Erdemli; Mersin ilinin bir ilçesidir. 201 yılı verilerine göre ilçenin nüfusu 130.226`dır.İlçenin giriş ve çıkışları çam ağaçlarıyla kaplıdır, şehre ayrı bir güzellik katmıştır. Erdemli`nin yüzölçümü 207.800 hektar olan ilçenin, tarım alanı 53.491 hektar, orman ve fundalık alanlar 56.406 hektar, tarım dışı arazi 97.903 hektardır.

ERDEMLİ BELEDİYESİ


MÜKERREM TOLLU
Erdemli
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   444 5609
Faks:  (324) 515 41 28

www.erdemli.bel.tr


İl Merkezine: 36 km   


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2015

134.114

67.007

67.107

2014

132.938

66.360

66.578

2013

130226

65063

65163

2012

50.154

25.381

24.773

2011

48.606

24.564

24.042

2010

46903

23705

23198

2009

45.241

22.856

22.385

2008

43647

2007

43721

2000

40175

1990

30042

1985

20030


 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  ERDEMLİ BELEDİYESİ ETKİNLİKLERE DEVAM EDİYOR. BAYRAMDA BULUŞUYOR; KUCAKLAŞIYOR; BİRLİK VE BERABERLİĞE YÜRÜYORUZ. VAR MISIN? BAYRAMIN 3. GÜNÜ SAAT:20.00`DA AVGADI YAYLASI`NDAYIZ. BAYRAM TADINDA BAYRAMLAŞMAYA VE HEM TÜRKİYE`NİN HEM DÜNYA`NIN EN İYİLERİ ERDEMLİ`YE GELİYOR. BAYRAMDA BULUŞALIM...

 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  Erdemli Belediyesinin düzenlediği Sevdamız Erdemli özel Ramazan etkinliğinin son ayağı olan Erdemli merkez programı muhteşem bir kalabalık eşliğinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 4 bin kişi katıldı. Önceki gün Hakkari’de şehit düşen 8 asker anıldığı programda “biz Türkiye’yiz” vurgusu yapıldı. Türkiye cumhuriyetinin ilelebet ayakta kalacağı vurgusu yapan Erdemli Belediye ... (devamı)

 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  SEVDAMIZ ERDEMLİ

  Erdemli Belediyesince düzenlenen “Sevdamız Erdemli” isimli özel Ramazan eğlence programı yaylalarda büyük ilgi gördü. Cumartesi günü Avgadı’da, Pazar günü de Hacıalanı köyünde düzenlenen etkinliklerde konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediyeciliğin sadece yol, su ve kanalizasyon gibi hizmetlerden ibaret olmadığını, bu tür etkinliklerin de kamu hizmeti olarak ... (devamı)

 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  Erdemli Belediyesinin Ramazan ayı boyunca hizmet verecek olan ve geleneksel hale getirdiği iftar çadırı, günlük bin ile bin 500 arasında kişiye hizmet veriyor. Bu yıl, Erdemli Alyans Düğün Salonu içerisinde hizmet veren iftar sofrası nedeniyle vatandaşların daha nezih bir ortamda yemek yedikleri belirtildi. Bu yıl, kendilerine sunulan temiz ve sıhhi hizmetten dolayı Erdemli Belediyesine teşekkür ... (devamı)

 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  Erdemli Belediyesinin konuğu olarak Erdemli’ye gelen Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı Altın Koza gezici sinema aracı düzenlediği etkinlikle kendine hayran bıraktı. Adana Büyükşehir Bandosu konseri, Türk Halk Müziği Konseri, Hacivat-Karagöz gösterisi ve Türk sineması gösteriminin yapıldığı etkinliğe yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı gözlemlendi. Etkinlik, Adana Büyükşehir Belediyesi Kent ... (devamı)

 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  Başkan Tollu’dan Ramazan mesajı ; Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Ramazan ayının gelişi ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı. Mesajında Ramazan’ın hoşgörü ve kardeşlik anlamına geldiğini kaydeden Tollu, geleneksel hale getirilen Erdemli Belediyesi Ramazan etkinliklerinin bu yıl da devam edeceğini müjdeledi. Tollu, geleneksel iftar çadırının bu yıl Alyans düğün salonunda ... (devamı)

