PURSAKLAR BELEDİYESİ|PURSAKLAR|ANKARA

PURSAKLAR BELEDİYESİ ‘EVCİL HAYVANLAR PARKI’NA KAVUŞTU

Pursaklar Belediyesi ‘Evcil Hayvanlar Parkı’na Kavuştu

Baharın başlangıcı ile park çalışmalarına ağırlık veren Pursaklar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Pursaklar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin ilk evcil hayvan temalı parkını tamamladı. Park 7’den 70’e herkesin büyük beğenisini kazandı.

Yavuz Bulvarı üzerinde, 4 bin 250 metrekarelik alana içerisine kurulan parka çeşitli türlerde hayvanlar getirtildi. Parkın yürüyüş ve dinlenme kısmının çevre düzenlemesi tamamlandı, parka yetişmiş çam ağaçları dikildi. Fıskiyeli havuz parkı görmeyenlere gelenlerin büyük beğenisini kazandı. Kuş evi görünümlü kamelyalar şimdiden çocukların buluşma ve sohbet noktası oldu.

Pursaklar’ın evcil hayvan temalı ilk parkında 3 havuz, kamelyalar, yürüyüş yolu, çocuk oyun alanı yer alıyor. Ördek, kuğu, paçalı horoz-tavuk, tavşan, bıldırcın, tavus kuşu, sincap ve farklı türlerde kuşların olduğu parkı, her gün onlarca çocuk ve yetişkin ziyaret ediyor.

Parkı ziyaret eden Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin şunları söyledi: “Pursaklar Belediyesi çalışıyor. Sadece park değil; şu anda Pursaklar’da devam eden çok büyük projelerimiz var. Rezidans, Kültür ve Ticaret Merkezi, Tebessüm Konağı, Üçüncü Hanımlar Lokali, Hastane… Bunlar hali hazırda devam eden projelerimiz.

Bu park tamamlanan temalı parklarımızdan. Parklarımız hem hemşerilerimizin hem de miniklerin büyük beğenisini kazanıyor. Okul çıkışında kamelyalarımız öğrencilerin buluşma noktası haline geliyor. Parkın en güzel özelliği içerisinde farklı türde kuşların ve evcil hayvanların barınaklarının olması. Hayvanları çok seven fakat apartman yaşamı nedeniyle hayvanları göremeyen çocuklar bu park sayesinde sevimli hayvanları görme ve onları tanıma imkanı bulacaklar. Onlar hakkında bilgiler edinecekler. Bu yüzden park çok yeni olmasına rağmen bir an bile boş kalmıyor. Parkımız tüm hemşerilerimize hayırlı olsun.”


YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.