PURSAKLAR BELEDİYESİ


SELÇUK ÇETİN
Pursaklar
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   (312) 328 68 01
Faks:  (312) 328 89 45

pursaklar.bel.tr


İl Merkezine: 10 km   


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2015

133.961

66.637

67.324

2014

129.152

64.193

64.959

2013

123857

61530

62327

2012

119.593

59.383

60.210

2011

114.833

56.909

57.924

2010

108211

53721

54490

2009

100.732

49.932

50.800

2008

91742

2007

64197

2000

27974

1990

3526


 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  Ayyıldız İlköğretim Okulu ve Türk Hava Kurumu Pursaklar Şubesi iş birliğiyle düzenlenen “Yaz Şenlikleri”ne halk büyük ilgi gösterdi. Şenliğe katılan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, öğrencilere THK onaylı sertifika ve kura ile belirlenen öğrencilere hediyelerini verdi. Ayyıldız İlköğretim Okulu, yaz şenliklerini halkın büyük ilgisiyle gerçekleştirdi. Şenliklere, Pursaklar ... (devamı)

 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  Pursaklar Belediye Meclisi`nde alınan karara göre yeni evlenecek çiftler, çekilecek kura sonucu balayına gönderilecek. Pursaklar Belediyesi yeni evlenen çiftleri unutmadı. Belediye yönetimi, yeni evli gençleri mutlu edecek kararlardan birine daha imza attı. Belediye Meclisi’nde oy birliği ile alınan karar sonucu, yeni evlenecek çiftler çekilen kura ile belediyenin belirleyeceği bir tatil ... (devamı)

 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  Ayyıldız İlköğretim Okulu Sertifikalarına Kavuştu. Ayyıldız İlköğretim Okulu, Türk Hava Kurumu Pursaklar Şubesiiş birliğiyle düzenlenen 1. Model Uçak Kursu’nu başarıyla tamamladı. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, kursa katılan öğrencilere sertifikalarını verirken “Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum” dedi. Sertifika töreninde konuşan Başkan Çetin, ... (devamı)

 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  Okuma Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu Pursaklar Belediyesi ve Pursaklar Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile bu yıl 2. düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün büyük takdirini toplayan ve diğer ilçelere de örnek gösterilen Pursaklar “Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Ankara ... (devamı)

 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  Minik Mucitler Şaşırttı Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu yıl ilkini düzenlediği Teknoloji Tasarım ve Kültür Şenlikleri’nde, öğrenciler bilim ve sanat alanındaki yetenekleri ile birbirleri ile yarıştılar. Aile Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen şenliğe Pursaklar Kaymakamı Salih Bıçak, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, İlçe Millli Eğitim Müdürü Yaşar Ertuğrul, ... (devamı)

 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  Lokalli Hanımlar Konya’ya Hayran Kaldı Pursaklar Belediyesi, Pursaklar Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi hanımlar için Konya gezisi düzenledi. Günübirlik panoramik geziye yaklaşık 50 hanım katıldı. Gezinin ilk durağı Şehitlik Müzesi oldu. Hanımlar gün içerisinde Mevlana Türbesi ve Müzesi, Selimiye ve Karatay Camii, Şems Türbesi, Alaaddin Tepesi, Tavus Baba Türbesi, Karatay Müzesi, ... (devamı)

 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  Pursaklar Belediyesi `Evcil Hayvanlar Parkı’na Kavuştu Baharın başlangıcı ile park çalışmalarına ağırlık veren Pursaklar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Pursaklar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin ilk evcil hayvan temalı parkını tamamladı. Park 7’den 70’e herkesin büyük beğenisini kazandı. ... (devamı)

 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  Dede Korkut Şenliklerinde “Öze Dönüldü” Dede Korkut Anadolu Lisesi ve Pursaklar Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Dede Korkut Şenlikleri protokolün ve halkın büyük bir katılımı ile gerçekleşti. Şenlikte okul öğrencileri tarafından Dede Korkut’un akıllarda yer eden hikâyesi Deli Dumrul canlandırıldı; halk ozanlarının taşlamaları izleyenleri tebessüm ettirdi, Türki ... (devamı)

 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  İlçe sınırlarını aşan kampanyaları ile tanınan Pursaklar Belediyesi bu sefer unutulan hasta ziyaretlerine dikkati çekmek için “Hastaları Ziyaret Edelim” sloganlı yeni bir kampanya başlattı. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de ilçede evinde istirahatta olan bazı hastaları ziyaret etmeye devam ediyor. Başkan Selçuk Çetin’in bu kapsamda ziyaret ettiği yerlerden birisi de ... (devamı)

 •  (PURSAKLAR BELEDİYESİ|ANKARA)

  Pursaklar Belediyesi Saray Hanımlar Lokali üyeleri hayatlarında sadece bir kez giymiş oldukları gelinlik ve abiyeleri, yardımları ile yüzleri güldüren Sosyal Yardım Müdürlüğü’nün hayır mağazası olan Tebessüm Çarşısı’na bağışladılar. Gelinlik ve abiyelerini bağışlayan lokal üyeleri; “Ben hayatımda gelinlik giyme duygusunu tattım, ihtiyaç sahibi olan diğer genç kızlarında bu ... (devamı)

PURSAKLAR BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

BELEDİYEMİZ (Fotoğraf Sayısı: 96)
Seçim Sonuçları

2014 Yılı

Kazanan Parti: (AKPARTİ)

Seçmen Sayısı: 

81.985

Katılım: 

%92.14

  Parti Oy %

AKPARTİ

45.819

63.62 

BBP

1.925

2.67 

BTP

119

0.17 

CHP

3.433

4.77 

DP

174

0.24 

DSP

37

0.05 

MHP

19.662

27.30 

MİLLET

62

0.09 

SAADET

787

1.09 

Diğer

0

0.00 


PURSAKLAR BELEDİYESİ

Bağlantılar

Preview by Thumbshots.org

PURSAKLAR BELEDİYESİ

 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Pursaklar Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.