 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  Kazakistan’dan Erdemli’ye gelen ve oradaki Türk okullarında okuyan öğrenciler Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu ziyaret etti. Erdemli’yi çok sevdiklerini belirten öğrenciler, “yeni yerleri görmek, soydaşlarımızla tanışmak çok güzel” dedi. Belediye Başkanı Tollu ise kan bağımız olan kardeşlerimizle gönül köprüsünü daha da güçlnedirmenin önemine işaret ... (devamı)

 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  12 AY BAKIM

  Erdemli Belediyesi, ilçede bulunan park ve mezarlıklara 12 ay boyunca düzenli olarak bakım yaptıklarını bildirdi. Belediye Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin mevsimlik bakımlarının yanı sıra düzenli aralıklarla da park ve mezarlıkları kontrol ettiği ve koruduğu belirtildi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise açıklamasında, ilçede bulunan park ve mezarlıklara sadece belediye ... (devamı)

 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  Erdemli Merkezde bulunan Abdurrahman Şevk Caddesi ve Türbe Caddesi civarı yollarda yenileme çalışması yapılıyor. Erdemli Belediyesi, bölgede bulunan ve kullanılamayacak halde gelen eski parke yolları söküp, yeni parke yollar ve kaldırımlar döşüyor. Belediye Başkanı Tollu, “eskileri kaldırıp; yenilik üretiyoruz” diyerek çalışmalardan bahsetti. Erdemli Belediyesi Fen İşleri ... (devamı)

 •  (ERDEMLİ BELEDİYESİ|MERSİN)

  Erdemli Belediyesi, ilçede bulunan bütün kanalları temizliyor. Son olarak Koyuncu Mahallesinde bulunan büyük kanalların temizleyen belediye ekipleri, ilçenin kış aylarında kanalların tıkanıklıklarından dolayı sel felaketlerine maruz kalmaması için bu çalışmayı yaptıklarını dile getirdi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise ilçenin her yerinde ıslah çalışmalarının devam ettiğini, ilçenin ... (devamı)

ERDEMLİ BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

 
Kayıtlı Fotoğraf Albümü Bulunamadı...
 

Seçim Sonuçları

2014 Yılı

Kazanan Parti: (MHP)

Seçmen Sayısı: 

91.121

Katılım: 

%93.59

  Parti Oy %

AKPARTİ

34.280

42.17 

BBP

205

0.25 

BDP

1.139

1.40 

BTP

66

0.08 

CHP

4.483

5.51 

DP

329

0.40 

DYP

75

0.09 

MHP

39.591

48.70 

MİLLET

50

0.06 

SAADET

1.015

1.25 

TURKPARTİ

59

0.07 

Diğer

0

0.00 


ERDEMLİ BELEDİYESİ

Bağlantılar

Preview by Thumbshots.org

ERDEMLİ BELEDİYESİ RESMİ WEB SİTESİ

ERDEMLİ NASIL BELEDİYELİK OLDU? Erdemli’nin ilçe olmasında en büyük katkı sahibi olanlardandır Avukat Kemal Ergin. Dönemin meşhur avukatı, tanınmış simalarındandır. O dönemlerde Erdemli, Silifke’ye bağlı bir köy statüsündeydi. Avukat Kemal Ergin’in de içerisinde bulunduğu Erdemli’nin ileri gelenleri, Erdemli’nin kaza olmasını istiyorlardı ve hatta bu yönde bir dernek bile kurulur. Dernek kurulduktan sonra Avukat Kemal askere gider. Fakat dernekle ve Erdemli ile olan ilişkileri kesilmez. Erdemli’nin kaza olması için çalışmalar devam etmektedir. Bu minvalde ilginç fikirler üretirler. Bir keresinde dönemin bakanlarına ayrı ayrı Erdemli’de yetişen sebze ve meyveler gönderilir. Sandıklanmak suretiyle hazırlanan bu meyve ve sebzelerin üzerine Erdemli’nin kaza olması yönünde uğraş veren derneğin mührü basılır. Bu hediyelerin yanında elbette ki Erdemli’nin kaza yapılması ve buna bağlı olarak da belediyelik olması talep edilir. Daha sonrasında da 1 Temmuz 1954 günü Erdemli kaza oldu ve belediye kuruldu. Erdemli’nin ilk belediye başkanı ise Demokrat Partiden seçilen Abdurrahman Şevk olur. Bu dönemden sonra da Erdemli bir kaza olarak hayatına devam etmiştir.

 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Erdemli Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.