AKÇAKIŞLA Belediyesi 6360 Sayılı Kanunla Kapatılmıştır!

AKÇAKIŞLA BELEDİYESİ


AHMET TURAN KILIÇ
Akçakışla
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   (346) 537 62 55
Faks:  (346)537 62 55

http://www.akcakisla.bel.tr

İlçe Merkezine: 26 km

İl Merkezine: 106 km   


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2012

918

482

436

2011

990

515

475

2010

1076

558

518

2009

1.178

603

575

2008

1243

2007

1343

2000

1897

1990

2387


  •  ( AKÇAKIŞLA BELEDİYESİ|ŞARKIŞLA|SİVAS)

    YAŞAYAN CANLININ İHTİYACI Sivas İli Şarkışla İlçesi Akçakışla Beldesi İç Anadolu bölgesinde Tarihi bir Yerleşim Yeri olarak Yıllardan Beri Belde ve Bölge İnsanına Hizmet vermekten yorulmamış, Ağır Ekonomik şartlara rağmen Belde ve Bölge insanına hizmet vermeye devam etmektedir. Ne yazık ki Dünyada başlayan Küresel Isınmadan Beldemizde nasibini alarak Belde içerisinde geçen Tarihi geçmişe ... (devamı)

  •  ( AKÇAKIŞLA BELEDİYESİ|ŞARKIŞLA|SİVAS)

    AKÇAKIŞLANIN KURULUŞ TARİHCESİ Ağcakışla ’nın Bu vadiye yerleşmesi yaklaşık 250-300 Yıl öncesine dayanmaktadır. Bölgenin o yıllarda sık bir orman ve Vadi ortasından geçen Kaldırak Çayı adıyla bilinen akarsuyun da etkisiyle yeşil bir alan olmasından dolayı Zamanın Padişahı Yıldırım BEYAZIT İran Seferi sırasında Şarkışla İlçesini Askeri Kışla Ağcakışla Adı verilen bu Vadiyi de ... (devamı)

AKÇAKIŞLA BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

BELEDİYEMİZ (Fotoğraf Sayısı: 29)
Seçim Sonuçları

AKÇAKIŞLA BELEDİYESİNE AİT 2014 YILI SEÇİM SONUÇLARI BULUNMAMAKTADIR.

 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Akçakışla Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.