SİNCAN BELEDİYESİ|SİNCAN|ANKARA

SİNCAN BELEDİYESİ SENAİ DEMİRCİ’Yİ SİNCANLILARLA BULUŞTURDU

 Sincan`da kültür sanat çalışmaları devam ediyor. Her hafta yeni bir konuğu ağırlayan Sincan Belediyesi bu defa Yazar- TV Programcısı Dr. Senai Demirci`yi vatandaşlarla buluşturdu. Sincanlıların yoğun ilgi gösterdiği programda Demirci "Hepimiz kadınlara karşı özenli davranmalıyız. Bu özenli tavır güzel ahlakın emaresidir" dedi.

Sincan Belediyesi vatandaşları ünlü isimlerle buluşturmaya devam ediyor. Bilgi paylaşımı ve bilinçlendirme çalışmalarına önem veren Sincan Belediyesi yine kendi alanında önemli başarılara imza atmış bir ismi Sincanlılarla bir araya getirdi. Kitapları ve söyleşileriyle Sincanlıların gönlünde ayrı bir yeri olan Yazar- TV Programcısı Dr. Senai Demirci, vatandaşlarla buluştu. Sincan çok katlı otoparkında yer alan Rüstem Altunbaş Konferans Salonunda gerçekleşen programa özellikle kadınların ilgisi büyüktü.

Yazar- TV Programcısı Dr. Senai Demirci, Âlemlere Rahmet olan Peygamber Efendimizin hayatından örnekler vererek, annenin önemini ve anne olmanın sorumluluklarını anlattı. Demirci "Kur`an-ı- Kerimde de belirtildiği gibi hepimiz kadınlara karşı özenli davranmalıyız. Bu özenli tavır güzel ahlakın emaresidir" dedi. Annesini küçük yaşta kaybettiğini bu yüzden Annenin yerinin hiçbir şeyin tutmadığını en iyi bilenlerden olduğunu ifade eden Demirci, salonda duygu dolu anlar yaşattı. "İnsan annesini kaybedince şair olur" diyen Demirci, gençlere annelerin değerinin bilinmesine dair öğütlerde bulundu.

Annelerin anneler gününü kutlayan Demirci Engelli vatandaşların haftasını kutlamayı ihmal etmedi. Demirci "Bedeninizin bir ehemmiyeti yok asıl kalbiniz engelli olmasın" diyerek engellerin kaldırılmasına dair atıfta bulundu.

"MİLLETİMİZ İSLAMDIR"

İmanın kan bağıyla gelmediğini söyleyen Demirci "Buradaki herkes birbiriyle iman bağıyla bağlıdır. Kan bağıyla değil. Eğer kan bağı önemli olsaydı. Hz. Nuh`a Cenab-ı Hak oğlun senin millettin değildir der miydi? Önemli olan iman ve sevgi bağıdır. Bizim de Milletimiz İslam`dır" diye konuştu.

Programa gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade eden Yazar- TV Programcısı Dr. Senai Demirci Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna`ya ve tüm çalışanlara teşekkür etti. 

 

 

 

 

http://www.sincan.bel.tr/HaberDetay.aspx?HID=40379

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.