YENİMAHALLE BELEDİYESİ|YENİMAHALLE|ANKARA

EĞİTİM DESTEK PROJESİ BAŞLIYOR

 Yenimahalle`de ikamet eden 6`ıncı, 7`inci ve 8`inci sınıf öğrencilerine "Eğitime Destek Projesi" kapsamında ücretsiz olarak ders verecek olan Yenimahalle Belediyesi, 14 Ekim Cumartesi günü başlayacak eğitimler öncesi kursa kabul edilen öğrencilerin velilerine bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Yenimahalle`den Eğitime Tam Destek

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi`nde gerçekleşen toplantıya velilerin yanı sıra Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve öğrenciler de katıldı.

Bilgilendirme toplantısında çocuklarına ders verecek olan öğretmenlerle de tanışan veliler, proje hakkında eğitmenlerden ayrıntılı bilgi aldı.

"Hep beraber bu sorumluluğun bilincinde olmalıyız"

Velilere seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Birinci görevimiz olmamasına rağmen bütün okullarımıza belediye başkanı olarak elimden gelen desteği vermeye çalışıyorum. Çünkü bir evladımızın iyi bir eğitim alarak vatanına, milletine faydalı bir birey olması çok anlamlıdır. Geleceğimiz olan evlatlarımız, torunlarımız sayesinde ülkemizi daha ileri noktalara taşıyabiliriz. Bu da eğitimle mümkündür. Burada sadece bizlere değil ailelere de görev düşüyor. Hep beraber bu sorumluluğun bilincinde olmalıyız. Biz bu kursla çocuklarınızın derslerine yardımcı olacağız. Siz de çocuklarınızın takipçisi olun, onlarla ilgilenin" diye konuştu.

Yenimahalle`de bulunan devlet okullarının fiziki koşullarını iyileştirmesine de yardımcı olduklarını söyleyen Yaşar, "Çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesi, öğretmenlerimizin daha sağlıklı koşullarda eğitim vermesi adına belediyemizin imkanları doğrultusunda okullarımızın fiziki koşullarını iyileştiriyoruz" dedi.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.