UZUNCABURÇ Belediyesi 6360 Sayılı Kanunla Kapatılmıştır!

UZUNCABURÇ BELEDİYESİ


Muzaffer MEMİLİ
Uzuncaburç
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   (324) 725 60 09
Faks:  (324) 725 64 47

www.uzuncaburc.bel.tr

İlçe Merkezine: 30 km

İl Merkezine: 115 km   


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2012

1.502

733

769

2011

1.811

884

927

2010

2431

1178

1253

2009

3.267

1.575

1.692

2008

1999

2007

1989

2000

4798

1990

2017

1985

1856

1980

1640


 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  UZUNCABURÇ BELEDİYE BAŞKANI MUZAFFER MEMİLİ'NİN YENİ YIL KUTLAMA MESAJI. Her yeni yıl, umudun egemen olduğu, iyimserliğin canlandığı, daha iyi yaşam koşullarına ulaşma yolunda beklentilerin arttığı bir ortamı oluşturmaktadır. Yeni yılın, başta Ülkemize, Milletimize, tüm insanlığa ve Uzuncaburç halkına huzur ve güven getirmesi, başarının sürekli olması, sevginin hiç eksik olmaması, mevcut birlik ... (devamı)

 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  BAŞKANIMIZIN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI Bayramlar vatandaşlarımızın aile, akraba ve ulusça sevgi, saygı ve hoşgörüyle kaynaştığı; çocukların birbirleriyle buluşup sevindiği müstesna günlerdir. Ülkemizde yüzlerce yıllık bayram geleneği nedeniyle değişik yörelerimizde çok güzel alışkanlık ve adetler oluşmuştur. Bu alışkanlık ve adetler milletimizi bir arada tutan önemli değerlerden biridir. ... (devamı)

 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUZAFFER MEMİLİ'NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI Öğretmenler, Başöğretmen Atatürk'ten devraldıkları meşaleyi bugünlere taşıyarak, karanlıkları aydınlatma onuruna sahip olmuşlardır. Gerçeğin, daimi takipçisi; aydınlığın, bilimin yolunda ilerleyen öğretmenlerimiz, gelişen dünya şartlarında, atılacak olan adımların geliştirilmesinde hiç şüphe yok ki en önemli konumdadırlar. ... (devamı)

 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  ÖĞRENCİMİZİN BÜYÜK BAŞARISI Mersin Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ve 20.11.2009 tarihinde Mersin' de yapılan ve 37 okulun katıldığı Kros İl elemelerinde Uzuncaburç İlköğretim Okulu 8.Sınıf öğrencimiz Silifke İlçe birincisi Zübeyde KARACURA Yıldızlar Ferdi Kızlar 2000 m.de birinciliği göğüslemiştir.Takım olarak Zübeyde KARACURA,Seda ÇETİN, Hafize KULU,Refika DİNÇ ve Müslüme KARACURA ... (devamı)

 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  UZUNCABURÇ’TA TURİZM ALANLARININ İNCELEMESİ VE TOPLANTISI YAPILDI 10 Kasım 2009 Salı günü Beldemizde yapılan inceleme ve toplantıya, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Başkanı ve Mersin üniversitesi mimarlık fak. Dekanı prof. Tamer Gök, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu müdürü İsmail Salman, kurul uzmanı Hasan Batun, Mersin üniversitesi mimarlık bölüm başkanı hocalar ve ... (devamı)

 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  BAŞKAN MUZAFFER MEMİLİ'NİN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA KONULU MESAJI Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir. Ulu Önder Atatürk Kurtuluş Savaşı ile Türk ... (devamı)

 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN 71.YILI ANMA PROGRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİ: 1–10 Kasım 2009 Salı günü saat 08.30’da İlköğretim Okulu ve resmi kuruluşlar hazırlayacakları çelenklerle İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk koymak üzere kendilerine ayrılan yerde hazır bulunacaklardır. 2-Saat 08.45’de Protokol sırasına göre (Uzuncaburç Belediye Başkanlığı, ... (devamı)

 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUZAFFER MEMİLİ'NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI 86 yıl önce başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere devletimizin kurucu kahramanları tarafından kazanılmış bu üstün başarının önemi ve değeri bugün daha iyi anlaşılır hale gelmiştir. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması ile müjdelenmiş olan Cumhuriyetimiz, ümmetten millete, ... (devamı)

 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  EL SANATLARI SERGİSİ GÖZ KAMAŞTIRDI İstanbul Gördes Halı Mücevherat firması tarafından beldemizde düzenlenen El sanatları sergisi organizasyonunda unutulmaz anlar yaşandı. Gördes firması ve Belediyemiz organizasyonu kapsamında beldemize gelen 75 Amerika'lı tursiti Belediye Başkan Vekili Mehmet Eren karşıladı. Silifke Halk oyunları ekibinin sergilediği yöremize ait halk oyunları gösterilerinin ... (devamı)

 •  ( UZUNCABURÇ BELEDİYESİ|SİLİFKE|MERSİN)

  İNGİLİZ TURİSTLERİN UZUNCABURÇ GEZİLERİ İngiliz turistleri taşıyan Bahama Bandıralı Mınerva isimli İngiliz gemisi, Taşucu’na geldi. Seka Limanına yanaşan gemideki 330 İngiliz turist, Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş ve Taşucu Durmuş Tezacan Lisesi folklor ekibi tarafından karşılandı. Turistler bir süre halkoyunları gösterisin izledikten sonra otobüslerle Uzuncaburç ören yerleri, ... (devamı)

UZUNCABURÇ BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

BELEDİYEMİZ (Fotoğraf Sayısı: 9)
Seçim Sonuçları

UZUNCABURÇ BELEDİYESİNE AİT 2014 YILI SEÇİM SONUÇLARI BULUNMAMAKTADIR.

UZUNCABURÇ BELEDİYESİ

Bağlantılar

Preview by Thumbshots.org

ATAYURT BELEDİYESİ

Preview by Thumbshots.org

SİLİFKE BELEDİYESİ

Preview by Thumbshots.org

SİLİFKE KAYMAKAMLIĞI

Preview by Thumbshots.org

TAŞUCU BELEDİYESİ

Preview by Thumbshots.org

UZUNCABURÇ BELEDİYESİ

Preview by Thumbshots.org

UZUNCABURÇ İLKÖĞRETİM OKULU

 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Uzuncaburç Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.