ETİMESGUT BELEDİYESİ|ETİMESGUT|ANKARA

ETİMESGUT’UN SAĞLIK MERKEZİ

 Belediye Tıp Merkezi yılda 100 bin hastaya hizmet veriyor

ETİMESGUT`UN SAĞLIK MERKEZİ

Etimesgut Belediyesi Tıp Merkezi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olarak 9 uzman, 6 pratisyen hekim, 8 hemşire, 7 laborant, 3 radyoloji uzmanı ile günlük yaklaşık 400 hastaya hizmet veriyor. Kış aylarıyla birlikte talebin arttığı merkez ilçedeki sağlık hizmeti açığını kapatmaya çalışıyor.

24 saat hizmet veren merkezde, iç hastalıkları, kulak-burun-boğaz, cildiye, göz hastalıkları, kadın hastalıkları, çocuk hastalıkları ve psikoloji branşlarında uzman doktorlar görev yapıyor. Merkez, taleplere cevap vermek için 7 gün 24 saat acil sağlık hizmeti veriyor. Merkezde modern laboratuar ve radyoloji üniteleri de bulunuyor. Mikroeliza, otoanalizör, hormon ve hemogram cihazlarıyla tüm tetkikler tıp merkezinde yapılabiliyor.

Etimesgut Belediyesi Tıp Merkezi, başkentin en modern ağız ve diş sağlığı merkezlerinden birini de bünyesinde barındırıyor. Ağız Diş Sağlığı Polikliniği`nde panoramik ve prepikal film, dolgu, cerrahi ve protez işlemleri gerçekleştiriliyor. 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye tıp merkezini çağın gereklerine uygun olarak modernize ettiklerini ve personel yapısını güçlendirdiklerini söyledi. Demirel, "İlçemizde 600 bine yaklaşan nüfusumuz için yeterli sağlık tesisi bulunmamaktadır. Tıp merkezimiz bu yönüyle önemli bir eksikliği gidermekte ve merkezimizden yıllık 100 bini aşkın hemşehrimiz yararlanmaktadır" dedi.

 

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.