TERME BELEDİYESİ


ŞENOL KUL
Terme
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   (362) 876 10 02
Faks:  (362) 876 11 68

www.terme.bel.tr


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2015

71.910

36.422

35.488

2014

72.599

36.826

35.773

2013

73615

37216

36399

2012

31.163

15.735

15.428

2011

30.866

15.628

15.238

2010

30262

15320

14942

2009

30.184

15.205

14.979

2008

29693

2007

28411

2000

25052

1990

20381


 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Terme`ye kazandırılan Miliç plajı sıcak yaz günlerinde vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Mavi Bayraklı plajlara akın eden vatandaşlar yaz sıcağını serin sularda atıyorlar. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "Terme`de doğal bir turizm destinasyonu oluşturmak adına var güçleriyle çalışmalara devam edeceklerini belirterek, mavi bayrakları Miliç plajına ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçede yaşanan su sıkıntısı sorununun giderilmesi için Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından yoğun çalışmaların yapıldığını belirterek "Allah`ın izniyle Terme`mizde su problemini tarihe gömeceğiz" dedi. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul son dönemde sık sık su kesintisi yaşanan Terme ilçesi`nde sağlıklı, güvenilir, standartlara uygun, kesintisiz ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Belediyesi yaz etkinlikleri kapsamında 09 Ağustos 2017 Çarşamba günü yapılacak Murat İnce konserine tüm vatandaşları davet etti. Terme Belediyesi yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetler ile Terme`lilere huzurlu ve keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor. Terme ilçesinde belediyenin Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü bünyesinde çeşitli kültür, sanat ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Samsun`un Terme ilçesinde, Terme Belediye`sinin ev sahipliğinde plaj futbolu turnuvası yapılacak. Başkan Kul, "Turizm kenti Terme hedefi ile yaptığımız çalışmalarla ilçemizi kültürün, sanatın ve sporun merkezi haline getireceğiz" dedi. Terme Belediyesi, yaz etkinlikleri kapsamında 1`nci plaj futbolu turnuvası etkinliği düzenleyecek. Terme Yalı mahallesi sahillerinde yapılacak turnuvalar ilçede ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  2000-2005 yılları arasında 5 yıl boyunca Terme İlçesinde Terme Kaymakamı olarak görev yapan Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u makamında ziyaret etti. Vefat eden Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan`ın Terme Kocaman mahallesinde gerçekleşen cenaze törenine katılmak üzere Terme`ye gelen Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Katılımcı belediyecilik anlayışıyla ilçenin ortak akılla yönetimine önem verdiklerini belirten Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme`lileri mahallelerinde ziyaret ederek talep, görüş ve önerilerini dinliyor. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, esnaf ziyaretlerinin yanı sıra halk günleri , istişare toplantıları ve mahalle ziyaretleri ile vatandaşlarla bir araya geliyor. Halkla sürekli istişare ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Termespor yönetim kurulu toplantısında Terme Belediye Başkanı Şenol Kul‘u ağırladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Miliç tesislerinde yapılan toplantıda konuşan Kul, "Hedefimiz; geleceğimiz ve gençliğimiz olsun, Asıl kalıcı olan geleceğimize yatırımdır" dedi. Termespor yönetim kurulu toplantısı Samsun Büyükşehir Belediyesi Miliç tesislerindeki Terme evinde yapıldı. Toplantıya Termespor Kulüp ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Mahalle halkı çalışmalar için kurban kesti Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`u mahallelerinde ağırlayan Kuşça Mahallesi muhtarı Nevzat Karaca ve mahalle halkı mahallelerinde yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Kul`a teşekkür etti. Terme Belediyesi, ilçe genelindeki yol hamlesine aralıksız olarak devam ediyor. Her gün Terme`nin farklı noktalarında çalışmalar yapan Terme Belediyesi ekiplerinin ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme ilçesinde vatandaşların yaralı olarak bulduğu martı, Terme Belediyesi ekiplerine teslim edilerek tedavi edilmesi sağlandı. Terme ilçesi Sakarlı sahilinde yaralı bir martının uçamadığını fark eden vatandaşlar, martıyı bulunduğu yerden alarak bir kutu içinde evlerine götürdü. Daha sonra Terme Belediyesi ekiplerine haber veren vatandaşlar karşılıklı görüşmelerin ardından yaralı martı`yı Terme ... (devamı)

 •  (TERME BELEDİYESİ|SAMSUN)

  Terme Belediyesi tarafından, personelin vatandaşla daha etkili iletişim kurabilmesi için ‘Etkili İletişim‘ semineri düzenlendi. Terme Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından 2017 yılı hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında "kişilerarası ilişkiler ve etkili iletişim" semineri düzenlendi. Terme Belediyesi toplantı salonunda 3 gün boyunca, altı gurup şeklinde yapılan ve ... (devamı)

TERME BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

YÖREMİZ (Fotoğraf Sayısı: 17)
Seçim Sonuçları

2014 Yılı

Kazanan Parti: (AKPARTİ)

Seçmen Sayısı: 

54.860

Katılım: 

%89.12

  Parti Oy %

AKPARTİ

22.995

49.81 

BBP

254

0.55 

BTP

148

0.32 

CHP

5.946

12.88 

DP

321

0.70 

MHP

5.454

11.81 

SAADET

11.044

23.92 

Diğer

0

0.00 


 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Terme Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.