AZİZİYE BELEDİYESİ|AZİZİYE|ERZURUM

AZİZİYE NÜFUS ARTIŞ SÜRECİNDE

 

Aziziye ilçesindeki yaşam standardına dikkat çeken Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da, ilçede yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla nüfusun daha da artabileceği yönünde görüş bildirdi.

Aziziye ilçesindeki yaşam standardına dikkat çeken Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da, ilçede yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla nüfusun daha da artabileceği yönünde görüş bildirdi. Başkan Orhan, "Bölgemiz en iyi cazibe merkezleri halinde. 2014 yılında göreve geldikten 3-4 ay sonra bazı revizyonlar yaptık. Yaşam standartlarını daha iyi hale getirmek için yaptığımız bu revizyonlardan birisi bodrum katta yerleşim iznini kaldırdık. Bu revizyon çok olumlu karşılandı. 2016 yılında ilçemizde yapı için çok ruhsat verdik. Bu durum konut miktarını ve buna bağlı olarak nüfusu arttırdı. Sosyal alanlarımız, parklarımız, havamızın daha temiz olması yerleşim için uygun ortam oluşturuyor. 2016 yılında 340 konut, 114 işyeri yapıldı ve bahar ayında da teslimi gerçekleştirilecek. Yeni 650 adet daha konut yapmayı planlıyoruz. Bahçeli Evler `de 400-450 apartman, yaklaşık bin 100 konutu da akabinde düşünüyoruz. Bunları etap etap inşallah gerçekleştireceğiz, talebe bağlı olarak. Yine bunların yanında kamulaştırma çalışmaları da sürüyor. Bu çalışmalar göz önünde bulundurulduğunda Aziziye nüfusunun kademeli olarak artacağını söyleyebiliriz." şeklinde konuştu. 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.