SULUOVA BELEDİYESİ


FATİH ÜÇOK
Suluova
Belediye Başkanı

Belediye Erişim Bilgileri

e-Posta:
Telefon:   (358) 417 20 57-58
Faks:  (358) 417 20 59-60

www.suluova.bel.tr


İl Merkezine: 24 km   


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2015

46.485

23.456

23.029

2014

46.612

23.520

23.092

2013

46496

23493

23003

2012

37.155

18.865

18.290

2011

37.465

19.004

18.461

2010

37669

19073

18596

2009

37.151

18.729

18.422

2008

37266

2007

37235

2000

42715

1990

36223

1985

32717


 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  DOĞAL GAZ KAZI ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI İlçemiz sınırları içerisinden geçen Doğal Gaz Anahat borusundan Yeni Mahalle'de kurulan basınç odasına kadar hat döşeyen Tamdaş Doğal Gaz şirketi ara verdiği çalışmalara yeniden başladı. Yeni Mahalle'de kurulan basınç odasından şehir merkezine doğru yol kazısı ve çelik boru döşeme işini başlatan yüklenici firma ekipleri çalışmalarına ara vermeden ... (devamı)

 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  BELEDİYEMİZDEN EĞİTİME BÜYÜK KATKI İlçemizde yeni yapılmakta olan Maarif İlköğretim Okulu'nun çevre düzenlemesi ve taş duvar örülmesi çalışmaları Suluova Belediyesi ve Amasya İl Özel İdaresi işbirliğiyle yapılıyor. Toplamda bin 70 metreküp olan taş duvar yapım işi büyük ölçüde tamamlanırken, yaklaşık 85 bin TL'ye mal olan taş duvar yapımı ve çevre düzenlemesi çalışmalarının 25 bin TL'si ... (devamı)

 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  BAYIRLI CADDESİ GENİŞLİYOR Yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam eden Belediye ekipleri İLÇENİN Hacı Hayta Mahallesi bayırlı caddesinde yol genişletme çalışması yapıyor. Akdağ köylerinide yol güzergahı olan ancak oldukca dar olan Bayırlı caddesinde gerçekleşen yol genişletme çalışmaları sayaseinde bölge halkı vearaç şoförleri rahat bir nefes alacak. 1. Derece dolgu malzemesi ile sağlam ... (devamı)

 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  ŞEHİR MEZARLIĞI YENİDEN DÜZENLENİYOR Geçtiğimiz beş yıllık döenmde başarılı bir çalışma yürüten belediye ekipleri aynı performansı yeni dönemde de sergiliyor. Uzun zamandır ihtiyacını duyduğumuz şehir mezarlığı düzenleme çalışmalrını yürüten belediye ekipleri, şehir mezarlığının ana yolunu genişletip parke taş döeşeme çalışmasını yapıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan BOZ; Bildiğiniz ... (devamı)

 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  TAKSİM CADDESİNDE ÇALIŞMA TAMAMLANDI Geçtiğimizi hafta Ata Mahallesi Taksim caddesinde parke taş çalışması başlatan Belediye ekipleri Taksim Caddesi ve akabinde başlattıkları Pazar Mah. Çamlıbel sokaktaki çalışmalarını tamamladı. Çalışmalarını büyük bir hızla devam ettiren ekipler şuanda çok yakından asfalt yapılacak olan Borsa Caddesinin kaldırımlarını parke taş ile döşemektedirler

 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  YENİDOĞAN MAHALLESİ PARKI YAPILAN BİR TÖRENLE HİZMETE GİRDİ Belediyemizin 20 Mahallede 20 Park projesi kapsamından yapımını tamamladığı Yenidoğan Mahallesi Parkı Milletvekillerimizin de katıldığı bir törenle hizmete açıldı. Gerçekleşen açılış programına AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif GÜLLE, Ak Parti Amasya Milletvekili Avni ERDEMİR, Kaymakamımız O.Arslan CANBABA Belediye Başkanımız Mahmut ... (devamı)

 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  SULUOVA’NIN KALESİ CUMHURİYET MAHALLESİ Bulunduğu konum itibari ile Suluova’yı tepeden izleyen Cumhuriyet Mahallesi tam kale konumunda. Bu doğal güzelliği Belediye ekipleri yapımına başladığı bir parkla güzelliğe dönüştürmeyi hedefliyor. Hastane caddesi üzerinde bulunan ve Suluova yı tepeden izleyen bir konumdu park alanı daha önceden ağaçlandırılmıştı. Doğal yapısıyla kademeli ... (devamı)

 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  YENİ MAHALLE PARKI MAHALLELİNİN GÖZ BEBEĞİ Kısa bir süre önce yapımı tamamlanan Yeni Mahalle Parkı yakınında bulunan Ana Okulu Öğrencilerinin ilgi odağı oldu. Atatürk Bulvarının bir arka caddesinde bulunan Bilgili Caddesinde bulunan Yeni Mahalle parkı Mihri Hatun ve Kız Meslek Lisesi Uygulamalı Okulu’na yakınlı nedeni ile minik yavruların akınına uğradı. Mahalle sakinlerinin de çocukları ... (devamı)

 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  BAŞKEN PARKI TAMAMLANDI Vatandaşın bile takip etmekte zorlandığı seviyede hızla devam park yapım çalışmaları kapsamında yapımına kısa bir süre önce başlanan Başken Parkı tamamlanarak hizmete açıldı. Son olarak ağaçlandırma ve yeşil alan oluşturma çalışmaları da tamamlanan park çocukların ve ailelerin hizmetine açıldı. Daha hafriyat yığınları ile kötü bir görünüme sahip olan arsada kısa sürede ... (devamı)

 •  (SULUOVA BELEDİYESİ|AMASYA)

  HÜRRİYET PARKI YEŞİLLENDİ Yapımı yaklaşık bir önce bitirilen Hürriyet Parkı çimlerinin çıkması ile birlikte bambaşka bir görüntü oluşturdu. Tam olarak hürriyet İlk Öğretim Okulunun arkasına yapılan Hürriyet Parkı çimlerinin ve ağaçlarının yeşillenmesi ile birlikte güzelliği açısından mahalle sakinlerinin ilgi odağı oldu. Çocuk oyun grubunun yanı sıra dinlenme yerlerinin de bulunduğu parka ... (devamı)

SULUOVA BELEDİYESİ

Fotoğraf Albümleri

BELEDİYEMİZ (Fotoğraf Sayısı: 2)
ÇALIŞMALARIMIZ (Fotoğraf Sayısı: 8)
BAŞKAN (Fotoğraf Sayısı: 10)
YÖREMİZ (Fotoğraf Sayısı: 12)
Seçim Sonuçları

2014 Yılı

Kazanan Parti: (AKPARTİ)

Seçmen Sayısı: 

26.609

Katılım: 

%90.84

  Parti Oy %

AKPARTİ

11.056

47.78 

BAGIMSIZ

116

0.50 

CHP

1.661

7.18 

MHP

9.768

42.22 

SAADET

524

2.26 

TURKPARTİ

13

0.06 

Diğer

0

0.00 


SULUOVA BELEDİYESİ

Bağlantılar

Preview by Thumbshots.org

SULUOVA

Preview by Thumbshots.org

SULUOVA BELEDİYESİ RESMİ WEB SİTESİ

Preview by Thumbshots.org

SULUOVA GÜNDEMİ

 

Hızlı Erişim İpucu

YerelNET'de, Suluova Belediyesi sayfalarına doğrudan erişim için aşağıdaki sayfa adresini kullanabilirsiniz.

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.