ETİMESGUT BELEDİYESİ|ETİMESGUT|ANKARA

ANKARA VALİSİ ERCAN TOPACA BAŞKAN DEMİREL`İ ZİYARET ETTİ

 Etimesgut‘un okul sorunu masaya yatırıldı, çözüm önerileri ele alındı

ANKARA VALİSİ ERCAN TOPACA BAŞKAN DEMİREL‘İ ZİYARET ETTİ

Ankara Valisi Ercan Topaca, Kaymakam Fuat Gürel ve Belediye Başkanı Enver Demirel ile milli eğitim müdürlüğü yetkilileriyle biraraya geldi, Etimesgut‘un derslik sorununu görüştü. Topaca, kısa sürede ilçedeki tekli eğitime geçilecek fiziki altyapıyı uygun hâle getirmek istediklerini belirtti, Başkan Demirel, her türlü destek ve katkıya hazır olduklarını söyledi.

Ankara Valisi Ercan Topaca, Etimesgut Belediyesi`ni ziyaret etti. Ziyarette Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel de yer aldı. Başkan Demirel, Vali Topaca‘ya Etimesgut hakkında brifing verdi, Etimesgut Belediyesi`nin hizmet ve yatırımları hakkında bilgi verdi, ilçenin sorunları ile vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dile getirdi. 

EĞİTİM TOPLANTISI

Ziyaret öncesi Etimesgut Kaymakamlığı‘nda Etimesgut ilçesinin okul ve derslik ihtiyacının değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi. Vali Topaca yönetimindeki toplantıya Kaymakam Fuat Gürel, Belediye Başkanı Enver Demirel, Milli Eğitim`den sorumlu Vali Yardımcısı Ali Sözen, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı`ndan sorumlu Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Defterdar Vekili Tacettin Öztaş, Yatırım İzleme Müdürü Mehmet Turgutlu, Etimesgut İlçe Millî Eğitim Müdürü ve ilgili bürokratlar katıldı. Toplantıda, Etimesgut‘taki okulların derslik ihtiyacı başta olmak üzere diğer ihtiyaçları masaya yatırıldı, ihtiyaç duyulan bölgelerde inşa edilecek okullar, yapılacak yeni derslikler ile ilgili planlamalar yapıldı.

PLANLAMALARIMIZI YAPIYORUZ

Toplantıyı değerlendiren Topaca, Etimesgut‘un okul ve derslik sayıları ile ilgili mevcut durumu ve ihtiyaçları görüştüklerini belirterek, "İlçemizin farklı bölgelerindeki acil olduğunu değerlendirdiğimiz derslik ihtiyaçlarını, Etimesgut Belediyesi‘nin de desteğiyle en kısa sürede giderecek tedbirleri alıyoruz. Orta ve uzun vadeli projeksiyonlarla da önümüzdeki süreçte ihtiyaç duyulacağı değerlendirilen yeni okullarımız ile ilgili planlamalarımızı yapıyoruz. Hedefimiz, 2017 yılı sonuna kadar diğer ilçelerimizde olduğu gibi Etimesgut ilçesindeki tüm okullarımızda da tekli eğitime geçilecek fiziki altyapıyı uygun hâle getirmektir. Bu konuda bize destek veren Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim." dedi.

KATKIYA HAZIRIZ

Başkan Demirel de ilçedeki bazı okullarda sınıf mevcutlarının 50‘yi aştığını dile getirerek, derslik sorununun çözümü noktasında her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. Demirel, "İlçemiz hızlı gelişen, yoğun göç alan ilçelerin başında geliyor. Artan nüfus beraberinde yeni ihtiyaçları da getiriyor. Bunların başında okul ihtiyacı geliyor. Sayın Valimiz başkanlığında gerçekleştirilen bu toplantının çok verimli geçtiğini ve derslik sorunumuzun çözümüne büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Belediye olarak görev ve sorumluklarımız çerçevesinde eğitime önemli katkılar sağladığımızı ve bundan sonra da üzerimize düşen görev ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğimizi ifade etmek istiyorum" dedi. 


YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.