YENİMAHALLE BELEDİYESİ|YENİMAHALLE|ANKARA

BAŞKAN YAŞAR ANKARA KİTAP FUARINDA

 Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Eylül Fuarcılık tarafından bu yıl 11`incisi düzenlenen Ankara Kitap Fuarı`nın açılışına katıldı.

Yaşar "Barış, sevgi, birlik, kardeşlik kitaptan gelecek"

Stantları gezen Yaşar "Kitap tabiatı, çevreyi sevdirir. Bizlere sevgiyi, barışı, özgürlüğü aşılar. Şartlar ne olursa olsun okumalı ve okumaya teşvik etmeliyiz" dedi. Hikayeler bize ruh verir, romanlar biz bir başka çağa götürür diye sözlerini sürdüren Yaşar "Bütün bunlar çağdaşlaşmanın, toplumu bir arada tutmanın öğeleridir. Bu nedenle daha çok kitap okumalıyız. Genel ve yerel yönetimler olarak, okullarımızda kitap okumayı teşvik edecek çalışmalar yapmalı, daha fazla kütüphane açmalı, daha sık fuarlar düzenlemeliyiz. Barış, sevgi, birlik, kardeşlik, insan sevgisi, yurt sevgisi oradan gelecektir. Bu duygularla Yenimahalle`de kültüre, sanata, sanatçıya çok büyük destek sağlıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Kitap en iyi terapidir

Fuarın anlam ve önemini anlatan Eylül Fuarcılık Koordinatörü Gazeteci Yazar Remzi Çayır da cezaevinde geçen günlerini, yaşadığı sıkıntıları kitapla terapi ettiğini vurgulayarak "Kitap nankör değildir, kitap barıştır, kitap huzurdur" dedi.

Katkılar plaketle taçlandı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara‘ da kültür, sanat ve edebiyata değer veren isimlere plaketlerinin verildiği açılışta Sanata verdiği desteklerden dolayı Ressam Halil Esen`e ve Ankara`nın tanıtımı için yaptığı çalışmalar için Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan`a plaketlerini verdi.

Yaklaşık 250 yayınevinin katıldığı fuar; ATO Congresıum`da 15 Ocak Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.