bulgaristan’da yapılan her seçim kapsamında Kapaklı ve Çerkezköy’de seçim sandığı kurulabilmesi için verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür eden Çerkezköy Balkan Türkleri Derneği Başkanı ... (devamı)

 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

   Kapaklı Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü ilçedeki cadde ve sokak tabelalarını yeniliyor. Vatandaşın rahat adres tespitlerine ulaşmak amacıyla ilçe merkezinde bulunan ve eskiyen cadde ve sokak tabelalarının yerine cadde ve sokakların başına tabela direkleri dikiliyor.    Kapaklı Belediyesi bünyesinde Numarataj sistemi güncelleştirme çalışması kapsamında 2012 yılında başlatılan ... (devamı)

 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

  Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek, Vergi haftası dolayısı ile dün saat 11.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında ziyaret etti.   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir ülkenin hizmet kaynağının vergiler olduğunu belirtti. Vergilerin olmaması halinde ülkeyi güzelleştirecek hizmetlerin de ... (devamı)

 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

  Kapaklı Belediyesi  ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Bahçelievler Mahallesi`nde Gelincik Sokak`ta başlayan yağmur suyu hattı yapım çalışması tamamlandı.     Alt yapı konusuna önem veren Kapaklı  Belediyesi hazırladığı program çerçevesinde çalışmalarına devam ediyor. Bahçelievler Mahallesi`nde Gelincik, Kandilci, Bosna ve Karanfil Sokak`ta yağmur suyu gideri hattı ... (devamı)

 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

    Bir süre önce ziyaret ettiği Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu’nda masa ve sandalye ihtiyacı olduğunu öğrenen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, okula masa sandalye yardımı yaptı. Masa ve sandalyeler dün Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan tarafından okula teslim edilirken, Okul Müdürü Ahmet Söylemez de her fırsatta kendilerine yardım eden Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür ... (devamı)

 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

    Kapaklı Belediyesi kavşak ve refüjlerde çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kapaklı Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, İsmetpaşa Mahallesi Palmiye Konutları yanındaki park alanına Bahçelievler Mahallesi`ndeki park alanına, Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa Caddesi`nde bulunan dönel kavşakta ve Kazak Gölü`nde çim serimi yapıldı. BAŞKAN ... (devamı)

 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

   Kapaklı Belediyesi  yürüme engelli vatandaşlara yaptığı tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor.     Engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi Sema Sokak ve Bahçelievler Mahallesi Sude Sokak`ta ikamet eden engelli iki vatandaşımıza Belediye başkanımız İrfan Mandalı tarafından akülü ve ... (devamı)

 •  (KAPAKLI BELEDİYESİ|TEKİRDAĞ)

   Kapaklı Belediyesi Kapaklı`nın her bölgesinde yürüttüğü çevre düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler elektrik hatlarının yer alınması ve doğalgaz hattı çekim çalışmaları sonucunda bozulan cadde ve sokakların kaldırım yenileme faaliyetlerine devam ediyor.     Belediye ekipleri Kapaklı`nın ana caddesi olan Pınar Bulvarı`nda kaldırım yenileme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bozulan ... (devamı)

KAPAKLI BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

BELEDİYEMİZ (Fotoğraf Sayısı: 11)
ÇALIŞMALARIMIZ (Fotoğraf Sayısı: 1)
YÖREMİZ (Fotoğraf Sayısı: 5)
Seçim Sonuçları

2014 Yılı

Kazanan Parti: (CHP)

Seçmen Sayısı: 

58.371

Katılım: 

%91.51

  Parti Oy %

AKPARTİ

20.212

39.90 

BBP

143

0.28 

BTP

71

0.14 

CHP

24.140

47.65 

DP

1.150

2.27 

HDP

1.019

2.01 

MHP

3.538

6.98 

SAADET

387

0.76 

Diğer

0

0.00 


KAPAKLI BELEDİYESİ

Bağlantılar

Preview by Thumbshots.org

BELEDİYE BAŞKANI (FACEBOOK)

Preview by Thumbshots.org

BELEDİYE BAŞKANI (İNSTAGRAM)

Preview by Thumbshots.org

BELEDİYE BAŞKANI (TWİTTER)

Preview by Thumbshots.org

BELEDİYE BAŞKANI (WEB SAYFASI)

Preview by Thumbshots.org

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI ( WEB SAYFASI )

Preview by Thumbshots.org

KAPAKLI BELEDİYESİ (FACEBOOK)

Preview by Thumbshots.org

KAPAKLI BELEDİYESİ (İNSTAGRAM)

Preview by Thumbshots.org

KAPAKLI BELEDİYESİ (TWİTTER)

DEĞİŞEN BÜYÜYEN KAPAKLI Trakya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kapaklı ilçesi bereketli toprakları,gelişmiş Organize Sanayisi ile hızla gelişen, kalkınma ve büyüme hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Çerkezköy ve Kapaklı Organize Sanayi Bölgesinde toplam 350 fabrika bulunmaktadır. Genel Coğrafyası, Yeryüzü Şekilleri, İklim ve Bitki Örtüsü İlçemiz etrafında yüksek dağlar ve vadiler yoktur.Genelde toprakları aşınmış tepelerden yarı ova özelliği gösteren plato görünümündedir.Yüzey şekilleri nedeni ile büyük akarsuları yoktur. Yer altı suyu bakımından devamsız tabakalar halinde zayıf akifer şartlar mevcuttur.Yüzeye yakın yerlerde düşük kaliteli, daha derinlerde tuzlu su görülmektedir. İlçemizin sahip olduğu toprakların büyük bir kısmı tarıma elverişli olduğu için karakteristik bitki örtüsünü belirleyecek geniş alanlar fazla yoktur.Buna rağmen zengin bir çeşitlilik gösterir.Odunsu bitki türlerinden ceviz,ıhlamur,meşe,karaçam,söğüt,kızılçam sayılabilir.Yıllık yağış miktarının az olmamsı nedeni ile bitki örtüsü bakımından pek zengin değildir.Bozuk orman alanlarında ağaçlandırma çalışmaları hızla devam etmektedir. Kapaklı İlçesi Trakya Bölgesi ve Karadeniz iklimlerinin geçiş bölgesinde bulunmaktadır.Bu durumun iklime etkisi büyüktür.Yörede yarı karasal iklim hakim durumdadır.Kış aylarında Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava bölgede etkili olmaktadır.yazlarda genellikle sıcak ve kuraktır.İlkbahar ve Sonbahar yağışlı geçer. İlçemizde yaz ve kış ısı farklılıkları fazladır.Yılın en sıcak ayları Temmuz ,Ağustos aylarıdır. Kış aylarında yüksek basınç alanlarının olduğu yerlerde sık sık sise rastlanır.Kasabamızda hakim olan rüzgar kuzey ve kuzey doğudan esen halk dilinde karayel ve poyraz olarak bilinen rüzgarlardır.Nisan ve Mayıs aylarında lodos yağmur, poyrazda Mart ayında genellikle yağmur ve kar getirir.

 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Kapaklı Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.