TERME BELEDİYESİ|TERME|SAMSUN

TERME’DE EVLER RENKLENİYOR

Samsun, 23. İşitme Engelliler Yaz Spor Oyunları‘na ev sahipliği yapacak. 18-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek 2017 Deaflympics öncesinde Samsun büyükşehir belediyesi, şehirde estetik çalışması yürütüyor.

Şehre giriş ve çıkışlardaki harabe haldeki yapıları ortadan kaldırmayı amaçlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, kente olimpiyat havası vermek için bazı binaları da olimpiyat halkalarının renkleri olan mavi, sarı, siyah, yeşil ve kırmızıya boyayarak rengarenk bir görüntü ortaya çıkarmaya çalışıyor.

AKÇAY‘DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Bu çerçevede Terme ilçesi Akçay mahallesinde dış cephe boyama çalışmalarına başlandı. Belediye Başkanı Şenol Kul, evleri boyanacak mahalle halkı ile bir araya gelerek yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Akçay mahalle muhtarı Üzeyir Doğancı`nın muhtarlık bürosunda yapılan toplantıda konuşan başkan Kul çalışmaların tamamlanması ile Terme`nin daha güzel ve modern bir görünüm kazanacağını kaydetti.

TERME`NİN YÜZÜ DEĞİŞECEK
Proje maliyetinin yüzde 50`sinin Büyükşehir Belediyesi, yüzde 25`lik kısmını Terme Belediyesi ve kalan diğer yüzde 25`sinin ise bina sahiplerince karşılanacağını belirten Başkan Kul, "Çalışmalar Akçay mahallemizden başlayarak Çarşamba Havaalanına kadar devam edecek. Binalar üzerinde uygulanan bu yenileme çalışmaları sayesinde ilçemizin yüzü değişerek görüntü kirliliği de ortadan kalkacak" dedi.

VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların üstlerinden önemli bir yükü aldığını ifade eden Akçay`lı vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul`a teşekkürlerini sundu.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.