YENİMAHALLE BELEDİYESİ|YENİMAHALLE|ANKARA

YAŞAR’A AVRUPA’DAN TEŞEKKÜR VAR

 Science on Stage Türkiye Temsilcisi Nilgün Erentay, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar`ı ziyaret ederek geçtiğimiz yıl Ulusal Bilim Festivali`ne ev sahipliğinden dolayı Science on Stage Europe Yönetim Kurulu Başkanı Stefanie Schlunk`un teşekkür mektubunu ve bu yıl Macaristan`da gerçekleşecek olan Avrupa Bilim Festivali`nin açılış töreni davetiyesini iletti.

Yaşar, "Geleceğimiz İçin Omuz Vereceğiz"

"Eğitim için imkanlarımızı seferber edeceğiz"

Yenimahalle Belediyesi`nin eğitim, bilim, kültür alanında hizmetlerinden söz eden Yaşar, "Bilimle, eğitimle yoğrulmuş, ülkesini seven, laik demokratik, aydın gençlerin yetişmesine katkı sağlamak en önemli görevdir. Biz de bu doğrultuda elimizden gelen bütün imkanları seferber ediyoruz. Gençler bizim geleceğimiz. Onlar için eğitim, kültür projelerini hayata geçirmeye, faydalı her çalışmaya omuz vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

"En iyi ev sahibi"

Science on Stage Europe`un 2 yılda bir bilim festivalleri düzenleyerek 29 ülkeden öğretmenleri bir araya getiren önemli bir bilim platformu, olduğunu dile getiren Erentay, Türkiye`nin bu platforma 2014`te üye olduğunu ifade ederek "Amacımız gençler arasında bilimi özendirmek" diye konuştu.

Erentay, "Mayıs ayında Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi`nde gerçekleştirdiğimiz bilim festivaline gerek maddi gerekse de manevi desteğiniz büyük oldu. Bu destek sayesinde çok güzel bir etkinliğe imza attık. Katılımcı ülkelerin büyük beğenisini kazandık. Çocuklarımızla, gençlerimizle, öğretmenlerimizle ve Türkiye‘nin değişik illerinden gelen katılımcılarımızla; coşkuyla, sevgiyle, beraberlikle dolu nice güzel anları paylaştık. Yurt dışından gelen konuk eğitimcilerin sahnede bilim gösterilerini izledik. Bu güzel festivale katkılarınız bizim için çok değerliydi" dedi.

"Varlığınız bize moral verecek"

Science on Stage Europe Bienal festivallerinin Avrupa ölçeğinde ‘Öğretmenlerden Öğretmenlere` en geniş katılımlı ve en büyük bilim etkinliği olma özelliğini taşıdığını kaydeden Erentay,  29 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında Science on Stage Europe Festivali`nde ülkemizin Macaristan‘da temsil edileceğini söyledi.

Erentay, "Bu yıl, Debrecen‘de gerçekleşecek olan Avrupa Bilim Festivali`ne Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spordan sorumlu Avrupa Komiseri Tibor Navracsics ile birlikte, üye ülkelerin eğitim bakanları, elçileri, üst düzey yetkilileri, akademisyenler ve 450 delege öğretmen katılacaktır.  Biz de 5 delege öğretmenle ülkemizi temsil edeceğiz. Bu önemli festivalde sizleri de aramızda görmek bize moral ve güç olacaktır" diye konuştu.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.