SİNCAN BELEDİYESİ|SİNCAN|ANKARA

SİNCAN’DA DÜNYA GIDA GÜNÜ KUTLANDI

 Sincan Belediyesi Dünya Gıda Günü`nü unutmadı. Beslenme ve Besin Savurganlığını Önleme Haftası olarak da kutlanan etkinlikler çerçevesinde vatandaşa sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemi anlatıldı.

Günümüzde beslenme sorunu en önemli sorunlardan biri... Beslenme sorunu olmayan insanlar besinleri israf edebildiği gibi, beslenme sorunu yaşayan insanlar açlıktan ya da açlığa bağlı sorunlardan hayatını kaybetmekte.  

Besin savurganlığını önleyerek, beslenme sorununun azaltılabileceğini savunan Birleşmiş Milletler Örgütü`ne bağlı Besin ve Tarım Örgütü, 9-16 Ekim tarihlerini Dünya Gıda Günü, Beslenme ve Besin Savurganlığını Önleme Haftası olarak kabul etti. Buna bağlı olarak ülkemizde de bu hafta, "Dünya Gıda Günü – Beslenme ve Gıda İsrafını Önleme Haftası" olarak kabul edildi.

KONUNUN UZMANI, DOĞRU BESLENMENİN ÖNEMİNİ ANLATTI

Bu sağlık ve israf açısından önemli günde vatandaşlarımızı bilgilendirmek isteyen Sincan Belediyesi ise Diyetisyen Bürge Çobaner`in katılımıyla bir program düzenledi. Çobaner katılımcılara, dengeli ve sağlıklı beslenmenin kurallarını ve sağlığımız için önemini anlattı. "Yaşamak için gıdaları yiyeceksiniz, yemek için yaşamayacaksın" diyen Çobaner, işlenmiş gıdalardan da özellikle uzak durulması gerektiğini belirtti. Çocukların beslenme biçiminin küçük yaşlarda şekillendiğini ifade eden Diyetisyen Bürge Çobaner "Beslenme şekli insanların hayatlarını belirler.  Çocuğu fast food ile ödüllendirmek yanlış bir davranıştır. Aileler süt ve yoğurt tüketimine ağırlık vermeli" dedi.

Lale Konferans Salonu`ndan gerçekleşen seminere Sincanlılar yoğun ilgi gösterdi.  
 
 
 
 
 
 

http://www.sincan.bel.tr/HaberDetay.aspx?HID=44441

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.