YENİMAHALLE BELEDİYESİ|YENİMAHALLE|ANKARA

YENİMEK’TE KIŞ MODASI

 Açtığı 14 kurs merkezi ile 90 branşta vatandaşlara hizmet veren Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK), bu kez de Örgü Kursu`yla Yenimahallelileri kış aylarında ısıtıyor.

Bir Yumak Mutluluk

Dondurucu soğukların etkili olduğu şu günlerde kursiyerler,sevdiklerine bir yumak mutluluk dağıtıyor.

Örgü tekniklerinin uygulamalı olarak gösterildiği kurslarda, aynı zamanda şiş örgü, sık iğne, tığ ve şiş eğitimi de veriliyor.

Hem giyiyorhem de kazanıyorlar

Aldıkları eğitimle kazak, atkı, çocuk takımı, bere, battaniye, perde, banyo takımı, örgü bebek, çanta, kırlent ve sepet gibi birçok ürünü yapan kursiyerler, el emeği göz nuru ürünlerini hem giyiyorlar hem hediye ediyorlar hem de ördükleri ürünleri satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar.

Örgü örmek stres attırıyor

Kursiyerlere uygulamalı olarak, A`dan Z`ye tüm teknik bilgileri öğrettiklerini belirten Usta Öğretici Nasibe Karataş, "Kursumuza katılan vatandaşlarımız örgü hakkında bilinmesi gereken tüm teknik bilgileri burada öğreniyorlar. Haftada bir eğitim veriyoruz. Kısa zamanda örgü öğrenen kursiyerlerimiz sadece ördükleri ürünleri giymiyorlar, kimi torununa kimi kızına hediye ediyor. Aynı zamanda satış yapan kursiyerlerimiz ise aile bütçelerine katkı sağlıyorlar" dedi.

Kursun ruhsal rahatlamaya ve stres atmaya da katkısı olduğunu vurgulayan Karataş, "Kursiyerlerimiz burada motive oluyor, öğrenirken eğleniyorlar, arkadaş ilişkilerini geliştiriyorlar ve stres atıyorlar" diye konuştu.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.