Dalaman Gezilecek Yerler

Dalaman Ege ve Akdeniz’i birbirine bağlayan en önemli noktalardan bir tanesidir. Doğal görünümü hala koruması ve eşsiz tarihi güzellikleri ile ön plana çıkan bir şehirdir. Dalaman bölgesine yakın birçok ilçe bulunur. Dalaman’a gelen tatil severler bu bölgeleri de rahatlıkla gezmektedir. Dalaman da bulunan koyları gezmek ve tarihi bölgeleri ziyaret etmek çok fazla vaktinizi almayacaktır. Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Dalaman deniz, kum ve güneş tatili dışında tarihi alanlarında gezilmesi yönünden oldukça zengindir. Keşfedilmemiş bölgeleri gezerek her adım da tarihi güzellikleri görmemiz gereken de bir yerdir. Dalaman diğer iller gibi birçok turist ağırlar ve oldukça lüks otellere sahipti.

Gezilecek Bölgeler

Dalaman da gezmek için birçok yerlerle karşılaşmanız mümkün. Ancak sadece su sporları ile ilgilenen biriyseniz dalaman çayın da rafting yapmak sizin için güzel bir seçenek olabilir. Birbirinden güzel harika plajları ile de ön plana çıkmaktadır. Dalaman gezi rehberi oluşturarak bu alanda kendi rotanıza sahip olabilirsiniz.

Tios Antik Kenti

Tarihi ve arkeoloji severlerin en çok dikkatini çeken bir bölge olan tios antik kenti en iyi rotalar arasında yer almaktadır. Likyanın en önemli yerleşkesi olan tios antik kenti günümüzde de hala ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Yaka köyü sınırların da bulunan tarihi yer de gezebileceğiniz birçok antik tiyatro ile karşılaşmanız da mümkün.

Günlüklü Koyu

Dalaman şehrine oldukça yakın bir bölge de bulunan günlüklü koyu en hareketli noktaları arasında yer alıyor. Doğasıyla ve tertemiz denizi ile turistler kendine çeken günlüklü koyunda birçok pansiyon bulmanız da mümkün. Tekne turuna da katılarak daha eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Gök Gemile Koyu

Türkiye de bulunan en sakin ve temiz koyları arasında bulunan gök gemile koyu Dalaman gezi rehberiniz arasında bulunabilir. Deniz, tarih ve doğa anlamında oldukça güçlüdür. Şehir stresinden uzaklaşmak için Dalamax şehri sizin için bir fırsat olabilir. Fethiye bölgesi de oldukça yakın olduğu için Dalamana geldiğiniz zaman Fethiye’ye de uğrayabilirsiniz.

Sarı Germe Plajı

Sarı germe plajı bölge de en çok ziyaret edilen plajlar arasında yer alıyor. Ancak şehir merkezine uzak olduğu için genellikle bu bölge de konaklayanlar çok sık tercih etmektedir. Plajın etrafında çok fazla otel, cafe gibi alanlar bulunduğu için vakit geçirmenize de yardımcı olacaktır. Dalamax şehri bu anlamda çok fazla aktivite bulabileceğiniz bir şehirdir.

Dalaman’a ulaşım sağlamak oldukça basittir. Özel aracınızla veya uçakla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak her biri koyu ve tarihi bölgeleri rahat rahat gezmek için mutlaka araç kiralaması yapmak da fayda var. Her bir koy ve bölge birbirine yakın değil. Bu nedenle bu şekilde ulaşım sağlamak sizin için daha kolay olacaktır.

Kaynak : https://www.dalamax.com/blog/dalaman-gezilecek-yerler/

Bu makale 30 Ocak 2020 tarihinde oluşturuldu.
Bu makaledeki yazım hataları ve güncellemeler için Düzenleme önerebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir