ÜRGÜP BELEDİYESİ|ÜRGÜP|NEVŞEHİR

Ürgüp Belediyesi Hadosan A.Ş ve Ürgüp Yerel Gündem 21 işbirliği ile Ücretsiz Japonca dil kursu başladı.Japonca Dil Eğitmeni Nusret Sancaklı; Kapadokya bölgesi ve özellikle Ürgüp Turizmi yoğun olarak yaşayan merkezlerden biri. Kapadokya’yı ziyaret eden turistlerin büyük bir bölümünü de Japon turistler oluşturmaktadır. Ürgüp Belediye Başkanımız Bekir Ödemiş Üniversiteyi kazanamamış, iş imkanı bulamayan gençlerimize ve istihdam amaçlı Hadosan Halı A.Ş’nin sahibi Fehmi Yazıcıoğlu ile görüşerek benden de yardımcı olmamı isteyerek bu kursun düzenlenmesine karar verilmiştir. Dört yıl Üniversitede dersler verdim , şimdiye kadar 500 den fazla kişiyi ücretsiz eğittim. Aslen Bosnalıyım ancak Türk insanını çok seviyorum ve işsiz gençlere çok üzülüyorum. Kursumuzda şu an 45 öğrenci var ve altı buçuk ay sürecek kursumuz. Başlangıçta haftada 3 gün ikişer saatten olacak kursu kelime hazneleri ve gramerleri ilerledikçe haftada 5 gün üçer saate çıkacak. Buradan başarılı olan gençlerimiz iş imkanına sahip olacak . Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş; Ürgüp Belediyesi , Yerel Gündem 21 ve Hadosan Halı A.Ş işbirlikleri sonucu Turizm sektöründe istihdama yönelik Lise mezunu, Yüksek Okul Mezunu ve Üniversiteyi bitiripte iş imkanı bulamayan gençlerimize iş fırsatı amaçlı ücretsiz Japonca Dil kursu başlattık. Bu kursu başarıyla bitiren gençlerimiz çeşitli yerlerde çalışma fırsatı bulacak. Ücretsiz bu kursu gerçekleştirmemizde bize katkı sağlayan Hadosan Halı A.Ş sahibi Fehmi Yazıcıoğluna ve Japonca Dil Eğitmeni Nusret Sancaklıya şükranlarımı sunuyorum.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.