YENİMAHALLE BELEDİYESİ|YENİMAHALLE|ANKARA

ZABITANIN DENETİM ATAĞI.... Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri, Yenimahalle sınırları içinde devriye gezerek, esnaflarımızı hem bilgilendiriyor ve hem de uyarıları dikkate almayan, kaldırımları işgal eden esnafı uyarıyor. Mücavir alan sınırları içerlerinde, halkı huzursuz edecek ortamlara müsaade etmeyen zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetleri de dikkate alıyor. Pazar yerleri vatandaşın rahatı ve huzuru için sıkı denetime alınıyor, Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Pazar yerlerinin denetimi düzenli gerçekleştirerek, Pazar esnafına da ihtiyaç duydukları hususlarda yardımcı oluyor. Satış yapan esnafın kılık kıyafetine dikkat ederek kimlik bilgilerini gösteren yaka kartını takmaları sağlanıyor. Yenimahalle’de yaşayan vatandaşların huzurunu bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceklerini ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, bu konuda belediyeye bağlı zabıta ekiplerinin gerekli her türlü önlemi aldığını söyledi. Başkan Duyar, “Yenimahalle ilçemizin nüfusu her gün daha da artıyor. Bu şartlar altında bölgeye daha güzel hizmet vermek için zabıta ekiplerimiz gece gündüz devriye geziyor. Halkımızı huzursuz edecek ve onların rahatını kaçıracak en küçük bir ortama müsaade etmiyoruz. Belediye olarak elbette ki, dürüst, çalışkan esnafımıza her zaman destek veriyoruz. Ancak, kurallara aykırı hareket eden, sağlıksız ortamlarda üretim yapıp satan, vatandaşlarımızı aldatmaya çalışan ya da kaldırımları işgal ederek, adeta depo niyetine kullanmak isteyen esnafla tabi ki mücadele ediyoruz ve edeceğiz. Ne esnafımızı, nede vatandaşımızı mağdur etmek niyetinde değiliz.Bölge esnafımızda bu konuda gayet duyarlı kendilerine teşekkür ediyorum. ------------------------------------------------------------------------ Yenimahalle Belediye Başkanlığı İvedik Caddesi Yenimahalle/ANKARAwww.yenimahalle.bel.tr, e-mail:yenimahallebasin@yenimahalle.bel.tr TEL : 344 08 98, 343 30 00/2080 FAKS : 315 53 87

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.