1. ULUSLARARASI ŞEHİR, ÇEVRE VE SAĞLIK KONGRESİ 2016 K.K.T.C.

Yayına Giriş Tarihi: 16.12.2015
Güncellenme Zamanı: 16.12.2015 11:33:06

 

1. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi 2016

Yer : K.K.T.C
Tarih : 11 – 15 Mayıs 2016
Düzenleyen : Gazi Üniversitesi , Adnan Menderes Üniversitesi,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,Sağlık Bakanlığı,Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
Kongre Merkezi : Kaya Artemis Otel
Organizatör : Alban Tanıtım Org.Ltd.Şti
Web Sitesi : http://www.sehircevresaglikkongresi.com/

Davet Metni :

Şehrin Çevre ve Sağlık bütünlüğüne gönül verip, bu alanda çalışan Değerli Katılımcılar,
Yaşadığımız şehirlerin çevre ve sağlık sorunlarının, çözüm önerilerinin ve örnek uygulamalarının ilgili Bakanlıkların yönetici ve bürokratları, Belediyeler Birliği temsilcileri, Belediyelerin yönetici ve çalışanları, akademi, kamu ve özelde çalışan çevre mühendisleri, şehir bölge planlamacılar, çevre sağlık teknisyenleri, şehir ve çevre sağlığı çalışanları, halk sağlıkçılar ve konu üzerinde uzun yıllardır çalışan alanlarında tanınmış uluslararası yönetici ve uzmanlar tarafından işbirliği içinde masaya yatırılacağı ve ortak çözüm üretilmesine katkı sağlayacağına inandığımız uluslar arası kongremizin ilkini " Şehir, Çevre ve Sağlıkta İşbirliği" temasıyla 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde gerçekleştiriyoruz.

Kongremizde şehir, çevre ve sağlık teması içinde; su sağlığından göç ve şehre etkilerine, yenilenebilir enerjilerden Dünya`daki güncel uygulamalara, atık yönetiminden insan ve çevre sağlığını geliştiren şehir uygulamalarına kadar pek çok konu başlığını konunun uzmanlarının yer aldığı ilgi çekici paneller ve tanışma, tartışma, gelişmeye olanak tanıyan interaktif oturumlar şeklinde düzenledik.
Kongremiz "Şehir, Çevre ve Sağlık" üçgenindeki tarafları bir araya getirerek, bu alanda "Ben de varım" diyen ve işbirliğini önemseyen herkesi ortak bir platformda buluşturması açısından ilk olacaktır.
Bilimsel programı yanında sosyal program olarak da keyifle vakit geçireceğinize inandığımız kongremizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Kongre Düzenleme Kurulu adına,

Prof. Dr. F. Nur BARAN AKSAKAL
Kongre 1. Başkanı

Prof. Dr. E. Didem EVCİ KİRAZ
Kongre 2. Başkanı


Tümü


Bu Yerel Yönetimler Dünyası 16.12.2015 gününden itibaren 4516 defa okunmuştur.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.