ETİMESGUT BELEDİYESİ|ETİMESGUT|ANKARA

DEMİREL, KAZAK ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI

 Ankara, Nevşehir ve Konya‘nın tarihi turistik yerlerini gezdiler, Türk eğitim sistemi hakkında bilgi aldılar

DEMİREL, KAZAK ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI

Kazakistan‘ın Güney Kazakistan vilayetinde görevli öğretmenler, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel‘in davetlisi olarak Türkiye‘yi ziyaret ettiler. Kazakistan‘ın başarılı öğretmenlerinden oluşan 50 kişilik heyet, bir haftalık ziyaretlerinde Etimesgut Belediyesi‘nin tahsis ettiği araçlarla ülkemizin tarihi ve turistik yerlerini gezdiler. Önce Konya Mevlana‘yı ziyaret eden Kazak heyet, daha sonra Nevşehir Kapadokya yöresinde incelemelerde bulundular. Kazak öğretmenler Anıtkabir, Ankara Kalesi gibi başkentin tarihi yerlerini de görme imkanı buldular. Etimesgut Belediyesi yetkilileri Kazak heyete Etimesgut‘taki özel ve devlet okullarını da gezdirerek Türk okulları ve eğitim sistemi hakkında bilgi verdiler.

DEMİREL AĞIRLADI

Etimesgut Belediyesi`nin kreş ve etüt merkezleriyle sosyal tesislerini de gezen konuk öğretmenleri, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel kabul etti. Düzenledikleri Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivaliyle Türk dünyasını Etimesgut‘ta buluşturduklarını kaydeden Demirel, "Kazakistan ve diğer Ortaasya Türk cumhuriyetleri bizim kardeşimizdir. Kültürlerimiz, sanatlarımız ortaktır. Büyük Türk dünyasının birliği ve beraberliğini güçlendirecek birçok etkinlik düzenliyoruz. Bu etkinliklerimizin başında da 2 yıldır Türkiye‘deki yaşanan terör olayları nedeniyle iptal etmek zorunda kaldığımız festivalimiz geliyor. Festivalimize Kazakistan Cumhuriyetimiz de her yıl katılarak kültür ve sanatını sergileme fırsatı buluyor" dedi. Demirel, öğretmenlere Etimesgut‘u tanıtan kitap ve çeşitli hediyeler verdi. Kazak öğretmenler de kendilerini ağırlayan Başkan Demirel‘e teşekkür ettiler.

 

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.