SİNCAN BELEDİYESİ|SİNCAN|ANKARA

SİNCAN BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Çetin geçen kıştan insanlar olduğu kadar hayvanlarda etkileniyor. Bitki örtüsü kar altında kalınca birçok hayvan yem ve yiyecek bulmakta zorlanıyor. Sincan Belediyesi bu konuda duyarsız kalmadı. Sincan`da yabani ve sokak hayvanlarının ulaşabilecekleri noktalara beslenme alanları oluşturuldu.

Sincan Belediyesi hayvanlara şefkat elini uzattı. Yoğun kar yağışı nedeniyle kentin bembeyaz örtüyle kaplanması hayvanları da olumsuz etkiledi. Özellikle kuşlar ve açık arazideki vahşi hayvanlar yem-yiyecek bulmakta güçlük çekiyor. Daha önceden birçok hayvanı sahiplendiren ve bakımını yapan Sincan Belediyesi, hayvanlar için şehrin birçok noktasında beslenme alanları oluşturdu. Hayvan severlerin beğenisini ve desteğini alan bu uygulama sayesinde hayvanlar aç kalmayacak.

Sincan`da yaşayan her canlı için çalıştıklarını ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna vatandaşları da hayvanlar için sağduyuya davet etti. Dondurucu havanın ve kar yağışının etkili olduğu bu günlerde hayvanları besleme adına harekete geçtiklerini söyleyen Başkan Tuna "Biz Sincan`da yaşayan her canlıyı önemsiyoruz. Şu an besinleri kar altında kalan canlılar, arayış içinde. Mazlum olarak gördüğümüz bu canlılara "yaratılanı sevelim yaratandan ötürü" anlayışıyla yaklaşıyoruz. Kış boyunca bu besin desteklerimizi yoğunlaştırarak devam ettireceğiz" dedi.


 

 

 

http://sincan.bel.tr/HaberDetay.aspx?HID=37304

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.