TERME BELEDİYESİ|TERME|SAMSUN

TERME’NİN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçede yaşanan su sıkıntısı sorununun giderilmesi için Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından yoğun çalışmaların yapıldığını belirterek "Allah`ın izniyle Terme`mizde su problemini tarihe gömeceğiz" dedi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul son dönemde sık sık su kesintisi yaşanan Terme ilçesi`nde sağlıklı, güvenilir, standartlara uygun, kesintisiz içme ve kullanma su ihtiyacını gidermeye yönelik tüm adımların atıldığını söyledi.

MEVSİMSEL SORUN YAŞANIYOR
Mevcut su sorununun mevsimsel şartlara bağlı olarak yaşanan kuraklık nedeni ile oluştuğuna dikkati çeken Başkan Kul, yeni su kaynağı temin çalışmaları ve eski keson kuyularda yapılan düzenlemeler ile bu sorunların tamamen ortadan kalkacağını açıkladı.

YENİ SU KAYNAKLARI DAHİL EDİLİYOR
Başkan Kul, İlçenin Köybucağı mahallesi`nde 2 adet sondaj çalışması ile saniyede 35 litre su kaynağının sisteme dahil edileceğini belirterek, " SASKİ tarafından yapılan çalışmalar ile güzel su temin edildi. Bu suların hatları döşenecek, pompaları konulacak ve sisteme dahil edilecek. Bu çalışmaların yaklaşık olarak 20 güne kadar tamamlanması planlanıyor. Sistem tamamen oturduğunda Terme`de Allah`ın izni ile su sorunu çok uzun yıllar yaşanmayacak" dedi.

KUL`DAN TEŞEKKÜR
Başkan Kul, yapılan çalışmalardan dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, İçme Suyu Daire Başkanı Cihan Güller, SASKİ Terme Şube Müdürü Hikmet Yılmaz ve çalışan ekiplere teşekkür etti.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.