YENİMAHALLE BELEDİYESİ|YENİMAHALLE|ANKARA
Yenimahalle Belediyesi’nin sosyal belediyeciliğin gereği olarak hayata geçirdiği “Eğitime Destek Projesi” kapsamında lise ve üniversite kurslarında eğitim alan Yenimahalleli öğrenciler, ilk defa 2018 yılında uygulanacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavına giriyor.
Başkan Yaşar’dan Eğitime Büyük Destek

Yenimahalle’nin genç sakinleri daha önce uygulanan YGS ve LYS sınavları gibi iki ayrı dönemde değil, peş peşe iki gün girecekleri sınavda ter döküyor.

TYT ve AYT diye adlandırılan her iki aşamadan sırasıyla en az 150 ve 180 puan almaları gereken Yenimahalle’nin başarılı öğrencileri yıl boyunca Ragıp Tüzün Parkı içinde bulunan Yenimahalle Eğitim ve Kurs Merkezi’nde sınava hazırlandı. Yoğun tempo içerisinde, alanında uzman öğretmenler eşliğinde, Türkçe, Matematik, Tarih, Fizik, Kimya, Coğrafya, Biyoloji ve Felsefe branşlarında sınava hazırlanan adaylar ilk kez uygulanacak YKS sınavında harcadıkları yoğun emeğin karşılığını almaya çalışacak.

“Aydınlık Türkiye’yi eğitimli gençlerle kuracağız”

Yenimahalle de yapılan hizmetler içerisinde gençleri her zaman ön planda tutup onların gelişimi için her türlü çalışmanın yapıldığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ”Türkiye’nin gelecekte aydınlık günler görmesini istiyorsak en büyük yatırımlarımızı gençlere yapmalıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere vasiyet ettiği gibi gençliği yetiştiriyor, onların bilimsel ve kültürel açıdan gelişimleri için elimizden gelen tüm hizmetleri sunuyor, aydınlık bir Türkiye’yi eğitimli gençlerin kuracağına inanıyoruz. Gençlerimizin ileride hayatlarını belirlemede büyük bir öneme sahip olan üniversiteye giriş sınavlarına düzgün ve donanımlı hazırlanmaları için bu kurs merkezlerini kurduk. Umarım neticeleri olumlu olur ve Yenimahalle’nin gençleri arzu ettikleri üniversitelerde eğitim görebilir. Gençlerimize sınavlarında başarılar diliyor, bu zorlu süreçte kendilerine emek harcayan, destek olan öğretmen ve velilerine de teşekkür ediyorum” dedi.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.