PURSAKLAR BELEDİYESİ|PURSAKLAR|ANKARA

AYYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU’NDAN‘HAVACILIK’ BAŞARISI

Ayyıldız İlköğretim Okulu Sertifikalarına Kavuştu.
Ayyıldız İlköğretim Okulu, Türk Hava Kurumu Pursaklar Şubesiiş birliğiyle düzenlenen 1. Model Uçak Kursu’nu başarıyla tamamladı. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, kursa katılan öğrencilere sertifikalarını verirken “Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Sertifika töreninde konuşan Başkan Çetin, Ayyıldız İlköğretim Okulu’nun başarılı çalışmalara imza attığını belirtti. Halkın büyük ilgisiyle gerçekleştirilen ‘Şenlik’te öğrenciler birbirinden güzel el becerilerini sergiledi.
Öğrencilerin yaptıkları ATA model uçakları Yaz Şenlikleri’nde görücüye çıktı. Bu kapsamda THK Pursaklar Şubesi’nin hazırlamış olduğu sertifikalar sahiplerini buldu.
Sertifikalarını Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, okul müdürü Aytekin Gültekin ve THK Pursaklar Şube Başkanı Erkan Karaarslan’dan alan öğrenciler o anlarda duygu dolu anlar yaşadılar.
Sertifika töreninin ardından okul bahçesinde yapılan animasyon gösterimi, palyaço, halkoyunları gösterisi katılımcıların beğenisini topladı. Bunun yanı sıra ailelerin yaptığı el ürünleri de okul bahçesindeki kermeste halka sunuldu.
Şenliklere çok iyi hazırlanan Ayyıldız İlköğretim Okulu Müdürü Aykut Gültekin, davetlilere öğrencilerin el becerilerini sergiledikleri teknoloji tasarım, ebru ve Türk Hava Kurumu (THK) malzemeleriyle yapılan model uçak sergisini gezdirdi.
Gezi sırasında okulun model uçak öğretmeni Ceyhun Demirel, model uçakların yapılış aşamaları hakkında Başkan Selçuk Çetin’e bilgi verdi. Demirel, daha önce THK Pursaklar Şubesi kanalıyla model uçak öğretmenliği kursuna katıldığını söyledi. Model uçak kursunun zevkli bir uğraş olduğunu ifade eden Demirel, öğrencilerin de havacılığa yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.
THK Pursaklar Şube Başkanı Erkan Karaarslan, ilçe okullarının talepleri olduğu takdirde gerek malzeme desteği gerekse öğretmen desteğini ücretsiz olarak vereceklerini ifade etti.


YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.