ETİMESGUT BELEDİYESİ|ETİMESGUT|ANKARA

ETİMESGUT BELEDİYESİ BASKETBOL OKULU KURDU

 Başkentin yıldızları Etimesgut‘tan yetişecek

ETİMESGUT BELEDİYESİ BASKETBOL OKULU KURDU

Futbolda 2. lig, judoda süper lig, masa tenisinde 1. Ligde mücadele eden Etimesgut Belediyespor, basketbol branşında da kulüp kurdu, basketbol okulu açtı. Etimesgut Belediyesi Ülkü Spor Tesisleri‘nde çalışmalarına başlayan basketbol kulübünde geleceğin yıldız basketbolcuları yetişecek. Yıl içerisinde kulübün basketbol takımları için seçmeler yapılacak. Basketbol kurslarında başarılı görülenler takım bünyesine katılarak profesyonel basketbolculuğa ilk adımı atacaklar.

İLK ANTRENMAN

Hafta sonu düzenlenen basketbol kurslarına 2000-2011 tarihleri arasında doğan tüm Etimesgutlular katılabiliyor. Genç basketbolcuların spor malzemeleri Etimesgut Belediyesi tarafından sağlanıyor. Basketbol hocaları eşliğinde ilk antrenmanına çıkan basketbolcu adayları büyük heyecan yaşadılar. Aileleri de çocuklarını tribünden izlediler.

DEMİREL‘DEN GENÇLERE ÇAĞRI

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut‘un kültür, sanat ve sporda öncü olduğunu belirterek, "Futbolda 2. ligde mücadele ediyoruz. Hedefimiz süper lig. Judoda ulusal ve uluslararası düzeyde başarı ile mücadele ediyoruz. Masa tenisinde yine önemli başarılarımız var. Altyapı yetersizliğinden dolayı salon sporlarına arzu ettiğimiz ilgiyi, desteği gösteremiyorduk. Yaptığımız spor tesisleri ile altyapı imkanlarımızı geliştiriyoruz. Yapımına başladığımız 2.500 kişilik kapalı spor salonumuz ile salon sporlarında da profesyonel olarak var olmayı hedefliyoruz. Bu amaçla Basketbol Okulu‘muzu kurmuş bulunuyoruz. İlk basketbolcularımız Eryaman bölgemizde yeni yaptığımız Ülkü Spor Tesislerimizde çalışmalarına başladılar. Basketbola ilgi duyan tüm gençlerimizi kulübümüze davet ediyorum" dedi.

 

 

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.