SİNCAN BELEDİYESİ|SİNCAN|ANKARA

SİNCAN BELEDİYESİ ENGELLİLER VE AİLELERİYLE BULUŞTU

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü`ne özel düzenlenen programda engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir araya geldi. Başkan Tuna, engelli vatandaşların yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması adına herkesi sorumluluk almaya ve daha duyarlı olmaya davet etti. Başkan Tuna, "Engelli vatandaşlarımızın rahat bir hayat sürdürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür" dedi.

Sincan Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü`nde engelli vatandaşların ve ailelerinin onuruna bir program düzenledi. Sincan Kültür Evi`nde gerçekleşen programa, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç, Tüm Özürlüler ve Aileleri Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Rehabilitasyon, Kültür Derneği (TÜMÖZDER) Başkanı Mehmet Ali Bakici ve Ortopedik Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Günen ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, son yıllarda engelli vatandaşların eğitim, sağlık, istihdam ve toplumsal yaşama katılım gibi temel sorunlarının ortadan kaldırılması için çok önemli adımlar atıldığını kaydetti. Engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların tüm insanların ortak sorunu olduğunu ifade eden Başkan Tuna, "Engelli vatandaşlarımızın rahat bir hayat sürdürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi büyük önem taşımaktadır" dedi.

Başkan Tuna, engellilerin sorunlarını çözüme yönelik çalışmaların toplumsal bilinçlenme ve kamuoyu desteğiyle daha önemli bir boyuta ulaşacağının altını çizdi. Sincan Belediyesi olarak engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak adına birçok proje ve hizmeti hayata geçirdiklerini belirten Başkan Tuna, "Bütün vatandaşlarımızı da engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması noktasında sorumluluk almaya ve daha duyarlı olmaya davet ediyorum" çağrısında bulundu.

TÜMÖZDER Başkanı Mehmet Ali Bakici ve Ortopedik Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Günen ise konuşmalarında destekleri için Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna`ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Sincan Belediyesinin meslek edindirme kurslarına katılan engelli kursiyerlerin oluşturduğu Umudun Kanatları ekibi bir gösteri gerçekleştirdi. Engelli grubun gösterisi davetlilere duygu dolu anlar yaşattı.

 

http://sincan.bel.tr/HaberDetay.aspx?HID=37298

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.