AFŞİN BELEDİYESİ|AFŞİN|KAHRAMANMARAŞ

YENİDEN YEŞİL AFŞİN İÇİN HEPBİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ…

Afşin Belediyesi tarafından ilçede nitelikli yeşil alanlar oluşturuyor, uygun olan yeşil alan ve parklara çocuk oyun grupları, açık hava spor aletleri monte ediliyor.

 

Karabağ Parkı: "Yeşil alan çalışmalarımıza göreve geldiğimiz ilk hafta Alparslan Mahallesi‘nden başladık. İsmini ise Karabağ Parkı olarak belirledik. Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra Azerbaycan Milletvekili Ganire Pashayeva`nın katılımı ile açılışını gerçekleştirdik.  Mahalle sakinlerimizin nefes alabilecekleri bir mekân haline getirdiğimiz Karabağ parkımız 2 süreyi aşkın halkımızın hizmetinde" dedi.

Rabia Parkı: Afşin Belediyesi olarak yaklaşık 96 dönümlük alanda planlanan Rabia Parkının 10 Dönümlük mesire alanlarının bulunduğu kısmı 2014 yılı içerisinde 2 ay gibi kısa bir sürede düzenleyerek hizmete açılarak hizmete açıldı.  Ardından hiç zaman geçirmeden 2`inci etap çalışmaları yapılarak park alanı genişletilerek vatandaşların hizmetine sunuldu. Rabia parkı içerisinde ramazan ayında kurulan ramazan sokağı ile vatandaşların iftar sonrası rahatlıkla zaman geçirebilecekleri bir alan oluşturuldu çeşitli etkinliklerin düzenlendiği ramazan sokağı ilçe sakinleri tarafından tam not aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven; "Zulme ve batıla karşı direnişin simgesi olan Eshab-ı Kehf kenti Afşin‘de yaptığımız bu parkı, Afşin Gençliği ‘ne ithaf ediyorum" dedi.

Rabia Parkında 2 etap Çalışmalarına devam edilen ve 86 dönümü kapsayan projesi içerisinde, piknik alanının yanı sıra çocuk oyun grupları, yapay gölet, şelale, yürüyüş yolları, açık hava spor tesisleri ve tematik park yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile devam edilen çalışmalar aralıksız sürüyor. İçerisinde; Voleybol, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Halı Saha ve yürüyüş yolları da bulunan Rabia Parkı 2. etabı hizmete açılmaya hazırlanıyor.

Atilla İmamoğlu Parkı: İlçede Yeşilevler mevkiinde nitelikli yeşil alan, park, yol ve kaldırım eksikliklerini gidermek için başlatılan çalışmalar sonuçlandı. 20 Dönümlük alanda hizmete açılan Atilla İmamoğlu Parkı içerisinde çocuk oyun grupları, kafeterya, süs havuzu ve yürüyüş yolları yer almaktadır.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.