ETİMESGUT BELEDİYESİ|ETİMESGUT|ANKARA

GELECEĞİN MÜZİSYENLERİ ETİMESGUT’TA YETİŞİYOR

 etiSEM Müzik ve Gösteri Sanatları dalında 42 farklı kurs açıldı

GELECEĞİN MÜZİSYENLERİ ETİMESGUT`TA YETİŞİYOR

Etimesgut Belediyesi, yaygın eğitim projesi etiSEM kapsamında bağlama, keman, piyano, ney, gitar, tiyatro, drama ve halk oyunları eğitimi veriyor. Başkan Demirel, "5 bin kişiye meslek ve beceri kursu veriyoruz. Sadece müzik ve gösteri sanatları alanında bine yakın kursiyerimiz var. Birçok üniversitenin konservatuarından daha modern altyapımız, eğitim kadromuz ve daha fazla öğrencimiz var" dedi.

Etimesgut Belediyesi, Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) meslek ve beceri kursları kapsamında müzik ve gösteri sanatları alanında da ücretsiz eğitim veriyor. Bağlama, gitar, piyano, keman, ney, Türk Halk Müziği repertuarı, Türk Sanat Müziği repertuarı, tiyatro ve drama dallarında yaklaşık bin kursiyer eğitim alıyor.

KURS ALANLARI

Kurslar, Kent Konseyi, Korkut Ata, Turkuaz, Atayurt, Göktürk, Yunus Emre, Satuk Buğrahan etiSEM birimlerinde düzenleniyor. Kurslar alanlarında uzman eğitmenler tarafından derslik ve müzik atölyelerinde veriliyor.

SERTİFİKA ALACAKLAR

Bağlama kurslarına 160, gitara 150, piyanoya 80, kemana 60, neye 50, THM, TSM repertuarına 170, halk oyunlarına 100, drama ve tiyatroya 180 kursiyer devam ediyor. Haftanın 2 günü düzenlenen kurslar 9 ay sürüyor. Kurslara devamlılık gösteren ve başarıyla tamamlayanlar, MEB onaylı sertifika almaya hak kazanıyorlar.

MÜZİĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, etiSEM kurslarıyla her alanda Etimesgutlular`a meslek ve beceri edinme imkanı sunduklarını belirterek, bu yıl 5 bini aşkın kişinin kurslardan yararlandığını söyledi. Müzik ve gösteri sanatları alanında da kurslar açtıklarını kaydeden Demirel, "Kurslarımıza katılan hemşehrilerimiz enstrüman çalmayı, Türk müziğinin makam ve usullerini öğreniyorlar. Tiyatro ve drama kurslarına onlarca gencimiz katılıyor. Kurlarımızla, bizim olana sahip çıkıyoruz. Gençlerimizin gelişimine önemli katkı sağlıyoruz. Sadece müzik ve gösteri sanatları alanında bine yakın kursiyerimiz var. Birçok üniversiteden daha sağlam bir altyapıya, daha deneyimli eğitim kadrosuna ve öğrenci kapasitesine sahibiyiz" dedi.

 


YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.