DATÇA BELEDİYESİ|DATÇA|MUĞLA
1 Haziran 2012 tarihinden itibaren; Atatürk Caddesi, Liman Mevkii, merkezde bazı otopark olarak ayrılan alanlar ile bazı cadde ve sokaklarda ücretli otopark uygulamasına başlanacaktır.
A) 08:00 – 21:00 saatleri arası saatlik ücrete tabi olan yerler,
- Atatürk Caddesi üzerinde Şenkaya kavşağından Jandarma lojmanına kadar sağ taraf.
- Atatürk Caddesi üzerinde Şenkaya kavşağının sol tarafındaki cepler (İş bankasına kadar)
- Hasan Efendi Caddesi, 74 sokaktan Dr. Turgut Dündar Caddesine kadar sağ taraf.
- Hasan Efendi caddesi 181 Ada, 31 parsel ve 9 parsel önü.
- 78 sokakta Atatürk Caddesi- 74 sokak arası sağlı, sollu.
- 74 sokakta,78 sokak- 79 sokak arası sağ taraf ve Aras kargoya kadar olan sol taraf.
- 74 sokakta, 181 ada 31 parsel önü.
- Dr.Turgut Dündar caddesinde, Hasan Efendi Caddesinden başlayarak Kumluk yoluna kadar sağlı, sollu.
- Vakıfbank önündeki cep.
- Atatürk Caddesi üzerinde Ziraat Bankası önünden Bademli Caddesi girişine kadar olan yolun sağ tarafı.
- Ambarcı Caddesinin, Atatürk Caddesi-Karadağlı Sokak arası sağlı, sollu.
B) 24 saat esasına göre günlük ücrete tabi olan yerler,
- Cumhuriyet Meydanı cami yanındaki 3-4 araçlık alan.
- Cumhuriyet Meydanı karşısındaki 379 ve 380 sokaklar
- Kargı yolu üzeri Liman kavşağından, Osman Akkaraca Sokağına kadar olan 596 ada 1 parselin önü.
- Osman Akkaraca Sokağı üzeri 472 ada 3 parsel önü tek taraflı cep.
- İş Bankası arkasında imar planında otopark alanı olarak ayrılan yerler.
- Ziraat Bankası arkasında 634 – 635 adalar arasında kalan imar planında otopark ve yeşil alan olarak planlanan ve kamuya terki yapılan alan.
- Ambarcı Caddesinde 278 ada içersinde bulunan kamuya terki yapılan yeşil alan.
- Atatürk Caddesi 713, 714, 715 ve 180 nolu adalar arasında kalan otopark alanı.
C) 08:00 – 19:00 saatleri arası günlük ücrete tabi olan ancak 19:00’dan sonra park yasağı olan yerler,
- Balıkçı Barınağı, Atatürk Caddesi üzeri Sedat Akkaraca’ya ait çay ocağından başlayarak Anfi Tiyatro girişine kadar çift taraflı, Anfi Tiyatro girişinden eski Hükümet Konağına kadar yolun sağ tarafı.
1- Saatlik ve günlük otopark yerlerinden parke kaplı alanlarda Belediyemiz Fen İşlerince sarı renkli yol çizgi boyası ile çizilen otopark alanlarının içi dahil olup, bunun dışındaki yerlerden ücret talep edilmeyecektir. Parke kaplı olmayan Ziraat Bankası arkası 634 – 635 adalar arası ve 278 ada içindeki yerler talep edilmesi halinde Fen İşlerince gösterilecektir. Bu alanlarda kesinlikle mülkiyet ihlali yapılmayacaktır.
2- 1 (A) maddesinde belirtilen saatlik ücrete tabi olan otopark yerlerinde saat 21:00’den sonra sabah 8:00’e kadar ücretsiz olacaktır. 1(C) maddesinde Liman içinde belirtilen otopark alanlarında akşam 19:00’dan sonra park yasağı uygulanacak ve saat 19:00’dan önce araçların limandan çıkmalarını kiracı bizzat kendisi sağlayacaktır. Çıkarılmayan araçlar hakkında Trafik polislerince ve Belediye Zabıtası tarafından cezai işlem yapılacak ve bundan otopark kiracısı sorumlu olacaktır.
3- Paralı park olan yollarda dükkanlara ve bankalara servis yapan araçlar, ya da yükleme-boşaltma yapan araçlar 10 dakikaya kadar ücretsiz park yapabilecektir.
4- Yollardaki paralı parklar sadece binek araçları, 4 tekere kadar kasalı kamyonetler ile midibüsler içindir. Bunun haricindekiler kesinlikle park ettirilmeyecektir.
5- Park ücretleri aşağıdaki gibi olacaktır;
a. Yollardaki park ücreti ilk bir saat için 3,00.-TL, sonraki her saat için 1,00.-TL dir. Yollarda aylık park ücreti 90,00.-TL dir.
b. Otoparklarda ilk iki saat için 2,00.-TL, beş saate kadar 3,00.-TL, on saate kadar 5,00.-TL, 24 saate kadar 8,00.-TL dir. Otoparklarda aylık park ücreti 60,00.-TL dir. Kiracı bu ücretlere uymak zorundadır.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.