ETİMESGUT BELEDİYESİ|ETİMESGUT|ANKARA

ETİMESGUT`TA KAR EKİPLERİ HAZIR BEKLİYOR

 Etimesgut Belediyesi, 600 kişilik karla mücadele ekibi kurdu

ETİMESGUT‘TA KAR EKİPLERİ HAZIR BEKLİYOR

Etimesgut Belediyesi, vatandaşların kış şartlarından olumsuz etkilenmemesi için hazırlıklarını tamamladı. 600 personel ve 180 araçlık filo, kış boyunca karla mücadele edip buzlanmaya karşı çalışma yapacak.

Kar küreme araçları, greyder, kepçeler ve tuzlama araçları kritik noktalarda 24 saat hazır bekletiliyor. Kar yağışıyla birlikte ekipler harekete geçecek. Özellikle araçların iniş ve çıkışlarda zorlandığı cadde ve sokaklar, okullar ve sağlık kuruluşlarına ulaşım güzergahları, ana arterler başta olmak üzere ilçenin birçok noktasında ekipler karla mücadele edecek.

BUZLANLAMAYA TEDBİR

Kar yağışının ardından buzlanma ve dona karşı ekipler tuz ve özel solüsyonlarla yollarda çalışma yapacak. 10 ayrı ekip de kaldırımları kardan temizleyerek yaya ulaşımının aksamaması için çalışma yapacak. Belediye sosyal tesisleri ile parklara ulaşım yolları sürekli açık tutulacak.

ÖNLEMLER ALINDI

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) hava tahminleri doğrultusunda belediye olarak tedbirleri aldıklarını, kar yağışıyla birlikte görevli personelin karla mücadele araçlarıyla birlikte çalışmalara başlayacağını söyledi. Demirel, "Hemşehrilerimizin işlerine, okullarına, hastanelere rahatçı gidebilmeleri, rutin hayatlarının kış şartlarından olumsuz etkilenmemesi için gerekli önlemlerimizi aldık. Kar yağdığı zaman bütün cadde ve sokakları aynı anda kapatıyor. Binlerce sokak onlarca caddemiz var. Hepsini aynı anda açmamız elbette ki mümkün değil; ancak ana arterler hastane, okul gibi önemli noktalara ulaşım yolları öncelikli olmak üzere 24 saat çalışarak ulaşımın aksamaması için yoğun gayret sarfedeceğiz" dedi.


YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.