SİNCAN BELEDİYESİ|SİNCAN|ANKARA

SİNCAN BELEDİYESİ’NDEN GAZİLERE ÖZEL PROGRAM

15 Temmuz`un anma etkinlikleri kapsamında Sincan Belediyesi gazilere ve gazi ailelerine özel program düzenledi. Vatanımız için korkusuzca mücadele eden gazilerimiz ve aileleri Sincan Kültür Evinde bir araya geldi. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna`nın ev sahipliğini yaptığı programa AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan da katıldı.

Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen ve hafta boyunca sürecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri devam ediyor. Ülkemizin istiklâli ve istikbâli için canını ortaya koyan kahraman gazilerimiz ve aileleri Sincan Kültür Evinde ağırlandı. Konuklarını kapıda ağırlayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna gazilerle tek tek ilgilenip, sohbet etti.

Başkan Tuna`nın ev sahipliği yaptığı programa; AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara Şube Başkanı Necmi Tunalı katıldı. Duygusal anların yaşandığı program Kur`an tilavetiyle başladı. Daha sonra şehitler ve gazilerimiz için dualar edildi. Kahraman gazilerimize bir kez daha şükranlar sunuldu.

ARSLAN`DAN GAZİLERE TEŞEKKÜR

"Gazilerle bir arada olmak benim için onurdur" diyen AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan gazilere gösterdikleri mücadele için teşekkür etti. Arslan " Siz kahraman gazilerimizin ülkemiz için gösterdiği direniş sayesinde bizler bugün bu vatana sahibiz. 15 Temmuz günü bize unutulmaya yüz tutmuş ecdadımızın ruhunu hatırlattınız. Kendini tanklara uçaklara siper ederek bir millettin uyanışını sağladınız. Tıpkı İstiklal Harbi`nde olduğu gibi hainlerin karşısına dimdik durup bu vatanı çiğnetmediniz. Allah hepinizden razı olsun. Allah bizleri size mahcup etmesin" diye konuştu.

KAHRAMANLIĞIN YAŞAYAN TEMSİLCİLERİ

Gaziliğin ve şehitliğin en kutsal mertebe olduğunun altını çizen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna sözlerine şöyle devam etti: " Vatan, bayrak, namus, şeref gibi değerleri parayla koruyabileceğini düşünenler gün gelir koruyacak bir değer bulamazlar. Unutulmamalıdır ki Cenab-ı Hak tarafından kutsal sayılan değerleri korumak görevi, kaderine kutsiyet yazılmış bireylere nasiptir. Milletimizin bağımsızlığı ve sarsılmaz bütünlüğü için canını siper eden tüm gazilerime şükranlarımı sunuyorum. Sizler vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan temsilcilerisiniz."

Sincan Belediyesinin hiçbir zaman kendilerini yalnız bırakmadığını ifade eden gaziler Başkan Tuna`ya hassasiyeti için teşekkür etti. 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Sincan`dan Cumhurbaşkanlığı Külliyesine giderek ve orada azimle mücadele eden Enes Alacayaka da Başkan Tuna`ya şükranlarını sundu.

ŞEHİTLER İÇİN MEVLÜT OKUTULDU

Sincan Belediyesi 15 Temmuz anma etkinlikleri akşam saatlerinde de devam etti. Lale Meydanını dolduran binlerce Sincanlı bir sene önce darbeye dur dediği yerde yeniden bir araya geldi. Demokrasi nöbetine AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu da katıldı. Dünya güzel Kur`an-ı Kerim okuma yarışması birincileri Ali Tel ve Ahmet Karalı`nın eşliğinde şehitlik mertebesine yükselen kahramanlarımız için mevlid-i şerif okundu. Daha sonra Sincan Müftüsü Osman Şener`in yaptığı dualar ile şehitlerimiz bir kez daha rahmet ve minnetle anıldı.

"UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ"

 

Sincanlılarla beraber demokrasi nöbetine devam eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna "15 Temmuz gecesi olduğu gibi bizler yine meydanlardayız" diye konuştu. Başkan Tuna "FETÖ tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimini milletimizin evlatları meydanlarda, sokaklarda canları pahasına,  eşsiz bir destan yazarak durdurdu. İstiklâlimize ve istikbâlimize sahip çıkarak, ikinci bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi verdi. Bizler bugün o kahramanları yâd etmek hem de unutmadık unutturmayacağız demek için meydanlardayız" dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.sincan.bel.tr/HaberDetay.aspx?HID=40404

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.