YENİMAHALLE BELEDİYESİ|YENİMAHALLE|ANKARA
Bağlamanın usta ismi Erdal Erzincan, Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları’nda (YENİMEK) bağlama eğitimi alan kursiyerlerle “Bağlama Söyleşi”sinde buluştu.
Yenimahalle’de Bağlama Konuşuldu

Batıkent Meydan AVM YENİMEK Kursu’nda gerçekleşen söyleşiye, Erdal Erzincan’ın eşi ve aynı zamanda meslektaşı Mercan Erzincan’da katıldı.

“Bağlama ile nefes alıyorum”

Kursiyerlere bağlamanın kendisi için ne kadar önemli olduğunu dile getiren Erzincan, “Ben bağlamaya çok fazla anlam yüklüyorum. Onunla nefes alıyorum. Yani bir gün bağlama çalamayacak olursam herhalde nefes alamam. Zaman içerisinde bağlamaya hayat veren ozanların söylediği sözler benim için bir rehber oldu. Bir süre sonra sazın size çizdiği yoldan gidiyorsunuz. Bağlamayı iyi çalan, söyleyen, onun felsefesini iyi taşıyan insanların söylediği her şeyi kulağıma küpe ettim. Yaşantıma uygulamaya çalıştım” dedi. “

“Yenimahalle Belediyesi’ni tebrik ediyorum”

Yenimahalle Belediyesi’nin bu tarz kurslarla kültüre ve sanata çok büyük bir hizmet verdiğini de dile getiren Erzincan, “Bugün burada bağlama dersi alıyor olmanız kültüre ve sanata çok büyük bir hizmet. Yenimahalle Belediyesi’ni tebrik ediyorum. Aslında sizler bu eğitimi alarak boş zamanınızı doldurmuyorsunuz, bilerek veya bilmeyerek bu yola hizmet ediyorsunuz, bağlamayı yaşatıyorsunuz. Sazı taşıyan kişinin hizmeti yüzeyseldir o da bir şeyler anlatır ama saz çaldıkça daha da derinleşir. Çaldıkça Yunus’a kadar ineriz. Pir Sultan Abdal’ı, Karacaoğlan’ı hatırlatırız. Bunu yaptığınıza sazı en üst seviyede çalıyorsunuz demektir” diye konuştu.

Kursiyerlerden mini konser

Konuşmasının ardından kursiyerler Erzincan ailesine mini bir konser verdi. Kursiyerleri başarılı performanslarından dolayı tebrik eden Erzincan, kursiyerlerin jestine karşılık vererek hem bağlama çaldı hem de söyledi.

Alkışlar eşliğinde söyleşiye son veren usta sanatçıya Yenimahalle Belediyesi yetkilileri tarafından çiçek takdim edildi.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.