Kadıköy Gezilecek Yerler

Dünyanın en güzel şehri olan İstanbul’un oldukça güzel bir semti ve ilçesi olan Kadıköy’e her zaman uğramak ve orayı gezmek lazım çünkü gerçekten içerisinde birçok güzel yapılar ve alanlar bulunmaktadır. İstanbul, şehrinin aslında birçok ilçesi güzel ama bunların içerisinden bir tanesini seçmek gerekirse bu kesinlikle Kadıköy olacaktır çünkü gerçekten tam olarak muhteşem güzellikte ve yaşanılabilir bir ilçedir. Eğer sadece bir gününüzü veya bir hafta sonunuzu ayırırsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız ve bizlere hak vereceksiniz. Bizler kısa bir zaman içerisinde Kadıköy ilçesinde neler yapılabilir dilerseniz kısaca onlardan bahsedelim ve söylediklerimizin ne kadar doğru olduğunu sizlere gösterelim.

BARIŞ MANÇO EVİ

Gerçekten Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli sanatçılarından bir tanesi olan Barış Manço, aramızdan ayrıldıktan sonra onun evi ailesi tarafından müze yapıldı ve şimdi ise müze yapılan o evi ziyaretçileri beklemektedir. İstanbul şehrinin her zaman güzel olduğunu dile getiren sanatçı için böyle bir adım atılması gerçekten çok hoş bir durum olmakta ve bizlere ona verilen değeri göstermektedir. Müze ev içerisinde Barış Manço ile ilgili her şey yer almakta ve onun hayatından kısaca kesitlere yer verimektedir, özellikle bu müze ev sanatçının ölüm yıl dönümünde birçok ziyaretçi tarafından ziyaret edilmekte ve halkın onu ne kadar çok sevdiği görülmektedir.

FENERBAHÇE PARKI

Bizlerin Kadıköy Gezilecek Yerler, listesinde özellikle Fenerbahçe Parkı yer almakta ve bu park şehrin gürültüsünden ve yorgunluğundan kaçmak isteyenler için muhteşem bir alan olarak bulunmaktadır. Her zaman düzenli bir şekilde bakımı gerçekleştirilen ve oldukça iyi bir şekilde bakılan bu parkın eski zamanlardan kalma önemi bulunmakta ve bu şekilde de ilgi çekmektedir ve görülmesi gereken bir yer haline gelmektedir.

BOSTANCI

Kadıköy Gezilecek Yerler, listemizde tabi ki birde tarihi bir alanda yer almaktadır ve bu alan özellikle Osmanlı zamanından beri işlek bir alan olması ile de önem taşımaktadır. Osmanlı mimari yapılarının da içinde bulunduğu bu yer bizler için gerçekten görülmeye değer yerlerden olmaktadır.