AFŞİN BELEDİYESİ|AFŞİN|KAHRAMANMARAŞ

ESHAB-I KEHF CANLANIYOR…

Belediyesi Tarafından, ilçeye İnanç turizminde katkı sağlamak adına yerli ve yabancı turistlerin ilgisini artırmak ve bölgeyi canlandırmak adına bir proje başlattı.

Eshab-ı Kehf`in turizme kazandırılarak bölgeye büyük katkı sağlayacak bir proje hazırlığında olduklarını belirten Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven şunları kaydetti;"

Biliyorsunuz Eshab-ı Kehf`imiz gözümüzün nuru. Bizler göreve geldiğimiz günlerde vakıflar bölge müdürlüğünün himayesinde olan külliyemizi Belediyemiz bünyesine aldık. Şimdi ise güzel ve anlamlı bir projeye başladık. Bu projemiz kapsamında Eshab-ı Kehf`imiz daha da canlandırarak yerli ve yabancı turistleri ilçemize çekip bölge insanımıza katkı sağlamasını hedefliyoruz. Projemiz de Ahşap bir Turizm danışma ofisi kurduk. Kios sistemi ile külliye hakkında bilgi verecek dokunmatik dijital tanıtıcı monitörler konulacak.  Külliyenin birçok noktasına kablosuz ses sistemleri kurularak bilgilendirmeler yapılabilecek. Güvenlik kameraları güçlendirilerek güvenliğin daha etkili olması sağlanacak ayrıca silikon maketler bırakılarak eski tarihi anlar canlandırılmış olacak. Genel amacımız Külliyenin inanç turizminin bir halkası olması ilçemize ilimize ve dolayısıyla ülkemize gelen turist sayısının artırılması için sosyal, fiziki ve teknolojik altyapısı ile ilgi çalışmalar yapılacak ve alt yapı eksikliğini giderilmiş olacak. Bu projemiz Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından destek alarak gerçekleştirilecektir. Yaklaşık olarak 866 bin 617 TL ye maal olacak olan projemiz 2017 yılı içirişinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır" dedi. 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.

Key İnternet