PURSAKLAR BELEDİYESİ|PURSAKLAR|ANKARA

MİNİK MUCİTLER ŞAŞIRTTI

Minik Mucitler Şaşırttı
Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu yıl ilkini düzenlediği Teknoloji Tasarım ve Kültür Şenlikleri’nde, öğrenciler bilim ve sanat alanındaki yetenekleri ile birbirleri ile yarıştılar.
Aile Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen şenliğe Pursaklar Kaymakamı Salih Bıçak, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, İlçe Millli Eğitim Müdürü Yaşar Ertuğrul, İlçe Nüfus Müdürü Akın Gülen, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Okulların stantlarını tek tek gezen Bıçak, Çetin ve Ertuğrul, öğrencilerden yaptıkları projeler hakkında bilgi aldılar. Protokol heyeti, icatlarının hünerlerini bir bir anlatan minik mucitleri ilgiyle dinledi. Şenlikte en çok ilgi çeken proje Bilişim Koleji öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Keşif Aracı” oldu. Aracın minik tasarımcıları icatlarının özellikle kurtarma ekipleri için büyük kolaylık sağlayacağını söyledi. Minik mucitler, “Kameralı aracımız, insanların ulaşmakta zorlandıkları veya ulaşmaları esnasında muhtemel tehlike oluşturacak ortamlara girerek, ortamdaki doğal gaz, metan veya yüksek manyetik alanları tespit ediyor. Bu sayede keşif veya kurtarma ekiplerine güvenilir veriler sağlıyoruz. Görüntü ve ses kaydı ile ön keşifte bulunuyoruz.” diyerek projelerinin amacını aktardılar. 6-A sınıfı öğrencilerini büyük bir dikkatle dinleyen Bıçak, Çetin ve Ertuğrul, başarılı projeleri için minik yetenekleri ve öğretmenlerini tebrik etti.
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Minik yavrularımız bu şenlik sayesinde bilimde, fende birbirleri ile yarışıyor. Çok basit düzeneklerle neler neler yapmışlar, hayret ettik doğrusu. Başarıları günden güne artan çocuklarımızın bilimle bu kadar iç içe olmaları bizleri çok mutlu etti. Yavrularımız şimdiden böyle büyük işler yaptıysa ilerde nasıl olurlar bir düşünün. Düşünen, üreten minik bilim adamlarımızı canı gönülden tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum. İlim yolundaki miniklerimizin eğitimine desteğimiz devam edecek. Pursaklar böyle yetenekli miniklerle ilimin de merkezi olacak.” diye konuştu.
Bıçak, Çetin ve Ertuğrul, şenliğe katılım gösteren tüm ilköğretim okullarını başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek, proje önderi olan öğretmenlere katılım plaketi takdim etti.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.