ETİMESGUT BELEDİYESİ|ETİMESGUT|ANKARA

ANADOLU GÜNLERİ’NE BELEDİYECİLİK ÖDÜLÜ

 Başkan Demirel ‘Altın Arı Belediyecilik‘ ödülüne layık görüldü

ANADOLU GÜNLERİ`NE BELEDİYECİLİK ÖDÜLÜ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali nedeniyle Türk Kültürü‘ne katkılarından dolayı; Kent ve Yerel Yönetimler Stratejik Araştırmalar Merkezi (KEYSAM) tarafından ‘Altın Arı Belediyecilik‘ ödülüne layık görüldü. Başkan Demirel‘in ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Halil Şahingöz aldı.
The Green Park Otel‘de gerçekleştirilen törenle ‘Altın Arı Belediyecilik‘ ödülleri sahiplerini buldu. Etimesgut Belediyesi‘nin yanı sıra Kahramankazan, Edirne, Malatya, Erzincan, Turgutlu, Erdemli, Bağcılar, Buca, Karşıyaka ve Sultangazi belediyeleri de çeşitli kategorilerde ödüle layık görüldüler.
DEMİREL: TÜRK KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKIYORUZ
Programı nedeniyle ödül törenine katılamayan Başkan Demirel, kendisini bu ödüle layık gören jüri üyelerine teşekkür etti. Demirel, ödüle layık görülen festivalin 11.`sini gerçekleştirdiklerini 12. ve 13.`sünü ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal ettiklerini belirterek, "Festivalimize her yıl 10 Türk Cumhuriyeti, devlet olamamış Türk ve akraba topluluklar ile 20 hemşehri derneği katılmaktadır. 10 gün boyunca kendi stantlarında kültürlerini sanatlarını sergilemektedir. Yerel motiflerle süslü stantlarda geleneksel giyim kuşamlar, yöresel yemekler, tarım aletleri, çalgılar, fotoğraflar ve daha birçok kültürel unsur yer almaktadır. Akşam etkinlikleri kapsamında katılımcılar sahne almakta; yöresel dans, oyun, şarkı türkülerini sahnelemektedir. Kültürel ve sanatsal etkinliklerin ardından ünlü sanatçılar konser vermektedir. Kültür ve sanatsal etkinliklerle konserleri her akşam 100 bini aşkın kişi takip etmektedir. Festivali ziyaret edenler, stantları inceleyerek, kendi kültür ve sanatlarına ait birçok kültürü daha yakından tanıma fırsatı bulmaktadır. Festivalimiz birliği, beraberliği, kardeşliği pekiştirirken, unutulmaya yüz tutmuş birçok kültürün yeniden hatırlanmasını sağlamaktadır. İnşallah bu yıl festivalimize kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.