YENİMAHALLE BELEDİYESİ|YENİMAHALLE|ANKARA
Yenimahalle Belediyesi, ilçede komşuluk ilişkilerini geliştirmek, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin geliştirilmesini sağlamak amacıyla düzenlediği mahalle iftarlarının bir yenisini Ata Mahallesinde gerçekleştirdi.
Yaşar, Ata Sakinleri İle İftar Sofrasında Buluştu

Her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen mahalle iftarlarıyla, binlerce Yenimahallelinin aynı sofrada oruç açarak ibadet etmesine olanak sağlayan Yenimahalle Belediyesi, Ata Mahallesi Kapalı Pazar Yeri içerisinde kurulan iftar sofralarında yüzlerce mahalle sakinine keyifli bir Ramazan akşamı yaşattı.

İlahiler ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Ata sakinlerinden Yaşar’a yoğun ilgi

İftar programı sonrasında Ata Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, özellikle çocukların ve mahallelilerin fotoğraf çektirme isteğini kırmadı. Daha sonra mahalle sakinlerine seslenen Yaşar “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan her yurttaşın kardeşçe ve hoşgörü içerisinde yaşaması gerektiğini her ortamda ifade ediyoruz. Ramazan ayı bu arzu ettiğimiz ortamın oluşması için bir vesile olsun diyoruz. İslam dünyasında yaşanan acılar son bulsun. Kardeş kavgası yerine birlik ve beraberlik ortamı egemen olsun. Yenimahalle’de komşuluk ilişkileri ve birlik beraberliğin devam edebilmesi için düzenlemiş olduğumuz mahalle iftarında, Ata Mahallesi sakinleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Görev geldiğim günden beri ne söz verdiysem bu sözleri gerçekleştirmiş bir belediye başkanı olarak aranızdayım. Ata Mahallesi’nin gelişmesi için çok emek harcadık, harcamaya da devam edeceğiz. Ramazan ayının tüm ilçemizde hoşgörü, barış ve huzur ortamında geçmesi için çalışıyoruz” dedi.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.